Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Първоначално публикуван от qentin Преглед на мнение
    Привет!
    От скоро карам ЦРВ 2001год.автоматик 148к.в много прили4но състояние,преди да я купя я вкарах в сервиз диагонали ока4ване двигател вси4ко перфектно,но ме дразни едно потропване все едно 4е е разбита цялата предница пак я вкарвах в сервиз вси4ко ОК.Някой има ли идея куде да търся тва отвратително тракане?Също така при по4ти обратен завой се 4ува някакъв звук и пресвирване от задния диференциал!?
    А отностно автоматика може ли да се пуска по инерция тоест да се включва на неутрална!?
    Благодариа предварително
    привет колега.аз карам хонда цр-в от 2 години...за проблема от задният дефиренциал смятам че е от маслото,сменял ли си го,аз имам същият проблем ,но си карам така...навъртял съм около 90000 километра ,нямам никакви проблеми,много съм доволен...а колкото до возията на автомобилът,просто няма равна...шефът ми си купи митцубши ново,и моята хонда която е 98 година вози по добре от нея....по предницата единственото което съм сменил са белетките...

    Коментар


    • #32
      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      здравейте карам хонда црв 147 коня от няколко месеца,при каране се чува се едно почукване при превключване на скоростите и по рязко пускане на съединителя,мисля че е от мястото където кардана влиза в скоростната кутия.нормално ли е там да има луфт.

      Коментар


      • #33
        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Първоначално публикуван от mytanta
        здравейте карам хонда црв 147 коня от няколко месеца,при каране се чува се едно почукване при превключване на скоростите и по рязко пускане на съединителя,мисля че е от мястото където кардана влиза в скоростната кутия.нормално ли е там да има луфт.
        На ЦРВ-то дето карам има същото почукване. Появява се при бавно каране като сменяш предавка в резултат, на което се сменят твърде рязко оборотите. Това вероятно е от каренцата на кардана, които се износват с течение на времето. Не се занимавай да го оправяш, не мисля, че е някакъв проблем.
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #34
          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Темичката малко бавно се развива ама и аз да си кажа
          За мераклиите за газ, тва че мотора на Хонда е слаб на газ са само митове и легенди. Слаб е ако си купил кола на 200 000 никои преди тебе не е погледнал клапаните, ти слагаш газ и също не си чувал и помислял за реглаж, посля прочиташ в някои форум че трябва да се регулират , правиш го но след 70-80х.км клапаните заминали. Е, не са заминали щото си карал 70х.км на газ. Заминали са щото никои преди тебе не ги е пипнал а в книжката си пише 20000 км проверка и при нужда реглаж. Нека някои ми обясни как така на една глава работила на газ са изгорели само 1-2 или 3 клапана другите с какво са били по здрави че са оцеляли? Аз ще ви обясня - не е виновна газта, виновен е реглажа или по точно липсата му. За съжаления мога да определя това като минус в конструкцията на главата ако бяха хидравлични немаше да има такива митове че не се погажда с газта хонда мотора. Така че с думи прости един поддържан мотор с монтирана газова ще изкара много над 80х.км на някои ако му се занимва има цял руски форум само за ЦРВ нека се порови и поразпита по колко хиляди минават руснаците на газ Не отричам че газта износва по бързо главата и клапаните се вкопават в леглата си. Но икономията от газта е оправдата. Да предположим че главата издържи 80х.км. За газова сме дали да кажем 1000 (ГИ) лева за кола още 8000 общо 9000х.лв. при среден разход 11-12л.км на цена по 1 лев примерно на газта и 2 на бензина разликата е 1 лев макар че в повечето случаи бензина е с над лев разлиак. Или иначе казано 100 лева икономия на 1000км или още по иначе 8000 лева на 80 000км е за кво говрим. за тея 80х.км ние сме избили не само газовата а и колата. Дори да се скапе главата и да си вземеш цяла такава от някоя англичанка които никък не са малко да се продават на части пак си на далавера. От колкото да си дал 16000лв за бензин и да ти е здрава главата което не е гаранция као не си правил реглаж на клапани.
          Така че да не забравяме, за хонда и газ наи важно е РЕГЛАЖ НА КЛАПАНИ преди монтажа и след това на всеки поне 20 000х.км.
          За тая добавка Флаш Люб мога да ви кажа само че по ташаклъръ работа нема всеки трезво мислещ човек с малко познания по ДВГ ще разбере че тя деиства колкото и наколенките на доктор ливаин макар че те може да са по ефикасни
          И за д ане съм голословен обяснявам защо.
          Газта гори по бавно от бензина и от там отделя и повече температура която от своя страна прегрява изпускателните клапани, с които реално се получава пробелма при каране на газ. Ако не са регулирани и от нормалнотоо износване са се понатегнали те остават по дълго отворени и топлината им по трудно се отнема от главата. Като добавим и по високата температура на газта ето проблема е на лице. Каква е идеята на флаш люб според рекламата. Тая "магическа" течност се засмуква от цилиндрите барабар с готовата смес и се казва че тя охлаждала и смазавала клапаните. Мен никои не може да ме убеди че след такта горене в цилиндъра от тая добвака ще остане каквото и да било че да охлади или смаже по някъв начин изпускателния клапан. За смукателния мога да се съглася, ще кажете минава покраи него мокри го ша го смаже и охлади, Ок няма проблеми за него но не тои е прецалания в ситуацията с работата на газ, а неговия колега -изпускателния За това драги колеги предлагам Ви да си спестите 40 лева за монтаж на система подобна на катетър дето може да си направите от бутилка за веро и обикновен маркуч от система, и течност с неясно съдържание за което се казват само плюсовете а минусите му като влияние на двигателя ламбда сондата и каталаизатора не са известни. Може и да няма такива но си задавам въпроса защо производители на газови уредби от величината на БРЦ , Ренцо, та дори и лидера Виале не произвеждат и не монтират такава система?
          Малииии отнесъл съм се с приказки.
          А и друго , маслото в диферницияла е 800-900 грама така че една бутилка стига. Проверено!
          Ако някои е харесал такава кола и го притеснява шума от диферинцияла нищо не му пречи да помоли продавача да смени маслото за собствена сметка и ако се оправи тогава да купи колата. Ние така вече 3-то ЦРВ купуваме на приятел
          Инак кола слънце, все съм имал коли ама тая ме кефи от всякъде, взех я защото е проста система и надеждна, мога да си я правя сам не е набъкана с електроника и не е тясно около мотора. Не се разваля, чарковете са евтини, вози по меко от всички останали коли които съм имал, ускорява уникално за СУВ въпреки че е само 128 коня.
          Като косур намирам само по шумното купе при високи скорости се чува доста мотора поради факта че 5-та е къса и на 100км си с 3000оборота. Но на фона на всичко останало и на поолегналата ми възраст вече високите скорости не са ми приоритет , така че да е здрава и безавариина не бих я сменил още 100 години.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #35
            До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            браво за статията, направо ми наля мед на сърцето за газта. И аз мисля че си прав за тая смазочната система. за сега трябва да сменя ремъци и масло и гумите, че моите са зимни и имат добър грйфер.После отивам на газовата.
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #36
              До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
              1. Обтяжната ролка масово се продава за 50 лева. Ремъкът върви 45-60 лева. Аз съм с такива. Тия 200 лева от Автоплюс са прекалено много. Ако ти се занимава с Ибей, можеш да си ги докараш за 78 лева комплекта.
              Сподели ако обичаш каква марка ремък и каква марка ролка си сложил и дали си доволен от тях, че и аз почнах да сменям ама навсякаде различно и не мога да преценя кой да взема. на едно място за Gates ми искат 56 лева, ама незнам дали е манте или не. А и чувам различни отзиви за марката.

              Ако някой знае нека сподели буталото и клапаните защитени ли са от удар едно в друго при скъсване на ангренажния ремък? Прилагам снимка от ръководството за ремонт да поумуваме заедно
              Прикачени файлове
              -------Honda CR-V 128к.с.--------
              "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

              Коментар


              • #37
                До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Ремъкът и ролката си ги поръчах от Ибей докато пратките до 150 евро не се обмитяваха. Ремъкът е някакъв американски - ITM. Ролката беше канадска, не й помня марката. Общо 78 лева ми бяха излезли с доставката.

                Принципно ако си вземеш оригинален ремък на Хонда, който между другото се прави от Гейтс и струва 150-160 лева, спокойно може да караш с него 100 000 км. Имай предвид, че в щатите ремъците на тия ЦРВ-та ги сменят на 80 000 - 90 000 мили. В България на 50 000 именно заради оригиналните Гейтс.

                на едно място за Gates ми искат 56 лева, ама незнам дали е манте или не. А и чувам различни отзиви за марката.
                Марката Гейтс си е екстра, проблемът е, че няма как да си сигурен дали наистина си купуваш Гейтс. Вземай някакъв ремък и сменяй след 50000 км, за да си спокоен.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #38
                  До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  Мерси за отговора, значи ще е Gates. От отговора ти разбирам, че каквото и да сложа, най добре е да го сменя по рано от предвиденото.
                  п.п. Не че 500000 км са малко
                  остава да се надяваме че тия изрези на буталото дето се виждат ще пазаят клапаните!
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #39
                    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                    браво за статията, направо ми наля мед на сърцето за газта. И аз мисля че си прав за тая смазочната система. за сега трябва да сменя ремъци и масло и гумите, че моите са зимни и имат добър грйфер.После отивам на газовата.
                    Вярно колегата е прав за тази охлаждаща система,подкрепям го и аз,докато правих профилактика на моята и се лутах от Бултрако до Юби ко-двата сервиза дето разбират принципно от Хонда имаше Хонди с такива монтажи и на двете места не чух позитивни отзиви за функционалността им,по скоро е плюс 40 лв. отгоре за страх лозе пазе!!!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #40
                      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Никой не казва нищо за защитата на клапаните. това ме навежда на 2 мисли:
                      1. Не се е налагало на някой да сваля глава, което е повече от добре
                      2. Тук пишещите нямат информация за което не мога да виня никого.


                      От днес вече Honda-та е официално моя. Минах, КАТ и сложих номера, регистрирах я и в данъчното.
                      -------Honda CR-V 128к.с.--------
                      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                      Коментар


                      • #41
                        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                        Никой не казва нищо за защитата на клапаните. това ме навежда на 2 мисли:
                        1. Не се е налагало на някой да сваля глава, което е повече от добре
                        2. Тук пишещите нямат информация за което не мога да виня никого.


                        От днес вече Honda-та е официално моя. Минах, КАТ и сложих номера, регистрирах я и в данъчното.
                        Честита да ти е, мисля нама да съжаляваш.
                        За ква защита говориш. Да не смяташ да ги даваш на отговорно пазене в ДАНС.
                        В форума на хонда съм гледал свалени глави и снимки на прецакани клапани. Говорил съм и с един пич от софия дет много ги чува Омбрето сигурно си чувал за него. И тои такива теории развиваше за газта макар е накрая каза гледаи си клапаните и си караи спокоино.
                        Набити легла съм виждал ама интересно, че на 8 клапана на една глава примерно има един видимо износен /амортизирано легло/ и останалите са си ок. Навежда ме на мисълта, че проблема не е бил от злата газ ами от липсата на регулиране на клапанчетата. Някои е стегнал и е сдал багажа докъто е работел на газ, а другите са работили на бензин през това време.
                        Ако ще се набутваш слагаи газ и си караи ама си проверяваи клапаните.
                        Аз съм на 20к км и за сега нямам никакви претенции към газта.
                        За скъсването на ремака не знам, не съм се интересувал от това.
                        Последно редактирано от Deian_g; 29-04-10, 17:44.

                        Коментар


                        • #42
                          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Мерси за отговора, въпроса беше за защита при скъсване на ремък. Газ задължително ще сложа. Клапаните не прегарят от газта, след много четене разбрах, че не прегарят самите клапани ама се подбиват леглата на клапаните от не- добро регулиране
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Поздрави на всички хондаджии! Ей-толкова суперлативи за някой модел не бях чел! Търсех Витара /или Рав4/-неуспешно и успяхте да ме убедите да сменя търсенето. Имам 2 въпроса: 1 ръчна ск кутия или автоматик е за предпочитане; 2 разход при 147 конния двигател;
                            Решил съм вече газово посмъртно да не слагам. Предварително благодаря!!!Поздрави!!! п.с.Утре ще ходя да гледам това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...38068194&f11=1

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Първоначално публикуван от deian Преглед на мнение
                              Поздрави на всички хондаджии! Ей-толкова суперлативи за някой модел не бях чел! Търсех Витара /или Рав4/-неуспешно и успяхте да ме убедите да сменя търсенето. Имам 2 въпроса: 1 ръчна ск кутия или автоматик е за предпочитане; 2 разход при 147 конния двигател;
                              Решил съм вече газово посмъртно да не слагам. Предварително благодаря!!!Поздрави!!! п.с.Утре ще ходя да гледам това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...38068194&f11=1
                              Според мен,ръчна ск,разхода е 8-9 на сто с включен климатик,извънградско.
                              градско е 10-11 на сто.Успех в покупката.
                              Тази която ще гледаш утре на снимките изглежда чудесно!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                Първоначално публикуван от deian Преглед на мнение
                                Поздрави на всички хондаджии! Ей-толкова суперлативи за някой модел не бях чел! Търсех Витара /или Рав4/-неуспешно и успяхте да ме убедите да сменя търсенето. Имам 2 въпроса: 1 ръчна ск кутия или автоматик е за предпочитане; 2 разход при 147 конния двигател;
                                Решил съм вече газово посмъртно да не слагам. Предварително благодаря!!!Поздрави!!! п.с.Утре ще ходя да гледам това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...38068194&f11=1
                                Здрасти,колега моята е 128к.с.разхода и е изпробван вече-постоянно 110 на магистрала с включен климатик 8л.постоянно лява лента под 140 км.не падала средно 160 км/ч,като на места и вземах душицата-182км/ч.поддържани повече не можеше милата разход без климатик 12,3л.Гарантирам за скоростите имам пропуск за тях и не съм намалял по магистралата.Бензинови пари,пяна,мяна,не до там пъленрезервоар,различното време в което пътувах като атмосферна температура да има разлика от отчетеното не повече от половин кг.На посочените литри плюс слагам 500гр.но в никакъв случай повече,така,че сметни.В София не съм я засичал,то това не е градско,а моточасове.Иначе на тази тема има писано много из форума.Понеже вече съм пристрастен и се надявам да си искрен за суперлативите за автомобила,не е идеален,зависи за какво ще го ползващ,но като цяло е за предпочитане пред Витарата и Равката.Повярвай ми.Равката я имам и постоянно ги сравнявам и извода е.Хондата си е хонда.На няколко пъти мина от там където равката закача и единия път се укантари,а кака Ферхонде си мина без проблем.Ползвам ги и двете за лов,но съм по доволен от Хондата.Относто тази дето ще я гледащ-дано да греша,но още като избирах моятафевруари-март тази кола я имаше.Помня и адреса така,че се приготви новия внос да е от преди 6 месеца,а може и повече.Имай го напредвид,дано греша.Разбира се в това няма нищо лошо освен,че една кола се разваля,не от каране,а от седене.Успех.
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X