Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

    Изпуснал си и то много, но ако почетеш малко преди да пишеш, ще ти стане ясно.
    ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

    ( John R. Lott, Jr.)

    Коментар


    • #62
      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      ... и само бял екран показва.
      А вкючил ли си на максимална детайлност. Ако не е обикновенно се вижда (на 60csx) един мътен екран, на който нищо неможе да се различи.

      Коментар


      • #63
        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

        Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
        А вкючил ли си на максимална детайлност. Ако не е обикновенно се вижда (на 60csx) един мътен екран, на който нищо неможе да се различи.
        Включвах изключвах, всичко пробвах. Поне така си мисля.
        Понякога се вижда както Чавдар казва, все едно картата е под гъсти облаци. Аз това го виждах като бял екран. После като се вгледах видях че не е съвсем бял.
        А понякога се вижда бял екран със светло жълти черти по него.

        Като се замисля май за лаптоп наистина само за спорта го правя.
        12GB е цялата карта на България а на OZI е 3GB.
        Ама не съм го пуснал още за да съм сигурен.

        Коментар


        • #64
          До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

          Здравейте,

          Имам удоволствието да съобщя че v1.00 на картата вече е публично достъпна на обичайното място:

          http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

          Направени са следните подобрения:

          - добавена възможност за интегриране в Garmin™ MapSource®;
          - добавена възможност за изграждане на mapset от произволен брой листове без загуба на детайлност и конфликти в цветовете;
          - въведена нова цветна палитра от общо 16 цвята;
          - отстранени грешки в калибрирането;
          - намален брой tiles;
          - намален обем на данните;
          - трета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

          Бихте могли да споделяте вашите отзиви, коментари, предложения и препоръки в този форум:

          http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=13&t=61

          Сърдечни поздрави,
          Ведрин

          Коментар


          • #65
            До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

            Може ли да попитам за Нюви 765Т става ли, в смисъл като OFRM Geotrade ли е рутираща (извинявам се за некомпетентността, но я изтеглих а ме е страх да пробвам....)

            Коментар


            • #66
              До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
              Може ли да попитам за Нюви 765Т става ли, в смисъл като OFRM Geotrade ли е рутираща (извинявам се за некомпетентността, но я изтеглих а ме е страх да пробвам....)
              Здравейте bodo,

              Картата не е рутираща, но може да се ползва съвместно с друга рутираща карта като на екрана се визуализира едната, а рутирането се прави по другата карта. Не ми е известно дали картата е пробвана успешно на Нюви 765Т -- ще се радвам ако споделите опит.

              Поздрави,
              Ведрин

              Коментар


              • #67
                До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                Огромна е Още не съм успял да я разархивирам на харда, камо ли да я кача.........едва ли ще се събере в Гармина, 765Т има само 4 Г памет, дори и с 4Г SD карта стават 8.......последно архива се разпъна на 10,3 и каза, че няма место да свърши........утре ще трия още от харда, много искам да я кача. От години работя с ГЩ картите имам само снимки, интересно ми е как ще изглеждат събрани в едно........опитите продължават.

                Коментар


                • #68
                  До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                  Първоначално публикуван от vedrin Преглед на мнение
                  Здравейте bodo,

                  Картата не е рутираща, но може да се ползва съвместно с друга рутираща карта като на екрана се визуализира едната, а рутирането се прави по другата карта. Не ми е известно дали картата е пробвана успешно на Нюви 765Т -- ще се радвам ако споделите опит.

                  Поздрави,
                  Ведрин
                  Благодарности за труда.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                    Здравейте,

                    По случай деня на Европа (9 май) имам удоволствието да ви съобщя че е готова новата версия на BGtopoVJ. Промените включват:

                    >>> v1.01 (8 май 2009 г.) <<<

                    • отстранени грешки в калибрирането;
                    • намален брой tiles;
                    • намален размер на архивите;
                    • четвърта публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

                    Освен подобренията в картата, направих и някои промени в JavaScript и Cascading Style Sheets на уеб сайта, за по-добра съвместимост с вече масово разпространявания чрез Microsoft Update Internet Explorer 8:

                    http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

                    Поздрави,
                    Ведрин

                    Коментар


                    • #70
                      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                      Ей, страхотно!
                      Не знам дали сам ти осъзнаваш каква полезна работа си свършил и колко хора са ти благодарни. Всичко работи безпогрешно (версия 1.00), ползвах я при прехода си Калофер-х.Рай-вр.Ботев-х.Плевен и ми бе безкрайно полезна.

                      Затова остава само да кажем "БЛАГОДАРИМ"!

                      P.S: има ли идея да се направи картата с топографските карти в мащаб 1:10 000 или защо не с 1:5 000

                      Коментар


                      • #71
                        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                        Линка за сваляне не работи. А ще е интересно да я видя.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                          В момента свалям новата версия.
                          Скорстта е 1.3 ~ 1.4 Мбит/сек.
                          Линка работи!

                          Старата е страхотна.
                          Ведрин, Благодаря!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #73
                            До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                            Първоначално публикуван от ilkoi Преглед на мнение
                            P.S: има ли идея да се направи картата с топографските карти в мащаб 1:10 000 или защо не с 1:5 000
                            Да, би могло да се направят опити и в случай че резултата е насърчителен да се работи по такава задача. Като за начало, някой може ли да осигури достъп до архив с тези растерни карти (аз лично не разполагам с тях)?

                            Сърдечни поздрави,
                            Ведрин

                            Коментар


                            • #74
                              До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              В момента свалям новата версия.
                              Скорстта е 1.3 ~ 1.4 Мбит/сек.
                              Линка работи!

                              Старата е страхотна.
                              Ведрин, Благодаря!


                              This webpage is not available.

                              The webpage at http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/BGt...ource-v1.01.7z might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.

                              More information on this error

                              Коментар


                              • #75
                                До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Линка за сваляне не работи. А ще е интересно да я видя.
                                Ако продължавате да имате проблем с мрежовия достъп до картата -- споделете подробности (вашия IP адрес) в лично съобщение, за да се опитаме да анализираме причините. Само за информация -- през последните дни се наблюдават големи щуротии в т.нар. BG peering, в следствие на които трафик, който по принцип не би трябвало да напуска територията на България пътува през далечна чужбина. Малко повече подробности на тази тема има тук:

                                http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=19&t=83

                                Същия проблем засяга и абонатите на БТC ADSL услугата, а вероятно и други...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X