Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на странично огледало ОФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на странично огледало ОФА

    Да не пускам нова тема за дреболаци,тази е иди ела за моя проблем.
    Онзи ден тръгвам,огледалата заледени-пускам нагревателите,ОК.
    Вчера тръгвам-дясното огледало сцепено от горе до долу.Конденз ли е останал и го е надул-идея нямам.Някой парчадисвал ли е огледало и има ли идея за какви пари си говорим?Или схема нещо-има една тапа отдолу,но не искам да напъвам на сляпо в тоя студ да не потроша някоя пластмаса.

  • #2
    До: Обмиване на стъклата

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Да не пускам нова тема за дреболаци,тази е иди ела за моя проблем.
    Онзи ден тръгвам,огледалата заледени-пускам нагревателите,ОК.
    Вчера тръгвам-дясното огледало сцепено от горе до долу.Конденз ли е останал и го е надул-идея нямам.Някой парчадисвал ли е огледало и има ли идея за какви пари си говорим?Или схема нещо-има една тапа отдолу,но не искам да напъвам на сляпо в тоя студ да не потроша някоя пластмаса.
    Имаше тема, някой беше разкачвал огледало, потърси.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Обмиване на стъклата

      На фронтера Б , огледалата се държат на 3 болта , които са под капачката в ъгъла отвътре на вратата . Маха се капачката (на щипка е ) , отвиват се болтовете, разкача се буксата и огледалото излиза.

      По документацията гледам, че на фронтера А закрепването е по същия начин , но не съм сигурен дали огледалата са еднакви.

      Само стъклото ли се е супило , или пластмасата ?

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      Да не пускам нова тема за дреболаци,тази е иди ела за моя проблем.
      Онзи ден тръгвам,огледалата заледени-пускам нагревателите,ОК.
      Вчера тръгвам-дясното огледало сцепено от горе до долу.Конденз ли е останал и го е надул-идея нямам.Някой парчадисвал ли е огледало и има ли идея за какви пари си говорим?Или схема нещо-има една тапа отдолу,но не искам да напъвам на сляпо в тоя студ да не потроша някоя пластмаса.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от ss7; 12-01-09, 10:38.
      [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
      [/URL]

      Коментар


      • #4
        До: Обмиване на стъклата

        Първоначално публикуван от ss7 Преглед на мнение
        На фронтера Б , огледалата се държат на 3 болта , които са под капачката в ъгъла отвътре на вратата . Маха се капачката (на щипка е ) , отвиват се болтовете, разкача се буксата и огледалото излиза.

        По документацията гледам, че на фронтера А закрепването е по същия начин , но не съм сигурен дали огледалата са еднакви.

        Само стъклото ли се е супило , или пластмасата ?
        Здравей,
        стъклото фиряса,цялостното махане ми е ясно-не знам вътре карантията как да я разкостя,ел.управлението с жила ли е или директно моторче върти самото огледало,предполагам/май даже съм сигурен/нагревателя е залепен на огледалото и само стъкло с нагревател дали се предлага и ако да сигурно кеша ще е дебелец.
        Шантава работа-3 зими нямаше грижи,какво се присети тая незнам.Огледах пластмасата-не го е цапнал някой,че да се спука...

        Коментар


        • #5
          До: Обмиване на стъклата

          Ш@@@на история.Ето ако някой го споходи подобна грижа.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Обмиване на стъклата

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            стъклото фиряса
            Трупат се топлинни напрежения ... и прас! От картинката на колегата виждам, че моторчето е вътре (както на всички които до сега съм гледал), а за махането - купи си само ново стъкло (с или без нагревател) и ще видиш ясно как се захваща ....старото в топъл гараж (да не счупиш вдървената от студ пластмаса) с две отверки една срещу друга би трябвало да го извадиш без да демонтираш нищо друго.
            П.П. Ако няма място за две отверки, даваш го в някоя посока до максималния ъгъл на завъртане и тогава с една, като се стремиш да влезе максимално близко до центъра....писали сме заедно
            Последно редактирано от дядо владо; 12-01-09, 11:06.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Обмиване на стъклата

              А,интервенцията сигурно ще е къде март,докато чакам да ми клъвне на някоя дънна въдица...,ако дотогава си намеря джама на свястна парА.Ако не-тигел силикон и ще виждам в две равнини.

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на странично огледало ОФА

                На моето огледало му бяха откраднали кпака и стъклото, за подгряването ми беше останала една жичка с кабелна обувка накрая, ама аз направо при джамджия да ми изреже огледало и със лепило за тази черната конзола (позиция 7 от картинката). Сега пак е ел само дето няма подгряване.

                Коментар


                • #9
                  До: Обмиване на стъклата

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  А,интервенцията сигурно ще е къде март,докато чакам да ми клъвне на някоя дънна въдица...,ако дотогава си намеря джама на свястна парА.Ако не-тигел силикон и ще виждам в две равнини.
                  само стъкла/огледала се продават в различни размери по 10-тина лева....направо го лепиш със силикон върху старото счупено.... е, няма да е с нагревател, но ще закърпиш положението до ремонта
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обмиване на стъклата

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    само стъкла/огледала се продават в различни размери по 10-тина лева....направо го лепиш със силикон върху старото счупено.... е, няма да е с нагревател, но ще закърпиш положението до ремонта
                    Би ли споменал долу-горе при кои търговци да потърся?Ауто+,Ауто Хит,Косер и т.н.
                    Благодаря за насоката!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт на странично огледало ОФА

                      Макс,виж по тези малките магазинчета дето продават сини габарити,лепенки"turbo"и всякакви тем подобни аксесоари.Аз от такова магазинче съм купувал за Реното беше около 8лв.Успех
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт на странично огледало ОФА

                        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                        Макс,виж по тези малките магазинчета дето продават сини габарити,лепенки"turbo"и всякакви тем подобни аксесоари.Аз от такова магазинче съм купувал за Реното беше около 8лв.Успех
                        Бе аз принципно у кинкалерии не влизам,ама ще се напъна да се прежаля.Дано не се напъна повечко...
                        Благодаря!
                        А орджиналдъ само стъкло с нагревател какво би струвало някой има ли идея?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт на странично огледало ОФА

                          "Макссс" е писал че става дума за ДЯСНО огледало Това с лепенето на "джамджийско" огледало за дясно НЕ СТАВА! Ъгъла на виждане е много малък и на практика трябва непрекъснато да го "клатиш" с управлението може и без подгряване, може и не оргинално, но да е панорамно (криво)
                          П.П.Звънни примерно в "Евро 07" може и да имат и да ти кажат цена за стъкло с подгревател "орджиналдъ"
                          Последно редактирано от дядо владо; 12-01-09, 17:26. Причина: допълнение
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ремонт на странично огледало ОФА

                            Вярно е,колега,но аз варианта с обикновенно не го имам предвид същите доводи.Един път преди години мъчих джамджията да ми отреже от камионджийско парче за външно на леката ми кола/гонеше ме Имането яко/-зе му се акъля и мисля да не повтарям.То си е под напрежение панорамното и пак може да изтрещи.
                            Дописаното от теб сега го видях и утре ще ги прозвъня-те и като ценоразпис ги бива,предвид купената бензинова помпа за жипката.Още си баца за 126 кинта.
                            Наздраве!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ремонт на странично огледало ОФА

                              Ей сега се чух с ЕВРО 07-не се предлага въобще,нито със,нито без подгрев.Дайте още някой акъл или адрес,че не ми се побългарява,АМЪ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X