Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

    Колега миналата година имах подобен проблем,оказа се лоша маса към двигатела.Реших ме го с един кабел от акум. към двигатела.Фабрично има една оплетка някъде долу към рамата ако я зачистиш може и да има ефект.
    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
    Disco 200 TDI

    Коментар


    • #47
      До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

      Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
      Ще си извадя бутонче.
      Чета че споменаваш софийските улици ако си от Сф и около, дотъркаляй се да го поклюкаме проблема бутончето не е решение освен при проблем в ключа
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #48
        До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

        А може и да имаш проблеми с четките. Без да са свършили моите се разпояват, когато си искат, а последно, дори запоени, но с леко скъсване на медното кабелче на едната, пали произволно... Особено след раздрусване или локви...

        Коментар


        • #49
          До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          А може и да имаш проблеми с четките. Без да са свършили моите се разпояват, когато си искат, а последно, дори запоени, но с леко скъсване на медното кабелче на едната, пали произволно... Особено след раздрусване или локви...
          +1 И аз мисля че е проблема в четките. Когато се износят понякога застават в такова положение на колектора на ротора,че не правят хубав контакт.А може и в смукателната бобина да е проблема
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #50
            До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

            То и да не са четките, на стартер ми прилича. Но и да бъркам, мери се и ще си покаже. Аз имах проблеми и с прекъснати кабели, но тогава всичко умря тотално, табло, лампи...

            Коментар


            • #51
              До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

              Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
              По спомени може и преди да ми го е правил този номер, но след първото завъртане "сработва". Ще си извадя бутонче. Благодаря за съвета!
              Вече колеги от София ти предложиха помощ ! Браво !
              За подобен проблем в гората е хубаво да научиш номера с директното подаване на ток на стартера ! Внимателно и някой да ти го покаже !
              Става по два начина . Когато си дал на контакт- Задължително условие е свободната скорост и опъната ръчна ( в началото за сигурност)-стартера вече е захранен с ток.
              1.Подаваш ток ( плюс)директно на включвателя и трябва да завърти.Това ако е здрав стартера и има повреда в контактния ключ.
              Включвател е малкия цилиндър на стартера.Той се захранва с ток само при стартиране с контактния ключ и изхвърля бендикса !
              2. Ако е повреден включвателя - се прави контакт м/у двете клеми на стартера( те са с гайки 13 ) Той би трябвало да завърти, но паленето не е сигурно,защото бендикса може да не е изхвърлен.
              Ако бендикса не е изхвърлен - нов включвател .
              Ако бендикса е изхвърлен - можеш да минеш само със смяна на котвата и медните пъпки , които са във включвателя (продават се ремонтни комплекти)
              Описах ти горното само за случай на закъсация на кофти място !
              Иначе - по-добре човек който знае какво прави(майстор ) да ти помогне с ремонта. Успех!

              Коментар


              • #52
                До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                То и цял нов стартер в падок е 60-70 паунда...

                Коментар


                • #53
                  До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  То и цял нов стартер в падок е 60-70 паунда...
                  При такава цена - просто не си струва гимнастиките по ремонта !
                  В БГ рециклирани са 200 лв.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                    Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
                    Втора част.

                    Оказа се че и Range успешно може да тегли Disco. Благодарности на emollient .
                    Възникна проблем, който се състоеше в това, че след завъртане на ключа не се появяват никакви индикации за завъртане на стартер или нещо друго (поне кафе да мелеше). Таблото продължава да свети но очаквания ефект от шум в отделението под предния капак липсваше. След 1 метър и 70 самтиметра теглене, колата запали. Покарах я 3-4 км, след което я угасих. Опитах пак да запаля, уви, запали.
                    Колега имах го същия проблем като теб. Не иска да върти и то на моменти също кати при теб. С леко бутане пали от раз. Висях около 2 седмици по майстори търсене на проблема и общо взето стигнахме до там, че проблема е някъде в аларата. Блокът за управлението й е под джабката и е капсулован, нищо не може да се пипне вътре. Решението е - успоредна система или горе долу бай пас. Взимаш ток от акумулатора, едно реле и пускаш към стартера директно. Така при въртене тръгва по двете вериги и винаги пали. Вече 1,5 години нямам проблем
                    Успех.
                    Discovery 1 - 300TDI

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                      Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
                      Благодарности на emollient .
                      За нищо приятелю, беше една приятно изкарана неделя, дано бързо да откриеш какво е..
                      Възползвай се от предложението на дядо владо, огледайте го, ей тъй, поне от спортна злоба..
                      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
                      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
                      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
                      [/B][/COLOR]

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                        Много изчерпателна тема,

                        Нека сега да развиеме и малко дърпане на Автоматик, може ли неможе ли, и как се прави ако се наложи.

                        Не искам и да си помислям ако в гората ми се развали стартера.. освен да я обикалям в кръг друго май не може а?

                        Сега само за инфо Ви представям палене при запушен с кал и листа ауспух.

                        http://www.youtube.com/watch?v=7jBs2ttoAcU
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                          За в гората се оказва, че трябва да имаш газов /или поне на 12В/ поялник... и да знаеш какво да правиш с него. Мултиметър и лампа за проверяване за контакт. Както и нужните ключове.
                          Не бих дърпал автоматик, но ако може да се откачи скоростната кутия от малък лост на N, ни следвало да е ок, въртенето при фултайм ще стига до мердинния диф, но не и до скоростите... Ако искаш обаче да палиш на скорост, то трябва да е закачена скоростната кутия и от N да слагаш на D. Аз не бих пробвал, но предполагам може и да не е проблем.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                            При стария ми джип имаше идентичен проблем. От време на време не искаше да върти. Оказа се прекъсната връзка от намотката към колектора на една секция от ротора. Когато роторът застане така, че четките се паднат върху нея отказваше да сътрудничи.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Нека сега да развиеме и малко дърпане на Автоматик, може ли неможе ли, и как се прави ако се наложи.
                              Сигурно някой ще измисли и импровизации и доработки, но при серийните по-стари "автомати" да се дърпат могат, да се палят с дърпане - не!
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                При стария ми джип имаше идентичен проблем. От време на време не искаше да върти. Оказа се прекъсната връзка от намотката към колектора на една секция от ротора. Когато роторът застане така, че четките се паднат върху нея отказваше да сътрудничи.
                                +1
                                [SIGPIC][/SIGPIC]
                                DISCO 1-200TDI-бял...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X