Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Здравейте ,
    С риск да досадя на някой от Вас и да повторя нещо казано до тук, бих искал да напиша нещо като ревю за този автомобил , което би било полезно на хора като мен , които не са много авто "грамотни", и които биха искали да научат нещо.

    Притежавам Хонда Црв ген. 1.1 с най-стария за црв двигател 2.0 /128 к.с/ от 4 месеца.

    Първо ще започна от таза страна, която е контекстна за форума - 4x4-то - и точно тук мога да се повторя за нещо, което повечето знаят, но ще се постарая да го систематизирам .
    При ЦРВ - говорим за Реал тайм АВД , което при нормални пътни условия работи предавайки въртящ момент на предните колела,като при превъртане (боксуване) се предава малък въртящ момент и на задните (около 10% +-5%).
    Как става това:
    Системата, за разлика от автомобилите с перманентно 4х4 няма межд. диференциал, а трансферна кутия(раздатка) , която
    чрез кардан , който се върти непрекъснато при движение , предава задвижване на задните колела при определен фактор.
    Как системата разбира кога да се включи - чисто механично. Както написах кардана се върти нон стоп като малко преди да
    влезе в задния дифернциал е прекъснат от виско съединител пълен със специално масло за такъв тип диференциали, което при по- висока температура или наляване се сгъстява много бързо. За да не се сгъсти при нормални условия, а когато е необходимо се използват 2 помпи, които се въртят със скорост пропорционална на колелата , като едната е вързана за предния , а другата за задния мост и непрекъсното по време на движение циркулират маслото. Когато предните (двигателните)колела превъртят помпата, свързана с предния мост създава по-голямо налягане , което не може да се разтовари от помпата на задните колела и маслото се втърдява повишавайки температурата и свързвайки плавно задния диференциал към кардана. При нормализиране и изравнявайки скоростта на въртене на двете помпи флуидът отнова става течен прекъсвайки връзката със задния мост. Може ли да се прегрее и да се получи перманентно втвърдяване - на теория НЕ има термо винтил прекъсващ процеса и предизвикващ втечняване.
    Опасно ли е да се включи при по-висока скорост. Според мен - НЕ въртящият момент към задния мост е много малък за да се
    получи нестабилност поради липсата на межд. диф., напротив усеща се повишаване на стабилността на колата.

    Личен опит:
    При влизане в голяма локва с 90 км/ч, за секунда усетих загуба на контрола на колата, която при включване на системата изчезна и се стабилизира много приятно.

    Като проходимост - автомобила има приличен клиренс и се справя много добре в градска и селска среда , като при заснежавания, заледявания и кал се държи супер ( ест. при внимателно каране). Не се налага да усетиш негативно влияние на външната среда за да преввключиш мост или да блокираш среден диф. всичко е автомат. Недостатък е,че докато караш при лоши условия се редуват боксуване - вкл. 4х4 - изкл. 4х4 - боксуване.

    Личен опит:
    15-20 см. сняг с лед на неравен терен в града пред строеж никакъв проблем - няколко 4х2 автомобила бяха закъсали.
    Селски сняг 20-40см. с преспи около 1 км. отново без проблем.
    Заледявания по пътя - лесно потегляне и маневриране.


    За останалото на кратко:
    Като цяло един от най-здравите автомобили от този клас от към дефекти и поддръжка. Шумен и не много стабилен при по-високи скорости. Частите не са скъпи - цени по-късно ще пиша.
    Двигателят е малко тромав за купето, но поносим особено като свикнеш.
    Спирачките - добре работещ АБС , като цяло по-дълъг спирачен път , но се свиква.
    Наистина вози меко за такъв автомобил и дупки и малки неравности не се усещат толкова.
    Мноого маневрен ,плюс е катеренето на високи бордюри.
    По-трудното затваряне на задното стъкло може да докара мех. проблеми със задната чистачка.
    Голямо и просторно вътрешно пространство , но грозен интериор.
    Климатикът е страхотен, задейства бързо , както и парното вследствие на бързото достигане на раб. темп.
    Разход извън: 9-10 в:13-14

    Много добър семеен автомобил - за града, за излети , и леки черни пътища по всяко време ще ви закара на всякъде.
    Лесен за поддръжка и никакви изненади.
    За оф роуд - няма как да става с това окачване и почти никакви опции за стокване.

    Може и да съм пропуснал нещо, а може и да съм объркал нещо - тех. терм. и в двата случая се извинявам.

    Поздрави!

  • #2
    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    като притежател на същата Хонда CRV вече 10 месеца и навъртяни 22000 км 4000 от които из всички западнобалкански държави + Италия /80% на газ 20% бензин/ подкрепям мнението . Много приятен автомобил за каране .

    Един въпрос . Понеже скоро ще трябва да сменям тампони на задните носачи /гумено-метални/ би ли ми казал ако знаеш приблизителна им цена ....+.... труда за смяната
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

    Коментар


    • #3
      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Сменях тампони на заден мост мисля (така поне ми казаха в Хонда Апостолов) около 240 лв. със смяната двата ,но не съм сигурене дали това е при теб.

      Коментар


      • #4
        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Що се отнася до тия тампони, в Косер май предлагат едни нелоши белгийски заместители на оригиналните, които са може би 40 лв бройката. Плюс при смяната им в официален сервиз е, че знаят за какво иде реч. От друга страна е значително по-скъпо. Всеки си решава кое е приоритетно - цена или професионализъм.
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Ако правилно съм разбрал за какво става дума - на мене ми взеха преди половин година май по 30-тина лева на тампон (неоригинални) + май 30-тина лева за труд (Юби-ко в Горубляне). Обаче мисля че бяха чисто гумени и ако съдя с каква скорост износвам предните, едва ли ще изкарат повече от 10-20 000 км. Следващия път няма да пестя пари и ще сложа оригинални, че иначе не излиза сметката.

          Коментар


          • #6
            До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Привет!
            От скоро карам ЦРВ 2001год.автоматик 148к.в много прили4но състояние,преди да я купя я вкарах в сервиз диагонали ока4ване двигател вси4ко перфектно,но ме дразни едно потропване все едно 4е е разбита цялата предница пак я вкарвах в сервиз вси4ко ОК.Някой има ли идея куде да търся тва отвратително тракане?Също така при по4ти обратен завой се 4ува някакъв звук и пресвирване от задния диференциал!?
            А отностно автоматика може ли да се пуска по инерция тоест да се включва на неутрална!?
            Благодариа предварително
            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

            0878 710712 Стоян Малчев

            Коментар


            • #7
              До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Смени маслото на диференциала. Желателно е да не казвам задължи -
              телно фирмено от ХОНДА.Тракането може да е от накладките.

              Коментар


              • #8
                До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                За потропването нищо не мога да кажа . Относно присвирването на задна - изхода е смяна на маслото на задния диференциал . Само в оторизиран Хонда сервиз . Маслото е специално /марка Хонда/ нищо друго не може да го замести. Около 35 лв литъра .Не си спомням но побира около 1,2-1,4 литра .Сменя се на около 60 000км

                след това няма да просвирва
                [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                Коментар


                • #9
                  До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  След 15 месеца и над 20 хил. км. в града и извън мога само да се присъединя към горното мнение - CR-V-то е много удобен и практичен семеен автомобил за градско, извънградско и лек оф-роуд. Лесен за подръжка понеже не се чупи само сипваш бензи и караш.
                  Имам само един въпрос - има ли начин задния диф да се включва принудително от шофьора? В смисъл има ли някакъв тарикатлък да се зацепи принудително и за дълго време?
                  Въпроса ми може да Ви се стори смешен, но не разбирам от техника....
                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Първоначално публикуван от r_popov Преглед на мнение
                    След 15 месеца и над 20 хил. км. в града и извън мога само да се присъединя към горното мнение - CR-V-то е много удобен и практичен семеен автомобил за градско, извънградско и лек оф-роуд. Лесен за подръжка понеже не се чупи само сипваш бензи и караш.
                    Имам само един въпрос - има ли начин задния диф да се включва принудително от шофьора? В смисъл има ли някакъв тарикатлък да се зацепи принудително и за дълго време?
                    Въпроса ми може да Ви се стори смешен, но не разбирам от техника....
                    Благодаря предварително!

                    не освен ако не караш на заледено езеро с пълна газ

                    Всъщност той си е включен постоянно но в съотношение 95:5 %
                    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Малко късно се вкючвам,за тракането, при мене беше от накладките

                      Коментар


                      • #12
                        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Първоначално публикуван от JFKA Преглед на мнение
                        Здравейте ,
                        С риск да досадя на някой от Вас и да повторя нещо казано до тук, бих искал да напиша нещо като ревю за този автомобил , което би било полезно на хора като мен , които не са много авто "грамотни", и които биха искали да научат нещо.

                        Притежавам Хонда Црв ген. 1.1 с най-стария за црв двигател 2.0 /128 к.с/ от 4 месеца.

                        Първо ще започна от таза страна, която е контекстна за форума - 4x4-то - и точно тук мога да се повторя за нещо, което повечето знаят, но ще се постарая да го систематизирам .
                        При ЦРВ - говорим за Реал тайм АВД , което при нормални пътни условия работи предавайки въртящ момент на предните колела,като при превъртане (боксуване) се предава малък въртящ момент и на задните (около 10% +-5%).
                        Как става това:
                        Системата, за разлика от автомобилите с перманентно 4х4 няма межд. диференциал, а трансферна кутия(раздатка) , която
                        чрез кардан , който се върти непрекъснато при движение , предава задвижване на задните колела при определен фактор.
                        Как системата разбира кога да се включи - чисто механично. Както написах кардана се върти нон стоп като малко преди да
                        влезе в задния дифернциал е прекъснат от виско съединител пълен със специално масло за такъв тип диференциали, което при по- висока температура или наляване се сгъстява много бързо. За да не се сгъсти при нормални условия, а когато е необходимо се използват 2 помпи, които се въртят със скорост пропорционална на колелата , като едната е вързана за предния , а другата за задния мост и непрекъсното по време на движение циркулират маслото. Когато предните (двигателните)колела превъртят помпата, свързана с предния мост създава по-голямо налягане , което не може да се разтовари от помпата на задните колела и маслото се втърдява повишавайки температурата и свързвайки плавно задния диференциал към кардана. При нормализиране и изравнявайки скоростта на въртене на двете помпи флуидът отнова става течен прекъсвайки връзката със задния мост. Може ли да се прегрее и да се получи перманентно втвърдяване - на теория НЕ има термо винтил прекъсващ процеса и предизвикващ втечняване.
                        Опасно ли е да се включи при по-висока скорост. Според мен - НЕ въртящият момент към задния мост е много малък за да се
                        получи нестабилност поради липсата на межд. диф., напротив усеща се повишаване на стабилността на колата...
                        Сега се зачетох в този пост.Хондата с виско ли е?Защото съм виждал такава,отдолу,но нямаше виско на крадана...
                        Някой има ли някаква снимка...
                        П.П.Как да се "включи на висока скорост"?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Сега се зачетох в този пост.Хондата с виско ли е?Защото съм виждал такава,отдолу,но нямаше виско на крадана...
                          Някой има ли някаква снимка...
                          П.П.Как да се "включи на висока скорост"?
                          Хондата не е с виско. Помпите или по-точно разликата в налягането между тях задействат многодисков съединител, който е вграден в задния диференциал. Ей тук има картинка:

                          http://www.awd.ee/cars.html#hon

                          Системата е такава, че скороста няма значение. Би се включило и при 100 км/ч, ако предните колела почнат да превъртат. Но при 100, ще прехвърли много малък въртящ момент към задните колела, понеже диферентата в оборотите спрямо моментните обороти на задния мост ще бъде много малка.
                          Последно редактирано от ixeos; 13-04-09, 16:43.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Аааа,ясно.Мерси.На принципа на Халдекс е.Ако не е и такова,де...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Аааа,ясно.Мерси.На принципа на Халдекс е.Ако не е и такова,де...
                              В началото мислех точно така да ти го опиша, ама има разлика в това, че при халдекса се ползва електроника и има връзка с подаването на газ, докато при Хондата всичко е чиста механика. Освен това многодисковият съединител при халдекса е в масло и електронно контролируем клапан определя количеството масло. По-малко масло, повече зацепване, повече масло, по-малко зацепване. Ей тука е описано с подробности:
                              http://www.awd.ee/haldex.html

                              Много често като минус на Хондата се изтъква късното включване на задния мост. В последната генерация са поработили върху проблема, като май са увеличили размера на многодисковия съединител. Не съм сигурен обаче в това. Халдексът пак си е ретроактивен, за разлика от торсена, ама казват, че по-бързо зацепвал. Това, което не ми харесва е, че риъл тайма на Хондата зацепва с шут в задника за разлика от виското и торсена.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X