Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Благодаря за бързия отговор. Имам още един въпрос и той е защо освен помпата ще се пращат и дюзите за диагностика, след като по всичко личи, че повредата е в помпата. Извинявам се ако въпроса ми е глупав, но определено не ми е силна част това....

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Задрало бутало на аванса и тези помпи ( с голямата плочка завършващи на 003 ) не подлежали на ремонт.......

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от ianev Преглед на мнение
        Задрало бутало на аванса и тези помпи ( с голямата плочка завършващи на 003 ) не подлежали на ремонт.......
        Не подлежали.....друг път. И за какво искаха дюзите - така и не разбрах ??
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Не подлежали.....друг път. И за какво искаха дюзите - така и не разбрах ??
          Не знам за какво са им били дюзите. Оказа се, че помпата ми е с номер 0470504002. Та има ли начин да се ремонтира или да търся друга

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            kiki.t разчитам на компетентното ти мнение, защото не знам на кого да вярвам вече

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от ianev Преглед на мнение
              kiki.t разчитам на компетентното ти мнение, защото не знам на кого да вярвам вече
              Единствените помпи които НЕ могат да се ремонтират и за които НЕ се продават никакви резервни части са помпите монтирани на автомобили Опел, двигатели DTR след 2002 г. Електронният блок на тези помпи е модел PSG 16. Външно се отличава по двете си букси. В него се намират както блока за управление на помпата, така и този за управление на двигателя (EDC 16). Това явно си е политика на Бош. Интересното е, че в стенда има софтуерен модул за комуникация и програмиране на PSG16, който обаче е неактивен. Явно в началото от Бош са планирали ремонт на тези помпи (оторизиран), но после са се отказали (по неведоми причини). Съвет към четящите темата - избягвайте да си купувате автомобили с този модел помпа.
              Твоята помпа е с управление PSG2. В стенда има софтуер за нея, части се продават също. Така, че е напълно ремонтируема, включително и с нови части и програмиране. Друг е въпроса, че ремонта и е доста по труден. Освен това се изискват допълнителни приспособления към стенда които не всеки има (например различна букса за управляващия блок). Сега да ти кажа директно защо са ти искали и дюзите - за нищо. Или по скоро знам защо, но не искам да го коментирам, сещай се...
              Ако ни беше изпратил помпата - щяхме да я направим. Обаче си имаме принцип - пипал ли е някой друг по нея - не се занимаваме. Толкова от мен.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                ГНП VP44 с електронен блок PSG16 на BOSCH се ремонтира, малко по-скъпо е от PSG5, но се ремонтира!!! И оргиналния стенд на BOSCH има тестовите процедури за PSG16............

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                  ГНП VP44 с електронен блок PSG16 на BOSCH се ремонтира, малко по-скъпо е от PSG5, но се ремонтира!!! И оргиналния стенд на BOSCH има тестовите процедури за PSG16............
                  Много моля хора които си нямат и представа за какво става въпрос, да не ръсят глупости в темата. Специално към bojo06 - очаквам да докажеш думите си, в противен случай аз лично ще поискам от администрацията да ти наложат бан за подвеждане и умишлени лъжи в темата. И тъй като оригиналния стенд ми е в сервиза, а ти сигурно си го виждал най много на снимка, очаквам да обясниш защо умишлено лъжеш и подвеждаш хората.
                  Последно редактирано от kiki.t; 06-06-13, 16:34.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Може и да съм се объркал, но тук http://www.vp44diesel.de/en , http://www.lbm.lt/index.php?option=c...d=50&Itemid=11 се прави този ремонт, а и на доста други места. За България няма да коментирам! Не знам защо се засягаш.....
                    Последно редактирано от bojo06; 06-06-13, 20:54.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                      Може и да съм се объркал, но тук http://www.vp44diesel.de/en , http://www.lbm.lt/index.php?option=c...d=50&Itemid=11 се прави този ремонт, а и на доста други места. За България няма да коментирам! Не знам защо се засягаш.....

                      Официална забележка!
                      Или не разбирате какво пише на посочените сайтове или ... имате някаква друга цел.

                      На първия сайт ремонтират само ел. блока за около 400 евро. Никой не ремонтира цяла помпа със все механиката и тестването после.
                      Втория ... имобилайзери ... и глупости. Това за Форд. Правя го за 15 минути.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                        Може и да съм се объркал, но тук http://www.vp44diesel.de/en , http://www.lbm.lt/index.php?option=c...d=50&Itemid=11 се прави този ремонт, а и на доста други места. За България няма да коментирам! Не знам защо се засягаш.....
                        С удоволствие изслушвам и споделям компетентни мнения в темата.Твоето не е такова. Това което показваш е сменяне на транзистор на крайното стъпало. При ремонт на PSG 16 по този начин, помпата или въобще не тръгва или работи много зле. Това не може да се нарече сериозен ремонт. За сериозния ремонт първо са необходими оригинални части - за PSG 16 не се предлагат никакви части. За сериозен ремонт е необходима съответната изпитателна техника - такава не се предлага. Това не е ремонт, а кърпеж със силно съмнителен резултат. Помпата не подлежи на никакви настройки и програмиране. Нови електронни блокове не се предлагат. За какъв ремонт говорим въобще ??
                        В софтуера на оригиналния стенд за изпитване Bosch EPS 815, помпите с управление PSG 16 НЕ фигурират. Това значи, че не могат да се тестват нито програмират. Чакам доказателство за обратното...
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          С удоволствие изслушвам и споделям компетентни мнения в темата.Твоето не е такова. Това което показваш е сменяне на транзистор на крайното стъпало. При ремонт на PSG 16 по този начин, помпата или въобще не тръгва или работи много зле. Това не може да се нарече сериозен ремонт. За сериозния ремонт първо са необходими оригинални части - за PSG 16 не се предлагат никакви части. За сериозен ремонт е необходима съответната изпитателна техника - такава не се предлага. Това не е ремонт, а кърпеж със силно съмнителен резултат. Помпата не подлежи на никакви настройки и програмиране. Нови електронни блокове не се предлагат. За какъв ремонт говорим въобще ??
                          В софтуера на оригиналния стенд за изпитване Bosch EPS 815, помпите с управление PSG 16 НЕ фигурират. Това значи, че не могат да се тестват нито програмират. Чакам доказателство за обратното...
                          Добре де може и да съм се подвел, че със стенд EPS 815 може да се тества ГНП с PSG16....Аз не мога да съм категоричен, затова може да,, вярваме" на теб, защото имаш оргинален стенд на BOSCH. Факт е че електронния блок се ремонтира, а механиката на помпата е аналогична на свойте предшественици с PSG5. Помпата е произведена от BOSCH, това означава че има как да се калибрира електрониката към механичната част. А до колко е успешен ремонта - това могат да отговорят тези които ги ,,кърпят" и дават една година гаранция. Да няма резервни части за PSG16, но какви резервни части търсим, като двата електромагнитни клапана са в комплект с електрониката. Няма датчик за положението на вала в ГНП и т.н. Така или иначе след ремонта на моето ГНП ти не си ми в списъка на добрите сервизи, а това дали ще се ,,разпоредиш" на админите да ми сложат ,,Х" не ме интересува....

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                            Добре де може и да съм се подвел, че със стенд EPS 815 може да се тества ГНП с PSG16....Аз не мога да съм категоричен, затова може да,, вярваме" на теб, защото имаш оргинален стенд на BOSCH. Факт е че електронния блок се ремонтира, а механиката на помпата е аналогична на свойте предшественици с PSG5. Помпата е произведена от BOSCH, това означава че има как да се калибрира електрониката към механичната част. А до колко е успешен ремонта - това могат да отговорят тези които ги ,,кърпят" и дават една година гаранция. Да няма резервни части за PSG16, но какви резервни части търсим, като двата електромагнитни клапана са в комплект с електрониката. Няма датчик за положението на вала в ГНП и т.н. Така или иначе след ремонта на моето ГНП ти не си ми в списъка на добрите сервизи, а това дали ще се ,,разпоредиш" на админите да ми сложат ,,Х" не ме интересува....
                            На админите никой не им разпорежда, но виж X-са можеш да го отнесеш заради собствената си голяма уста, ако продължаваш в същия дух.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              На админите никой не им разпорежда, но виж X-са можеш да го отнесеш заради собствената си голяма уста, ако продължаваш в същия дух.
                              Няма повече да правя така и няма повече да пиша и да ,,цапам" темата! Обещано!

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                                Добре де може и да съм се подвел, че със стенд EPS 815 може да се тества ГНП с PSG16....Аз не мога да съм категоричен, затова може да,, вярваме" на теб, защото имаш оргинален стенд на BOSCH. Факт е че електронния блок се ремонтира, а механиката на помпата е аналогична на свойте предшественици с PSG5. Помпата е произведена от BOSCH, това означава че има как да се калибрира електрониката към механичната част. А до колко е успешен ремонта - това могат да отговорят тези които ги ,,кърпят" и дават една година гаранция. Да няма резервни части за PSG16, но какви резервни части търсим, като двата електромагнитни клапана са в комплект с електрониката. Няма датчик за положението на вала в ГНП и т.н. Така или иначе след ремонта на моето ГНП ти не си ми в списъка на добрите сервизи, а това дали ще се ,,разпоредиш" на админите да ми сложат ,,Х" не ме интересува....
                                Даже и не смятам да отговарям на глупостите ти. Но имай в предвид - почваш да прекаляваш.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X