Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от tar_nasko Преглед на мнение
    И аз може ли да помоля за помощ! Имам Nissan X-Trail 2.2Di. При ускоряване причуква като аванс на бензинов двигател. Гори и малко повеч. Не беше с оригиналния дебитомер. Поръчах си от eBay, ама с него почна да пуши и май гори още повече. Мисля, че е някоя дюза. От Търговище съм и незнам към кого да се обърна и какво се прави в тоя случай. Не бяха карал досега такива коли.
    Почти сигурно е от дюза. Занижено гориво на празен ход и пред впръскване. Другият вариант е прекалено много гориво от дефектирал разпръсквач. Дюзите ти са Денсо, правим доста такива. Принципно трябва да се свалят и проверят и четирите. Ако искаш свали ги и ни ги прати да ги видим. Направи все пак и една компютърна диагностика
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Благодаря! Лошото е, че тук няма кой да ми направи такава. И да я направи, нищо няма да разбере и само ще ми вземе парите. Утре заминавам по морето, а от 10-12.08 - към Родопите. Така, че по това време ако си на работа, а не отпуска, бих желал да мина да погледнеш. И за колко време биха станали дюзите.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        А на тези двигатели, може ли да се сипва малко двутактово масло в горивото? Чета, че било полезно.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от tar_nasko Преглед на мнение
          А на тези двигатели, може ли да се сипва малко двутактово масло в горивото? Чета, че било полезно.
          Много малко - 200 до 500 гр. на резервоар.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Много малко - 200 до 500 гр. на резервоар.
            То и без друго от повече полза няма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Случи ми се една доста странна и неприятна случка с Патрола 3.0Di - при теглене на платформа с автомобил по лек баир изведнъж заби муцуна, след което спрях и го изгасих, но при последвалият опит да го запаля стартера върти, но не пали, все едно няма гориво. Нямах време поне да разгледам цялата тема, но четох и по други форуми за подобни проблеми с VP 44(с тази помпа съм, нали?). Смяната на помпата ще оправи ли нещата?

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                С тая помпа си, но поне му направете диагностика преди да търсиш друга. Има хиляда други причини заради които да не иска да запали.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Проблемът е че съм на майната си(с извинение) в Русия и не знам къде наоколо бих могъл да намеря сервиз, който прави диагностика, но пък за сметка на това има морга наблизо, където видях Патрол като моя. Ще видя дали е с читава помпа и ще действам(дано тя да е проблема), че трябва да се връщам към България.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от Patrol_4x4 Преглед на мнение
                    Случи ми се една доста странна и неприятна случка с Патрола 3.0Di - при теглене на платформа с автомобил по лек баир изведнъж заби муцуна, след което спрях и го изгасих, но при последвалият опит да го запаля стартера върти, но не пали, все едно няма гориво. Нямах време поне да разгледам цялата тема, но четох и по други форуми за подобни проблеми с VP 44(с тази помпа съм, нали?). Смяната на помпата ще оправи ли нещата?
                    Много е вероятно да е помпата така, че - пробвай с друга. Особено в твойто положение, май няма други опции...
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      здравейте имам проблем с помпата транзистора е изгорял и искам да го сменя та някой може ли да ми помогне като ми каже как да запоя една жица за платката че нервите си скъсан и нехваща

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от eva076891 Преглед на мнение
                        нервите си скъсан и нехваща
                        Няма и да хване, няма и да е последният ти проблем с този ремонт, тъй както те четем. Дай го на kiki.t с все помпа и се надявай да не си бастисал платката.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          абе платката е ок но този тразистор ме отказа направо взимам една втора употреба да качват на колата иначе няма спасение
                          само да видим кой ще може

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от eva076891 Преглед на мнение
                            взимам една втора употреба да качват на колата иначе няма спасение
                            Ако мислиш, че това е спасението...
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Почти сигурно е от дюза. Занижено гориво на празен ход и пред впръскване. Другият вариант е прекалено много гориво от дефектирал разпръсквач. Дюзите ти са Денсо, правим доста такива. Принципно трябва да се свалят и проверят и четирите. Ако искаш свали ги и ни ги прати да ги видим. Направи все пак и една компютърна диагностика

                              Засега ще задържа свалянето на дюзите, че то голяма хамалогия - интеркулъри, капаци - нямало да стане тия дни. Пък и казаха, че двиг. работел перфектно. Ще сменя нафтата - този път от ЕКО с добавка Castrol. Ще видим какво ще покаже - дотук с климатик и около 120км/ч - 7.5-8/100. Заредих от OMV Търговище, сложих 150г двутактово масло - ужас - при изпреварване на 5-та пропушваше и май нямаше голяма тяга (дали е било заради климатика). Досега карах с LUKOIL. Тия дни ще навъртя над 1000км. и ще си покаже.
                              Дали на точното място го написах това?

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от tar_nasko Преглед на мнение
                                Засега ще задържа свалянето на дюзите, че то голяма хамалогия - интеркулъри, капаци - нямало да стане тия дни. Пък и казаха, че двиг. работел перфектно. Ще сменя нафтата - този път от ЕКО с добавка Castrol. Ще видим какво ще покаже - дотук с климатик и около 120км/ч - 7.5-8/100. Заредих от OMV Търговище, сложих 150г двутактово масло - ужас - при изпреварване на 5-та пропушваше и май нямаше голяма тяга (дали е било заради климатика). Досега карах с LUKOIL. Тия дни ще навъртя над 1000км. и ще си покаже.
                                Дали на точното място го написах това?
                                Забрави да изпушва от 150-те грама масло. Дюзите няма какво да ги пипаш въобще.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X