Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си направя лешникова градина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Искам да си направя лешникова градина

    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
    Ще се вдига през корените и ще ядеш лешници с Глифозат!
    Алтернатива/и?

    Аз лично нямам още за продан. Тази реколта имах около 3-4кг. Сега ще засаждам ощоло 200 нови дръвчета. След време може да има и за продан.
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • От: Искам да си направя лешникова градина

      Алтернативата е Меринджеи и мотика!


      Коментар


      • От: Искам да си направя лешникова градина

        Първоначално публикуван от itsme Преглед на мнение
        Аз "ортаци" нямам за сега. Най-много ме мъчи тревата. Мисля една моторна пръскачка да си взема и да я тровя, но незнам дали няма да се вдига и към лешниците.
        Тревата се лекува с косене.
        Два-три пъти в сезона, последния преди бране и ще имаш страхотна ливада с лешникови дръвчета, чиито плодове ще падат на меко по тревата. Моторните коси са се утрепали точно за такава работа, по груба. Аз за час, час и половина, минавам декар с такава около плодни дръвчета, включително и лешници. Веднъж на месец или по-рядко през сезона.

        Коментар


        • От: Искам да си направя лешникова градина

          Първоначално публикуван от military extreme Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]933415[/ATTACH]а това е новата градина с около 1000 дръвчета,на година и половина[ATTACH=CONFIG]933416[/ATTACH]
          Ехаааа, никак не са малко, УСПЕХ...гледам че не е орано ,с какво правехте дупките? А мрежата...ееех и аз искам да си оградя бадемите, за 2дка колко пари би ми струвала мрежата?

          Коментар


          • От: Искам да си направя лешникова градина

            military extreme С капково напояване ли си колега или с поливен маркуч? Колко често правиш поливка?Браво, за 4 годишни фиданки, имат добър прираст.
            B+

            Коментар


            • От: Искам да си направя лешникова градина

              Пролетно време предприемате ли някакво торене?

              Коментар


              • От: Искам да си направя лешникова градина

                Градината в двора ми е с капково,другата поливам с цистерна засега,поливай колкото можеш лешника иска вода,а за тревата косене,пръскане и торене никакво,не само лешниците не пръскам и не торя абсолютно нищо в двора

                Коментар


                • От: Искам да си направя лешникова градина

                  И при мен е така. Част от мястото, където са лешниците и други плодни дръвчета само поливам и кося. Лешниците специално с нищо не пръскам и не торя и от 6-7 малки дръвчета събирам доволно и с добро качество лешници. Поне два пъти в годината чистя от издънки около дръвчетата.

                  Коментар


                  • От: Искам да си направя лешникова градина

                    Здравейте!

                    Първата градина която, ще направи след 20 дни 1г. Стартирах със 40бр., но тази година е x3
                    Ще съм благодарен за мнения от по-запознатите и занимаващи се със отглеждането на лешници.

                    Коментар


                    • От: Искам да си направя лешникова градина

                      https://imgur.com/a/jQvHbD1 https://imgur.com/a/uTRpZJR


                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X