Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в предния диференциал

    Здравейте,моля за съвет днес ми се случи за първи път,и не мога да си го обясня,при каране на режим 4x4 се чува шум от предният диференциал когато ускорявам го няма,когато върна газта се чува като стържене.Днес беше доста студено,но и друг път сам карал витарата в такъв студ и не е имало проблем,моля за съвет къде да търся проблема.Благодаря предварително.

  • #2
    До: Шум в предния диференциал

    Първоначално публикуван от belcho kulev Преглед на мнение
    .....моля за съвет къде да търся проблема.Благодаря предварително.
    Ми в задните амортисьори...
    А сега сериозно. Вдигнете колата на подемник и чуйте откъде точно идва шума. Ако в дифа, ня земята и ремонт. Шума не изчезва сам, трябва да се ремонтира.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Шум в предния диференциал

      И аз имам подобен проблем, при мен се появява когато са зацепени хъбовете, независимо дали е включено 4х4. Стърженето започва над 50 км/ч или като карам по неравности и при по-ниска скорост.
      По пътя на логиката според мен може да са: диференциал, кардан, раздатка.
      Колегата void е имал същия проблем http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7245 и каза, че се е оправил със смяна на главина. Но това противоречи на логиката ми - ако е главина, ще се чува и при изключени хъбове.
      Витарата я купих скоро, докарах я на ход от София с принудително блокирани автоматични хъбове, нямаше такова стържене. Появи се наскоро. Друго, което се сещам е, че маншона на едното външно каре е мазен, сигурно е скъсан. Но каре не стърже, особено направо.
      Днес проверих маслото в предния диференциал - тъмно сиво е на цвят
      Ще следя темата с интерес, дано да успеем да си помогнем взаимно в диагностицирането.

      Коментар


      • #4
        До: Шум в предния диференциал

        Първоначално публикуван от belcho kulev Преглед на мнение
        Здравейте,моля за съвет днес ми се случи за първи път,и не мога да си го обясня,при каране на режим 4x4 се чува шум от предният диференциал когато ускорявам го няма,когато върна газта се чува като стържене.Днес беше доста студено,но и друг път сам карал витарата в такъв студ и не е имало проблем,моля за съвет къде да търся проблема.Благодаря предварително.
        Здравей колега . При ме се получи същото преди седмица в големия сняг. При каране дълго време по заснежен път на 2H и изключени хъбове / при мен са автоматични/ , между предните карета и носачите се натрупва лед . В един момент реших да мина на 4H и се получи слаб стържещ шум от предния мост. Причината беше този натрупал се лед в който се трият каретата и маншоните.
        Една пароструйка и всичко се оправи. Дано и при теб това да е проблема.
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          До: Шум в предния диференциал

          И аз имам такива подозрения,защото днес сутринта на излизане от гаража пробвах и шума го нямаше,утре ще я вкарам на подемник и ще се разбере.

          Коментар


          • #6
            До: Шум в предния диференциал

            За това става въпрос. След днешната разходка в снега. А когато снега е примесен с пясък шума е по неприятен :
            NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X