Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

    Този беше към 15 кинта и затова го взех,но си е дърво.Преди това бях взел евтин,няма разлика.

    Това е некво НЧУ,навремето ги правих серийно за разни касетофони свързани неправилно.Фасона беше да работи,и нямаше много време за дизайнерски упражнения.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

      Еми харесай си нещо на INTERFLUX от Комет и няма да имаш грижи. Кеф ти оловно, кеф ти безоловно. Имам 2 чишита на тая марка - единия 63/37 оловен 0.35мм, другия 0.5мм безоловен на 217 градуса. Никакви грижи. Флюса IF8003 също е много добър, но е скъп и ако не го ползваш поне по 2-3 пъти в месеца, няма сми.

      ПП: И не на последно място - 100W български поялник е невероятен топуз, вършещ по-добра работа да хлопнеш някой по тиквата, отколкото да запоиш нещо. Тоделно дето човката му е бЕгай-мани. Ако запояваш що-годе често, в момента има МНОГО по-добри, и български и китайски, с регулация в дръжката, няколко пъти по-компактни, и стигащи до към 80W, от които почти всичките ватове отиват в спойката, а не във въздуха. Съответно загряват за максимум минута, вместо за 5.

      С такова дРЪво бих запоявал единствено ако ми зависи живота от него и няма абсолютно никакъв шанс да се сдобия с друго.
      Последно редактирано от sparkybg; 09-11-15, 10:39.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

        Поих клеми на 3см/2 упорити многослойни жици на датчика за разпиляване на сламотръса на комбайн.С идукционият пробвах,но духаше вятър и изстиваше без време,та се принудих да ползвам 100W-вия,за гробарски спойки става инак си е голямо дърво.Имам и 5W,но не съм го ползвал отдавна.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

          И от индукционните чеп за трици не става.

          Сега си представи 80W, с резмерите на 5 ватовия ти, с регулация в дръжката. Слагаш го на 350-400 градуса, и си готов. Това е общо взето актуално към момента, за прилично ниски пари. (примерно 60-ина лв). Иначе има и 150 ватови, побрани в предния сантиметър на химикалка BIC. Е, за други пари.

          В България читав поялник по соц времето не се е произвеждал никога. Сега има 1-2 изключения, но са рядкост.

          Едното, с което се случва да работя "полево" е български M-Solder 65W. Струва около 70 кинта. ВЕрвай ми, като те гледам с какво се мъчиш в момента, с това ще се родиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

            Здравейте, запоявах слушалки и тръгна само едната. След което пробвах с друг жак от други слушалки и разпознава като слушалки , но няма звук.
            От кабела излизат медни жици , в които вътре има още една червена вплетена + още един чифт жици синкава+черна вплетена. Предполагам са за 4 канала - 2 х 2 ляв и десен.
            Кое с кое да запоя за да тръгне звука? Има ли схема някъде?
            Жиците са медна+червена вплетена в нея и черна + синя вплетена в нея, след като срязох кабелите на старите слушалки с това от друг жак, поне съвпадат.
            А изобщо на Сони са 40-60 лв и все ги късам тапите и затова питам.

            Коментар


            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

              Здравейте колеги, имам проблем с "клемореда" на контактния ключ на колата, която от време на време гасне в движение. Свалих го и го почистих, но се вижда че контактите са износени в определени места. Въпросът е мога ли да се опитам да калайдисам в местата където се е показала медта или ще е нетрайно и рисково? Разполагам с около 20 годишен тинол под формата на тел, който със сигурност има доволно съдържание и на олово. Ето снимки на контактите.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-02-11 14.06.58.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5743258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-02-11 13.54.13.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5743259
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                Не,ще решиш проблема за кратко.
                Последно редактирано от petroffbg; 12-02-17, 08:27.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                  В България читав поялник по соц времето не се е произвеждал никога.
                  Имаше Темко 30 . Разработка горе при нас на инж. Владо Темков . Отдавна не ги произвежда но повечето още работят . В момента само нанася едно износоустойчиво покритие негова разработка на човки на поялници .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                    Скоро сменях няколко елемента от батерията на винтоверта. Клемите са тънки плоски. Това просто неще да изстива и припоя си стои течен помежду двете. Малко да мръдна и изстива моментално, но става студена спойка. Накрая ги стисках с клещите и през човките на клещите отвежда топлината.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Имаше Темко 30 . Разработка горе при нас на инж. Владо Темков . Отдавна не ги произвежда но повечето още работят . В момента само нанася едно износоустойчиво покритие негова разработка на човки на поялници .
                      Не знам какво е имало, ама най-доброто, което успях аз да си купя, беше това:


                      И, вЕрвай ми, беше много далече от читаво, поне по мойте представи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                        Здравейте, имам нужда от помощ.Запоявам си нчу 2.5 в,с говорител, жак за мп3 и кабели за акумулатор .Самоделка да плаша гаргите в лозето. Та проблема ми е че след известна работа кабелите се окисляват и прегарят от какво може да е. На нчу то поставям охладител парче алуминий и спойките са добри първо потапям жиците в флюс после калайдисвам и след това запоявам но нещо не е наред имат окис след извесна работа и се разпадат

                        Коментар


                        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                          Първоначално публикуван от galin79 Преглед на мнение
                          Здравейте, имам нужда от помощ.Запоявам си нчу 2.5 в,с говорител, жак за мп3 и кабели за акумулатор .Самоделка да плаша гаргите в лозето. Та проблема ми е че след известна работа кабелите се окисляват и прегарят от какво може да е. На нчу то поставям охладител парче алуминий и спойките са добри първо потапям жиците в флюс после калайдисвам и след това запоявам но нещо не е наред имат окис след извесна работа и се разпадат
                          Мога да позная, че запояваш с кисел флюс.

                          Коментар


                          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                            добре как да разбера кой не е кисел или по точно какъв да взема нещо име

                            Коментар


                            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                              Обикновено на него пише думички като кисел, киселина и подобни.

                              Не-кисел флюс за електроника е колофонът.

                              Коментар


                              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                                Относно Темков, защото видях ,че пишете за него в темата го познавах добре. Колегите ми, където работех ЕФТТОМ-ХИМ му правеха химическа обработка на човките. Нанасяха химически никел, но той се отказа в последствие от това покритие. И много други кадърни колеги имаше в 8 ми блок и по малките мощности. Нямам идея дали са още там.
                                Купих си негов поялник през 1992-93 г. и бях много доволен. Имаше плавно регулиране на температурата и работех с него до към 2000г.За съжаление някой го открадна. Но и човката вече беше в доста лошо състояние. Между другото бяха направили един арбалет в цеха и понеже искаха да го тестват веднага му бяха "взели на заем" няколко човки за връх на стрелите. При теста стрелите бяха пробили вратата на цеха и бяха поразбили мазилката в коридора. Знам, че после имаше разправия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X