Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    За 2 часа смяна на ремък на пътя, лекинко на рибарска приказка е отишла работата В сервиз с всичко нужно подемник инструменти за 2 часа бих се съгласил но на пътя....., не че е нужен канал за ремъка моя го сменях е така без канал. Инак дали удря клапани на 98% съм сигурен че да, много ще се радвам ако не, ама освен линка към руския саит другаде никъде не съм срещнал, забраих да проверя като свалях ремъка дали се допират в буталата.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Първоначално публикуван от mitko.72 Преглед на мнение
      привет колеги....
      незнам дали има освобождение на клапаните при скъсване на ремък,но мога да кажа само това че с моят ремък-гейтс,вече съм минал 260000 км. и при това на газ.мисля вече да го сменя.последният път когато отварях капака на клапаните за да ги легулирам,при преглед на ангренажният ремък не видях никаква следа от износване,беше като токущо поставен....
      колкото до това че клапаните прегарят от газта мога да кажа само че за моите 260000 на газ,само съм ги регулирал и нямам никакви проблеми....
      до преди 20 дена бях с обикновенно газово,разход-10/100 км-извънградско...сега съм с газов инжекцион тамона,за разхода немога още нищо да кажа .още донастройвам ....
      за всички който се притесняват от проблем с клапаните мога да ги успокоя,карайте и редовно реглаж,това е истината.аз гарантирам от собствен опит че няма да имате проблеми....
      някой казват че газта и хонда двигатели те не се погаждат. е как да съм съгласен със тях ,след като толкова много километри на газ съм минал с този автомобил и съм повече от доволен....
      за 3 години постоянно обикаляне и з страната ,никога съм нямал проблеми и нищо не ми е дало дефект по автомобила....
      карайте колеги смело и пожелавам само безаварийно пътуване....
      Защо се реши да смениш газовата система ?
      Използва ли части от старата система и какво допълни за изграждането на новата ?
      Може ли да споделиш финансовата равносметка за нещата и практическия резултат след манипулацията ?
      Осезаема разлика откриваш ли и в какво се изразявя тя ?

      Коментар


      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
        ...
        Аз не се спремя към оригинална, а към функционална щора. Имах идея за точно такава щора като твоята: вземам такава от някое комби( BMW, Mondeo) и си я монтирам.
        ...
        Ee, аз направих точно това, само че от Citroen ZX комби. получи се това

        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Ee, аз направих точно това, само че от Citroen ZX комби. получи се това

          Е-е-е,защо толкова гадно си я изрязал,не можа ли някаква щипка да пригодиш,така не ти ли скърца много?
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Не исках да слагам нещо, което да стърчи извън кората. Това изрязаното подлежи на естетическо оформление, а и така щората опира плътно задната врата.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Не исках да слагам нещо, което да стърчи извън кората. Това изрязаното подлежи на естетическо оформление, а и така щората опира плътно задната врата.
              Е,щом работи,карай!Аз проблема го реших по друг начин-виж в темата "....123-всички събери..."затъмних и прозорците и нема виждане!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Те и моите, заводски, са доста затъмнени, включително и задното, но на дневна (слънчева) светлина прозират.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  Здравейте и от мен.
                  До сега бях само потребител, но ето че дойде време да драсна някой ред.
                  Карам вече 5-та год. CR-V 99г 147к.с. ,ГИ LANDI.
                  Разход градско от14 до20л в зависимост от маршрут и брой на студени стартове,бензина отделно примерно 8л на 300км зимни усл.Дълго 10 равно-до 120-рядко140км/ч, независимо от клими и + едноседмичен рибарски багаж-примерно 200кг.
                  Странно и при мен часовника не бачка от ден първи. Сваля го едно майсторче веднъж , мери го нещо и каза ,че е изгорял най-вероятно. И дотам. Сега обаче ме ободрихте и още утре ще го отскубна пак-Много благдаря за инфото.
                  Относно конете- някак си по-мощна и бърза си я представях, но пък и аз рядко я качвам над 3500 оборота.
                  Маслото в дифа ми го смениха преди около 10 000 км ,но нещо ми прискърцва сега като я въртя в снега и май ще си го сменя лично З,за да съм сигурен ,че е правилното.
                  Другото е каране и смяна на консумативи.
                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Те и моите, заводски, са доста затъмнени, включително и задното, но на дневна (слънчева) светлина прозират.
                    Краси,мойте са с хамериканско фолио,малко са уръсих,ама и през деня не се види нищо,а от вътре няма проблем,дажеи на лапетата лятото им е по хладно отзад!Заводските не са така-найстина прозират!Между другото гледам масово май производителите са започнали да тъмнят тези стъкла заводски на джипките!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Първоначално публикуван от veselinov Преглед на мнение
                      Разход градско от14 до20л в зависимост от маршрут и брой на студени стартове,бензина отделно примерно 8л на 300км зимни усл.
                      Колега, направо ме успокои!Че то и моята гори 20 лв. газ на 100 км градско,отделно бензина и вече започнах да се замислям аз ли съм с по-голям крак,настройките ли нещо са нефелни?Като чета как на другите колите горят по 7/100 на дълго и по 11/100 градско и си мислех, че при мен нещо не е наред.То те моите коли винаги са си горели по някое и друго кило отгоре,ама това е друга тема .
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Това е реалната ситуация , братле. В един период от време правех дневно 3км сутрин в ДЖАЗА -за30-45мин и същата операция вечер -пак така...... Разход 20л/100км газ и отделно бенз. Ако на другите им гори по-малко в такива условия- е ... да са живи и здрави!!!


                        Много благодаря за диагнозата на часовника и препоръките за отстраняване на проблема . Всичко вече е ОК, въпреки че малко трудно се вижда денем на фарове.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Моята зъмъска гори 12-12,5 в пловдив, ама разбирате няма задръсватния няма дявол, на светофар макс едно червено се чака. Лятото сваля към литър градско, ама извън града винаги си гори към 11 както и кротко да я карам. С клима без клима се тая.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Абе има отделна тема ,кое колко гори,ама хайде и аз да рекна тука-моята е на бензин-миналата седмица-Дупница,през Самоков,Ихтиман,магистрала Тракия до Хисара и обратно-пиша маршрута,че между Дупница и Ихтиман,покрай яз.Искър са едни байри и завой и лед и си е а-ло мамата-та-а-а равносметка пълен резервояр до горе,на една и съща колонка,по магистралата 110,тук там по 140-даде 10,2л.на 100 км.Студа го знаете.Еми толкова.
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Здравейте колеги.
                              На моята Хондичка мисля да й монтирам теглич.Понеже са скъпи оригиналните, си мисля да го направя сам.
                              Има ли колега с монтиран теглич, който може да качи снимки под колата, за да се види закрепването как е осъществено.

                              Коментар


                              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                Първоначално публикуван от erolff Преглед на мнение
                                Здравейте колеги.
                                На моята Хондичка мисля да й монтирам теглич.Понеже са скъпи оригиналните, си мисля да го направя сам.
                                Има ли колега с монтиран теглич, който може да качи снимки под колата, за да се види закрепването как е осъществено.
                                Има фабрични отвори, за теглича!
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=76109&page=3
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X