Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали е проблем с нафтата ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали е проблем с нафтата ?

    Имам следния проблем :
    Сутринта колата си запали много лесно както винаги, но след като наближа 3000 об. колата се тормози и глъхне, все едно връща рейката като при камионите с ограничител, на празен ход това се получава при около 4000 об. и в същото време изпушва черно и сажди и пак глъхне .
    През другото време не може да се разбере, че колата е дизел .
    Филтъра е сменен преди около 3-4 месеца(3-4000км.) .
    В същото време стрелката на резервоара ми се стори(може и да си въобразявам), че много бързо пада, ако има въобще някаква връзка
    Та, какви може да са евентуалните причини за това, някой да е имал подобен проблем ?
    Колата е Рънър 3.0ТД .

  • #2
    До: Дали е проблем с нафтата ?

    Да не ти е запушен филтъра от студасъбира парафин който се сгъстява от минусувите температуриИ е възможно ГНП -да засмуква гориво от маркуча за обратната нафта Провери филтъра и го смени!!!Също така сложи добавка против замръзване на нафтата !!!Аз лично от години зимно време слагам такава продават е в Шел!!!

    Коментар


    • #3
      До: Дали е проблем с нафтата ?

      Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
      Да не ти е запушен филтъра от студасъбира парафин който се сгъстява от минусувите температуриИ е възможно ГНП -да засмуква гориво от маркуча за обратната нафта Провери филтъра и го смени!!!Също така сложи добавка против замръзване на нафтата !!!Аз лично от години зимно време слагам такава продават е в Шел!!!
      Жорко, мерси за отговора, мен ме интересува дали е възможно проблема да е от помпата или турбото ,другото ще са бели кахъри, ако е от нафтата и филтъра .

      Коментар


      • #4
        До: Дали е проблем с нафтата ?

        Възможно е и вода в нафтата да имаш сложи и добавка за почистване на дюзите .При мене даде добър резултат добавката на лики моли . Искам да те попитам относно работата на турбото защото не ми е ясно кога се включва и изключва.На таблото където е надписа турбо от ляво е зеления диод от дясно е червеният . При нормална работа би трябвало зеления да светва на 1800 оборота.А червения трябва ли да свети и кога?Четох във форума подобни теми но не ми стана ясно.Моя Рънър е 2.4 тд двигател 2L-T.
        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

        Коментар


        • #5
          До: Дали е проблем с нафтата ?

          Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
          Възможно е и вода в нафтата да имаш сложи и добавка за почистване на дюзите .При мене даде добър резултат добавката на лики моли . Искам да те попитам относно работата на турбото защото не ми е ясно кога се включва и изключва.На таблото където е надписа турбо от ляво е зеления диод от дясно е червеният . При нормална работа би трябвало зеления да светва на 1800 оборота.А червения трябва ли да свети и кога?Четох във форума подобни теми но не ми стана ясно.Моя Рънър е 2.4 тд двигател 2L-T.
          Гледай по-добре червения да не светва!
          лично при мене преди 2 години на баба яга ЛК 73-ка ( 2L-T) червената лампа взе да ми премигва над 3000об/м но досега не ми е направило проблем. Карам си така ,то ше се чуе(хахах).
          TЛК 80-4.2ТД
          ТЛК 73-2.4ТД
          ...................

          Коментар


          • #6
            До: Дали е проблем с нафтата ?

            Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
            Възможно е и вода в нафтата да имаш сложи и добавка за почистване на дюзите .При мене даде добър резултат добавката на лики моли . Искам да те попитам относно работата на турбото защото не ми е ясно кога се включва и изключва.На таблото където е надписа турбо от ляво е зеления диод от дясно е червеният . При нормална работа би трябвало зеления да светва на 1800 оборота.А червения трябва ли да свети и кога?Четох във форума подобни теми но не ми стана ясно.Моя Рънър е 2.4 тд двигател 2L-T.
            На 3.0 турбото започва да надува при 1300-1400 об. и не свети нищо, при мен е един цвят-червен и светва докато не запалиш, като контролна лампа .

            Коментар


            • #7
              До: Дали е проблем с нафтата ?

              Питам защото при мен червената лампа свети доста продължително и когато си иска .При студен или топъл мотор дори и при изключване от сорост.Абе изобщо няма закономерност пълна дискотека на таблото дразни ме.Зелената по някога се закрепва така да се каже но общо взето не мога да разбера какво става.И защо е лошо когато свети червения диод
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • #8
                До: Дали е проблем с нафтата ?

                защото червения е за "аварирало турбо". Единствено за Субару знам че имат лампа на някои модели, която светва когато активираш турбината. При тебе най вероятно е електрически проблем и иди го оправи че някой ден ще светне, ама късно. Ако не ти е в ред турбината отдавна да си разбрал. Като за начало няма да виждаш зад тебе кво става щото маслото ще ти излиза от ауспуха под формата на ефектен дим да не говорим за осезаемата загуба на мощност

                Коментар


                • #9
                  До: Дали е проблем с нафтата ?

                  Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                  защото червения е за "аварирало турбо". Единствено за Субару знам че имат лампа на някои модели, която светва когато активираш турбината. При тебе най вероятно е електрически проблем и иди го оправи че някой ден ще светне, ама късно. Ако не ти е в ред турбината отдавна да си разбрал. Като за начало няма да виждаш зад тебе кво става щото маслото ще ти излиза от ауспуха под формата на ефектен дим да не говорим за осезаемата загуба на мощност
                  Благодаря ще потърся свестен електричар.
                  Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                  На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                  Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дали е проблем с нафтата ?

                    м/у другото нищо чудно и "присецването" да ти е от това Ходи и разгледай кабеляците и тогава ремонтирай. Иначе и сипи някви добавки и бъди по сериозен в избора си на горива

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дали е проблем с нафтата ?

                      Зелената лампа/диод/ светва, когато турбото вдигне определено налягане. на всички ХайЛуксове (същите като 4рънър) ми е светвала на над 2200-2500 оборота. Че работи турбото естествено се познава по специфичния шум. Когато светне лампата дори трябва да се усеща и повече мощност.

                      Червената лампа/диод/ е така наречената "Check Engine" лампа. Ако компютъра засече грешка, светва. Независимо дали работи или не турбото, при светнала червена лампа, зелената не се пали.

                      Ако ти свети червената лампа, значи компютъра засича някаква грешка. Светва и когато свършва нафтата. Ако имаш букса за диагностика, можеш да откриеш грешката, лесно е.

                      Или поне така е на LN130/2L-TE/ двигателите при Японските ХайЛуксове...но не вярвам да е нещо много по-различно с Европейските събратя.

                      Добавка в тва време, задължително - REDEX за дизел от Шела или на Castrol.

                      Нищо не пречи да свалиш и да погледнеш горивния филтър. Провери също дали не е събрал вода. Има едно кранче от долната страна, по принцип има лампа на таблото, но все пак.
                      Последно редактирано от panaira; 13-01-09, 23:41.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дали е проблем с нафтата ?

                        Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                        Имам следния проблем :
                        Сутринта колата си запали много лесно както винаги, но след като наближа 3000 об. колата се тормози и глъхне, все едно връща рейката като при камионите с ограничител, на празен ход това се получава при около 4000 об. и в същото време изпушва черно и сажди и пак глъхне .
                        През другото време не може да се разбере, че колата е дизел .
                        Филтъра е сменен преди около 3-4 месеца(3-4000км.) .
                        В същото време стрелката на резервоара ми се стори(може и да си въобразявам), че много бързо пада, ако има въобще някаква връзка
                        Та, какви може да са евентуалните причини за това, някой да е имал подобен проблем ?
                        Колата е Рънър 3.0ТД .
                        При пълен над полвината резорвар прави ли пак така както си описал?
                        Понеже ,ако има компенсаторен съд в резервоара и той не се пълни при по-голям моментен разход на гориво.
                        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                        BJ42 04 1982
                        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                        LZ 2 BHB

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дали е проблем с нафтата ?

                          абе на моя Рънер има един "таен" горивен филтър долу на резервоара. Някъде м/у резервоара и кардана. Съвсем нормален си е, от тия пластмасовите по 3 лв. Да не е за обратната нафта или нещо подобно ? При хай-лукса има ли го ? Трябва да ти е на подемник колата и да се завреш отдолу да го видиш.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дали е проблем с нафтата ?

                            4000 км са много..сменяйте по-често горивните филтри,особено при нашите горива,особено зимата!Червената лампа на турбото не бива да свети след палене!Или ел. проблем,или турбо!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дали е проблем с нафтата ?

                              Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                              абе на моя Рънер има един "таен" горивен филтър долу на резервоара. Някъде м/у резервоара и кардана. Съвсем нормален си е, от тия пластмасовите по 3 лв. Да не е за обратната нафта или нещо подобно ? При хай-лукса има ли го ? Трябва да ти е на подемник колата и да се завреш отдолу да го видиш.
                              99% нямам такова нещо. Щом имаш, нищо не ти пречи, да го смениш. По монтажа не можеш ли да определиш дали е оригинален? - например скобите, ако са като навсякъде другаде по колата, значи там му е мястото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X