Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Ако хвърля кабелаа и той не пада на земята, значи е менте...
    май съм изостанал от събитията. Колко често има такива?

    Коментар


    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      На главите ни се качиха тия китайци!
      Не са само китайците!! Нашите гумираните от преди преврата са същия боклук. Кой знае медта в тях колко е, да не говорим, че и гумата беше менте.
      Абе, икономията си е майка на мизерията. Даже и от талк пестяха, че и сега пестят!

      Коментар


      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        май съм изостанал от събитията. Колко често има такива?
        Знам ли, не водя статистика. На кабелите които са ми попадали малко не им достига за да падат като лист хартия - с поклащане наляво и надясно...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

          Благодаря на автора на тази тема. На 31 съм, от 7-ми клас любителски се занимавам с електроника (доста рядко всъщност) и винаги съм страдал, че работата с поялник не ми се отдава... Днес към 22:00 часа заседнах да запоявам едни светодиодни ленти и след 4 часа мъчение най-накрая реших да хвърля едно око в нета,, да питам Google къде бъркам. Оказа се елементарно, направих ги за 5 минути, след като прочетох инструкциите.

          Имам регистрация във форума от преди доста години, специално си потърсих паролата, за да благодаря. Надявам се, че не съм нарушил нещо от правилата.

          Коментар


          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

            Здравейте,
            Някой знае ли рецептата на фюлс за спояване модел РАПИД С.
            Този флюс съдържа колофон и....... какво още.
            Преди се е произвеждал в Прогрес с.Курило.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

              Какво искаш да запояваш?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                Ще се запояват части по роторите на големи правотокови двигатели.
                Тези които го правят са свикнали с този флюс и не щат да го заменят с друг - просто навик и усвоена технология.
                Нанасят пастата, поставят над пеща, когато почне да се разтапя и втечнява - подават калаения припой.
                В момента трябва да се реши проблема с точно такъв флюс. Модела е РАПИД С, производство на Прогрес Курило. В "Прогрес-а" нямат колофон, на 7 лв за килограм колофона не им се купува, адски грубо отказаха производство на ишлеме ("намерете някой друг да ви го направи и не ми хабете повече батерията на телефона!!!!") и поради това търся начин (рецепта) за производство (доставка).
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                  Прочетох, че не желаете на напуснете утъпканата пътека, но все пак като идея - защо не тествате пастите са спояване на SMD. В тях има и флюс и припий. Трябва само да се нагрее до подходяща температура за да стане спойката.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                    Флюс-паста се прави като се стопи колофонът и се смеси с някакъв разтворител.

                    Коментар


                    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img042.jpg
Прегледи:1
Размер:327.7 КБ
ID:5473469 Някоя и друга рецепта.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                        Здравейте имам един малък въпрос - не съм много на ТИ със Запояването на Кабели . Искам да попитам каква точно е разликата във Флюс за запояване F-SHI1 и Флюса за твърд припой . Искам да запоявам едни кабели в колата, но нали първо трябва да почистя повърхностите. Флюс ли да използвам ? Някой хора ми казват Аспирин ! Благодаря предварително за отговора. Надявам се тук да е мястото където трябва да го задам.

                        Коментар


                        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                          Флюса за твърд припой не става. Ползваш си флюс за мек припой и тинол. Аспирина също върши работа вместо флюса. Слагаш кабелчето в аспирина и с поялника го натискаш за да се загрее и почисти. Предпочитам да ползвам флюс. Купих си една паста, но не съм доволен от нея. По скоро кара припоя да се стегне добре около проводника, но не се споява качествено.

                          Коментар


                          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                            Купете си обикновен колофон-съдържащ флюс, колофонена паста или просто колофон. Има ги във всеки магазин за радиочасти. Аспирин се ползваше, когато няма друго.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                              Истински колофон можеш да си купиш само от магазин за музикални инструменти ако все още съществуват такива.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Истински колофон можеш да си купиш само от магазин за музикални инструменти ако все още съществуват такива.
                                Е, ако някой е много на зор, мога да откъртя едно парченце от запасите..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X