Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

    не
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

      Първоначално публикуван от Shaka Преглед на мнение
      Леката ми кола /ситроен С4 гранд пикасо/ в момента е със 215/55/16.Проблем ли ще е ако ги заменя със 205/55/16
      по каталог е с 215/55/16 - не че нещо много страшно ще стане, но ще има разлика в показанията на скоростомера, ще има малко повече мощ (ама много малко), ще е по ниска - клиренса ще намалее, визуално дупката от колелото до калника ще е голяма. Но пък разликата в цената на двата размера е 40%.
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #18
        От: До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

        Първоначално публикуван от chato Преглед на мнение
        Поздрави за темата.Само това с точката...,ми някой не е чел подходящата литратура.Няма такова нещо за винтила.
        Иначе,евалла.
        Колега, по скоро ти си пропуснал нещо.

        Това с точката при монтажа при мотоциклетните гуми е закон и тази точка я слага всеки уважаващ себе си произвидител на гуми за мотоциклети. И както е писал колегата, точката се слага при вентила, защото точката отбелязва най-леката част на гумата (маркирана от производителя) а вентила си е един вид тежест на джантата. Не, че не може да я монтираш където си искаш, просто тогава ще слагаш повече тежести за да постигнеш баланса.

        Не бих се учудил и съвременните висококачествени, високоскоростни гуми да ги маркират така.
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #19
          От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

          Първоначално публикуван от Shaka Преглед на мнение
          Леката ми кола /ситроен С4 гранд пикасо/ в момента е със 215/55/16.Проблем ли ще е ако ги заменя със 205/55/16
          Разликата в диаметъра е 11мм, ако са с еднакъв протектор... Аз бих ги сменил с 205/60/16, ако става дума за зимни гуми, но размерът е рядък и по-скъп.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

            Нещо повече за размери от типа на 19R400? Имам един таралясник Пежо J9 в полуразпад. Такива са му и гумите в състояние на полуразпад. Из разни форуми и калкулатори открих, че са нещо като 195/80/16 или 205/80/16. Така ли е?

            Коментар


            • #21
              От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

              Да еле 205 е много близо.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                http://www.citroenhyonline.co.uk/tyres.php
                не съм си го измислил. Пишат си хората и те като нас...

                Коментар


                • #23
                  От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                  И аз не съм,400 мм джанта,възможно най-близкото е 205/75/16
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                    Това ми трябваше. Благодаря ти!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                      Нещо се омотах!
                      В първият пост пише, че височината на гумата се взима от борда на джантата до края на грайфера! Това означава, че 15"-цолова джанта (38,1см) + 2 х височината = на общата височина на гумата.
                      по пътя на логиката, в таблиците е посочена също височината на гумата (по стандарт би трябвало да се взима точно както съм описал по горе), и ми излиза 38,1см +2 х 78,7см (31"х10,5/15)=195.5см
                      Като гледам голяма работа са стандартите , Най вероятно в таблиците е общата височина на гумата, ако е така то не съответства на първото мнение-или нещо бъркам!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        височината на гумата се взима от борда на джантата до края на грайфера! Това означава, че 15"-цолова джанта (38,1см) + 2 х височината = на общата височина на гумата.
                        по пътя на логиката, в таблиците е посочена също височината на гумата (по стандарт би трябвало да се взима точно както съм описал по горе), и ми излиза 38,1см +2 х 78,7см (31"х10,5/15)=195.5см
                        Виж на първата картинка в първия пост какво се има предвид под височина на гумата.
                        То ти си го написал верно
                        15"-цолова джанта (38,1см) + 2 х височината = на общата височина на гумата.
                        ама тия 78.7 см не са височина на гумата, оттук ти идва грешката
                        78.7 см е обща височина...

                        Коментар


                        • #27
                          От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                          Момчета здравейте, скоро се загледах и зачетох в DOT - обозначението на гумите на дъртият VW,който карам. Обозначението беше K5HR, някой може ли да ми препоръча таблици или някаква информация, относно определяне на тези DOT обозначения или начина за точното разчитане. Благодаря предварително.!!!!
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                            Доколкото аз разбирам, К5HR е наименованието на лиценза тук А самия ДОТ трябва да е изписан по натам някъде, примерно DOT-Nr. K5HR 2A5R 4206 (42 седмица на 2006-та)
                            Mitsubishi Pajero 2.8 GLS Super Select 97г. Дълга База

                            Коментар


                            • #29
                              От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                              Първоначално публикуван от lsimeonov Преглед на мнение
                              Доколкото аз разбирам, К5HR е наименованието на лиценза тук А самия ДОТ трябва да е изписан по натам някъде, примерно DOT-Nr. K5HR 2A5R 4206 (42 седмица на 2006-та)
                              Благодаря колега за отговора. Под надписа ДОТ е изписано К5НR, а под него пише JL1R и не ми е ясно какво значи, а четири цифрено число не виждам....?????
                              LZ3YG

                              Коментар


                              • #30
                                От: ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ

                                Обърни гумата от другата страна - там около т. нар. DOT ще видиш 4-цифрено число заградено в елипса. Ако числото е 3-цифрено, гумата е произведена преди 2000-та година.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X