Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от Румен Йорданов Преглед на мнение
    Досега писах и всичко се затри... Явно ще почвам отначало, защото държа да се знае, че има и коректни майстори. Преди 3 г. купих Фронтера Б 2.2 ДТИ, патих с автоматични скорости и хора от форума, сложих ръчка, карах 2 г. и по доста черни пътища до преди месец, когато запалих двигателя, работи 15 сек. и угасна. До днес, когато качих ГНП, купено от Кирил Николов (kiki. t) и колата запали. Преди това купих едно от Бобов дол през ОЛХ и сега се надявам половината пари да върне, което е под съмнение, а дадох 310 лв. с доставката. Може и да прибързвам с поста, т.е. утре не знам какво ще стане, т.е. ще запали ли но до момента, което каза Кирил се случи за което му благодаря!!! Дори ми препоръча да си карам джипа без притеснения!
    Помпата от Бобовдол беше с изгоряла електроника и блокирал авансатор, демек - скрап. Тази която съм ти дал е с новия модел електроника с усилен транзистор и обслужена механика и калибрована на стенда. Няма база за сравнение.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от blajetoo Преглед на мнение
      Нали повечето казват че работи.Вчера пробвах този IRFP064N на bmw 320d но няма мощност иначе си пали окей ама няма мощност.Може ли да е от него или е механичен проблема?
      И този е много далече от истината...

      Коментар


      • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Засега е чук.. Нарочно не я вкарвам в гаража, за да паля сутрин на студа През уикенда може да мина с моя механик през сервиза ти да дадеш съвети за под капака на Фронтерата...Жив и здрав....

        Коментар


        • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44.jpg
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5806658Здравейте, колеги при мен беше проблем оголения кабел от дясно под пластината от високата температура уплатнението се топи и дава на късо и от там гори нещо вътре, при мен не изгоря, но най-вероятно буталцето е заминало. Колко пари струва ремонта ориентировачно?

          Коментар


          • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Здравейте.Имам Зафира с мотор Y20dth.Напоследък като запаля,колата тресе и пуши.Гася и паля и няма проблем.Дали е от помпата се чудя?

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте колеги,

              Имам Опел Сигнум 2.2 ДТИ У22ДТР 125 к.с.

              От определено време колата при първо палене или при ситуация когато колата е карана да речем 1-2 часа и се остави на паркинг за 20-30 минути и се направи опит за палене въртя 1-2 минути докато запаля. При запалването излиза сив пушек и след това няма никакво пушене. При диагностика не изкарва грешки. Въпроса ми е дали помпата си заминава според Вас.

              Преварително балгодаря за помщта !

              Коментар


              • Здравейте, колеги!

                Много готина тема! Поздравления на автора!

                Преди години аз също минах по този път. В движение колата изгасна и повече не запали. Дърпахме я до сервиз, където прочетоха грешка в помпата. Тъй като бях чувал за този проблем, просто очаквах в даден момент да се случи.

                След като знаехме за проблема, веднага я закарахме в сервиза на Бош в Младост във Варна, който се намира на Орехчето.

                Момчетата там бяха компетентни и запознати по случая. Казаха ми, че интервенцията ще струва 320 лв. Оставих я да я правят. На следващия или по-следващия ден колата беше готова и отидох да си я взема. Дадоха ми 6 месеца гаранция за ремонта, което пак си е добре.

                Попитах ги, дали този проблем може да се случи отново и получих сравнително положителен отговор. Тъй като това е електроника, всичко може да се очаква.

                За съжаление, обаче, след този проблем не ми е много спокойно по улиците извън града или държавата. Неприятното в случая е, че малко хора могат да го отремонтират този проблем качествено. Имам приятели, които са се сблъсквали с този проблем, но те ходиха от майстор на майстор и по спомен не беше с положителен финал.

                Иска ми се да тръгна на по-дълъг път с тази кола, но не смея да го направя, точно заради този проблем.

                Има ли хора, които, след този ремонт, са се престрашили да излязат в чужбина с техния автомобил?

                Коментар


                • Иво-Брезник
                  Иво-Брезник коментира
                  Редактиране на коментар
                  Къде ще ми оправят електрониката на зафира 2.0дти грешка Р1631.Нямам време да чета цялата тема.
                  Благодаря!От Брезник съм.
                  Последно редактирано от Иво-Брезник; 03-03-20, 09:35. Причина: ДОПЪЛНЕНИЕ

              • Здравейте колеги и аз го закъсах с един умрял Форд дадох си хубавата 124ка за да взема тоя връшник и онзи ден както си отидох на работа, така да го запаля не по иска мислех си че му е паднало горивото, защото гнп-то тече обаче като отвъртях дюзите хвърляше като лудо нафта. Разбрах че съм изтеглил за пореден път късата клечка и е заминала електрониката, прочетох темата около 30 страници и метнах капачето на помпа на земята. Видях че крачето на транзистора се е стопило и липсват 5мм от него. Закарах я в сервиза за фордове до моста черковна пича ми каза че няма какво да направи електрониката на помпата била заминала и не се наемал да запоява и прави нещо по тази част. Днес купих транзистор Мтд3055вл и утре съм ангажирал жичкаджията да го запоява и магери.
                Обаче дали това е точни проблем това ще кажете вие или че трябва да сменявам и други неща по помпата?

                Коментар


                • Здравейте,свалих електрониката psg 5 ,видях ,че е с изнесен транзистор ,залепен за корпуса на електрониката,който е повреден.Искам да го сменя.Имам irf3205 и въпроса ми е дали е подходящ, благодаря предварително за полезните отговори.

                  Коментар


                  • При положение че гори втори път, търси къде е проблема. При авансатор, клапан за количество и жици в норма, тоя транзистор не трябва да гори преди да е навъртял поне 200000км.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Здравейте прочетох цялата тема но не можах да намеря решение на моя проблем. Имам проблем с въпросната помпа по скоро с електрoниката PSG5 напрежението на гейта на транзистора е много ниско под 1.5v и не може да управлява транзистора и на двете точки дето може да се вземе ГЕЙТ е ниско напрежението замерено без транзистор и с откачение клапани .Някакви идеи?

                      Коментар


                      • Провери дали транзистора е здрав

                        Коментар


                        • kiki.t , ремонтират ли се помпите на Pajero 3 с двигател 3.2? Ако да, 1500-2000 лв биха ли стигнали за пълно рециклиране и колко горе-долу би издържала помпата при нормална експлоатация (нафта от нормалните вериги) след ремонта? 100000 км, или е прекалено оптимистично?

                          Коментар


                          • Във въпросната прехвалена фирма на Кирил, такива като тебе Колега ги търсят с лупа.Абсолютни аматьори са. Нито касова бележка дават , нито фактура, нито някакъв документ за обещаната предварително гаранция за ремонта. А и баламосват хората с някакви програмирания и други глупости , само и само да измъкнат някакви пари. Не всички обаче пасем зелена тревичка.

                            Коментар


                            • Здравейте помпа VP30 6 цилиндрова на трактор Ню холанд след ремонт беше заключена на стенд. Монтирахме отключихме върти но не пали

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X