Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Темата е старичка,но една поправка. Количеството масло при халдекса няма нищо общо с зацепването. Там имаме хидравлично бутало и дискове,които се притискат от буталото. „Плуват“ в масло,за да се охлаждат по-добре.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #17
      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      И аз по темата макар и старичка! Имам ЦРВ 98 г. - това е колата която ми промени възгледите за автомобилите. Много съм доволен около 20 000 за година и половина - слава богу без никакви проблеми. Потропването в предния мост си го има - три пъти в сервиз ходих и казаха че е здраво всичко! - и спря да ми пречи! Смених маслото в задния диф. и се оправи скърцането. Доста съм карал по черни пътища - добре се държи. При добри гуми на сняг е идеална. Малко я повдиглах - 15 мм от пред и отзад за да сложа гуми каквито исках. За офф-роуд не искам да коментирам - имам и G-класа за целта, но си карам и хондата. Все пак - извън пътя според мене основен недостатък е либсата на бавни скорости или поне трябваше да са по бавни първа и задна за да не се тормози съединителя. С две думи - който я взима за разходки - ще бъде много доволен - спират да го интересурат заснежени градски пътища, бурдюри, дупки. Без проблем - черни пътища, поляни и до ски пистите.

      Коментар


      • #18
        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Значи потропването в предния мост, за което говориш най-често се дължи на изпечени от времето тампони на стабилизиращата щанга. Изглеждат абсолютно здрави, но за загубили всякаква пластичност и оттам потропва на черно или дупки. Струват 10-20 лева двете бройки плюс 5-10 лева за смяната и 5 минути. Смени ги ако искаш. Може да са заминали и биалетките (накрайниците на стабилизиращата щанга). Те са по 27 лева и също се сменят лесно. Това е всичко сменяно по предницата на старото ЦРВ, което карам, до момента за 60000 км минати по родните пътища и общо почти 200 000 (поне по официалния километраж ).
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #19
          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          До колегите с Хонди

          Чета разни неприятни неща с газифицирането на тия Хонди ,та кога се проявяват първите симптоми на лошата поносимост откъм газифизиране ,щото вече 35000 км си я карам на газ и не съм забелязъл и усетил някакви тревожни факти или то става изведнъж
          Ако има патели нека споделят мнение .
          Благодаря
          [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

          Коментар


          • #20
            До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Здравейте колеги,
            след като изчетох Вашите компетентни коментари окончателно реших да си купя хонда ЦРВ 2.0. Харесах една и вчера отидох да я покарам - всичко беше сравнително добре: двигател-перфектна работа, ходова част-много добра(според мен) няма тропания и т.н.,но след 60 км/ч ми се стори, че раздатката "вие" или поне със сигурност е шумна. Моля кажете ми нормално ли е това? Досега съм имал 4х4 само "Гранд Чероки" 96г. и там шумът не беше такъв, карал съм и Нива тя вие по подобен начин.

            Благодаря предварително.

            Коментар


            • #21
              До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Първоначално публикуван от fredd Преглед на мнение
              но след 60 км/ч ми се стори, че раздатката "вие" или поне със сигурност е шумна.
              При ЦРВ няма раздатка като при Нива. Има заден диференциал. Ако той вие, това почти винаги се дължи на неправилен вид масло налято в него. Накратко, в задния диференциал на Хонда ЦРВ се налива 1.2 литра само и единствено Honda DPF Fluid, нищо друго не става. Купува се от Бултрако или друг дилър. Струва 30-40 лв / литър. Сменя се на 40 000 км и шумът трябва да изчезне. Ако не изчезне, означава, че има нещо повредено. В такъв случай си избери някой друг екземпляр.

              Карал съм и аз Нива дълго време. Нивото на шум при Нива няма нищо общо с добре работещо ЦРВ. При последното става шумно чак след 120 км/ч при ръчна скоростна кутия. Но това е шум дължащ се на двигател работещ при 3500 оборота. Дължи се също и на липсата на обилна шумоизолация. Новото ЦРВ (трета генерация) има доста повече изолация, и е много по-тиха при дизеловия вариант с шест скорости.
              Последно редактирано от ixeos; 09-10-09, 22:49.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #22
                До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Първоначално публикуван от indiglo
                Чета разни неприятни неща с газифицирането на тия Хонди ,та кога се проявяват първите симптоми на лошата поносимост откъм газифизиране ,щото вече 35000 км си я карам на газ и не съм забелязъл и усетил някакви тревожни факти или то става изведнъж
                Абсолютно е вярно, че тоя двигател мрази газ! Прегарят изпускателните клапани до 40 000 - 50 000 км без употреба на Флаш Луб и реглаж на клапани на 15 000 км, а с него и редовен реглаж агонията се удължава до към 70 000 - 80 000 км, когато най-умното е да я продадеш на следващият щастливец, който иска да пести.

                Ако се кара на бензин, сменя се маслото редовно и се прави реглаж на клапани на 50 000 км, тоя двигател ще продължи да тик-така и след като се е разпаднало купето на колата.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #23
                  До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  ixeos, това което си писал за клапаните и за 2та двг 2.0 бензин ли се отнася ( 128 и 147 к.с.).
                  Колко пари са клапаните.
                  Благодаря ти за информацията която си изнесъл за цената на часстите на Хонда.
                  Понеже Хондата ми е фаворит за кола, но смятам да я газифицирам,
                  или да се насоча към другите варианти гранд витара, форестър?

                  Коментар


                  • #24
                    До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Първоначално публикуван от Quest
                    ixeos, това което си писал за клапаните и за 2та двг 2.0 бензин ли се отнася ( 128 и 147 к.с.).
                    По слабият двигател B20B (128 к.с.) е идентичен с по-мощния B20Z2 (147 к.с.). Ако ще газифицираш, си вземи B20B. Той е с по-ниска степен на сгъстяване при еднакви изспускателни клапани и казват, че по-дълго изкарвали на газ. Най-тънката цена за клапани в Ибей е 88$ комплекта (8 смукателни, 8 изспукателни, гумички). Колко са качествени си нямам идея, тъй като не съм сменял. Оригиналните обаче са приблизително 100 лв парчето ...

                    Първоначално публикуван от Quest
                    Понеже Хондата ми е фаворит за кола, но смятам да я газифицирам, или да се насоча към другите варианти гранд витара, форестър?
                    Не знам какво да ти препоръчам. От посочените три модела аз бих се спрял на Хондата. Слагаш ГИ, Флаш Луб, правиш реглаж клапани на 15000 км, снабдяваш се с един комплект клапани и сегменти (120-130 лева в БГ). Вероятно на 70-80 хил. правиш ремонт на двигателя и продължаваш да караш. Поне тоя двигател е лесен - прост като на Жигули и части има. Ремонта на боксера на Субару е по-труден. А пък Витарата друса много пустията. Ако ще караш повече на черно, си заслужава да се замислиш за нея, но за всекидневна колица ЦРВ е добър избор.
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #25
                      До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      и аз се чудех от къде потропва при малки неравности, но след като смених биалетките за по 20 лв. бройката всичко се оправи. Карам я на газ около 30 хил км. и съм много доволен от разхода а съм с обикновенна АГУ. За шума може да смениш маслото на задния диф., но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с такова от Бултрако. Струва към 27-30лв. Моето мнение е, че е много здрав автомобил за нашите пътища и за извън тях. Поздрави на всички Хондаджии.
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #26
                        До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Пропуснах да споделя нещо за клапаните. Хубаво е да се проверяват на всеки 20 хил. км.(нещо, което още несъм направил но е редно) , а на 40 хил. да се регулират. Ако някой се интересува за разстоянието мога да проверя.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #27
                          До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          В крайна сметка и аз вече мога се похваля с црв автомат 128 к.с.
                          Понасъбраха се и някоия въпроси.
                          Довечера ще пиша пак.

                          Коментар


                          • #28
                            До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Понеже трябва да обслужвам колата искам мнение:
                            1.) Ремъците - от Бултрако агренажния и ролка обтегач са 343 лв.
                            От Автоплюс същите са - 196 лв.
                            Ремък хидравлика и алтернатор от Бултрако - 136 лв.
                            От Автоплюс - 30 лв.
                            Има ремък на климатика но за него нямам цена.
                            Някакви препоръки откъде да ги взема?
                            2.) Масла:
                            Масло двигател - мисля да слагам кастрол полусинтетика 10в-40?!
                            Масло скорости (автоматични) и заден диф - мисля да ги закупя
                            от Бултрако - но колко точно събират?


                            3.) Антифриз - какъв да сложа, сегашния е със зелен цвят?

                            Хайде колеги, давайте съвети.

                            Коментар


                            • #29
                              До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              1. Обтяжната ролка масово се продава за 50 лева. Ремъкът върви 45-60 лева. Аз съм с такива. Тия 200 лева от Автоплюс са прекалено много. Ако ти се занимава с Ибей, можеш да си ги докараш за 78 лева комплекта.

                              2. За скоростната кутия и диференциала си вземи от Бултрако, но ги искай запечатани в опаковки от един литър, ОСОБЕНО маслото за диференциала, моделът му е DPF. Някой път философстват и ти пробутват ATF масло, което е за автоматични скоростни кутии. В книжката, обаче, пише, че такова масло може да се ползва само временно и продължителната употреба води до повреди. DPF май беше 27 лева литъра. ATF и то там някъде 20-30 лева/литър.

                              За маслото на двигателя съм чувал какво ли не и ме е страх да ти дам съвет. Оригиналното 10W40 от Хонда не си заслужава парите. Според мен сложи Мобил или Мотул. Каквато и да избереш, сменяй го на 8000 км, за да си сигурен.

                              3. Слагай някакъв, няма май особена разлика, просто гледай да не го разреждаш много.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар


                              • #30
                                До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                                Абсолютно е вярно, че тоя двигател мрази газ! Прегарят изпускателните клапани до 40 000 - 50 000 км без употреба на Флаш Луб и реглаж на клапани на 15 000 км, а с него и редовен реглаж агонията се удължава до към 70 000 - 80 000 км, когато най-умното е да я продадеш на следващият щастливец, който иска да пести.

                                Ако се кара на бензин, сменя се маслото редовно и се прави реглаж на клапани на 50 000 км, тоя двигател ще продължи да тик-така и след като се е разпаднало купето на колата.
                                А какво е това Флаш Луб? Ако може малко повече да обясните. Нямам хонда, но имам газифициран джип.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X