Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

    Здравейте, отправям молба за помощ с мнения относно:
    След смяна на вискомуфа, заден диф. и раздатка с нови, фрилендър 1.8 бензин 1999 г. тресе при скорост 50-60 км/ч, независимо от оборотите (на 3-та, 4-та и 5-та, и при натиснат съединител.) Докато чаках раздатката бях свалил карданите с вискомуфата и това тресене като че ли го нямаше. Не е от гумите. 2-та висящи лагера са нови. Каква може да е причината и на кой сервиз мога да разчитам за компетентна намеса (без Дарукар и Мотопфое)? В Дарукар ми смениха задния диф. и не ми казаха даже да си проверя виското. След като неволята ми показа да го сменя - новия заден диф. пак се опита да загрее и бързо-бързо свалих кардана, смених ивиското с ново. Тогава се усетиха много силни вибрации при скорост около 110 км/ч. В Дарукар го гледаха 2 часа, сваляха гуми, караха го вдигнат на подемник и не бяха напълно сигурни, но казаха, че тресенето идва от раздатката. Наложи се да е сменя, още повече, че бях карал със спечена вискомуфа и бях повредил задния диф. Имаше логика да е заминала и раздатката. Освен това виеше и изходящият и вал беше повредил семеринга. Обявих за продаване колата и исках да е предам в напълно изряден вид. Е смених раздатката, но пак има вибрации, по-слаби и на 50-60 км/ч, но нещо не е наред.

  • #2
    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

    Малко стрелям на посока ама от предишните проблеми може да е тампон на двигателя поясни къде ги осещаш вибрациите

    Коментар


    • #3
      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

      Отдолу, като при разбалансирани гуми, по-скоро отпред. И май наистина го нямаше при свален кардан. Ако е от тампони май няма да е така и защо само при определена скорост?

      Коментар


      • #4
        До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

        Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
        ......
        Каква е последователността на ремонтите? Първо си сменил диф-а, после виското и накрая раздатката ли?
        След всичките тези смени, пробва ли да свалиш карданите и да пробваш все пак без задно да видиш дали тресе.
        LAND ROVER Freelander 1.8 2000

        Коментар


        • #5
          До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

          Ама, че заплетен случай... Ключовото според мен е, че вибрацията се появява при определена скорост, а не при определени обороти на двигателя. Т.е. за мен проблема е в ходовата част. Интересното е, че са сменени всички проблемни агрегати по нея, а вибрациите продължават, макар и с по-малка интензивност. Това ме навежда на мисълта, че все пак е имало смисъл от смяната (макар и степенно - положително повлияване). Мисля си да не се касае за някаква остатъчна разцентровка, настъпила вторично след повредата на виското и хроничните първоначални вибрации Бих заложил на гуми... Опитай да пуснеш колата по инерция, на свободна скорост (и да си във въпросните 60 км/ч). Ако има вибрация със сигурност не е от ДВГ-то. Случаят ти е много интересен - дръж ни в течение
          Иначе за сервиз може да пробваш и при Леви, но гледай той самият да присъства при диагностиката и обсъждането на случая ти...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

            Не съм запознат с Фрийлендърите, но много ми прилича на проблем с карданите. Ако са разглабяни и не са сглобени по правилния начин е напълно възможно това да е проблема. Винаги трябва да се бележат фланците преди да се демонтират.

            Коментар


            • #7
              До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

              Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
              Не съм запознат с Фрийлендърите, но много ми прилича на проблем с карданите. Ако са разглабяни и не са сглобени по правилния начин е напълно възможно това да е проблема. Винаги трябва да се бележат фланците преди да се демонтират.
              +1
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                Не съм запознат с Фрийлендърите, но много ми прилича на проблем с карданите. Ако са разглабяни и не са сглобени по правилния начин е напълно възможно това да е проблема. Винаги трябва да се бележат фланците преди да се демонтират.
                Това е много вярно и аз спазвах това правило всеки път след като свалях и качвах карданите. Хубави белези и спазването им!
                LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                Коментар


                • #9
                  До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                  Някой виждал ли е някога, работник в сервиз да маркира кардани? Освен ако не го накараш(насила) да извърши тази елементарна операция.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                    Извинете за късното пояснение, от Пловдив съм и предпочитам сервиз в Пловдив, не че всички други смени досега не бяха в Дарукар София. Още: След смяна на диференциала усетих, че нещо не е наред, колата е карана 300 км на асфалт (магистралата София-Пловдив и обратно!) и свалиха кардана докато чакам вискомуфата. Още 300 км и смяна на раздатка. Така, че на практика са сменени едновременно. Сменено е и задното каре. Другите са изправни, според Дарукар.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      ... Опитай да пуснеш колата по инерция, на свободна скорост (и да си във въпросните 60 км/ч). Ако има вибрация със сигурност не е от ДВГ-то. Случаят ти е много интересен - дръж ни в течение
                      Иначе за сервиз може да пробваш и при Леви, но гледай той самият да присъства при диагностиката и обсъждането на случая ти...
                      По инерция пак има вибрация при същата скорост

                      Коментар


                      • #12
                        До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Мисля си да не се касае за някаква остатъчна разцентровка, настъпила вторично след повредата на виското и хроничните първоначални вибрации
                        Интересното е, че първоначално вибрации нямаше. Предполага се, че виското си е било заминало, затова е натоварило диференциала. Отидох в сервиз защото диференциала виеше като тролей. Смениха го. Нямаше вибрации, или поне не съм усетил нещо особено за 300 км, може би защото вниманието ми е било насочено повече към вискомуфата и карданите. А от Дарукар мълчат, не казват нищо за вискомуфа. Затрака карето. Айде пак в сервиз- смениха го. А сега да видим как е новия диференциал- маслото му променено, мирише гадно. Още малко и да го изплюе и пак да стане зян. Смениха маслото. Тихомълком свалиха кардана. Казват- карай така! -Защо? - Ами вискомуфата трябва да се смени. Мълчат като комунисти при разпит. -Викам им -добре, ще сменя вискомуфата, ама нали трябва да ми кажете? Дойде виското- сложиха го- потеглих- не се кара! Тресе. Айде пак обратно- пак се сваля кардан, поръчва се раздатка. Такива ми ти работи. По метода на изключването. А бе приятели, ако само 10% от хирурзите работят по този начин, представяте ли си какво ще настъпи? Дойде раздатка- пак тресе? Напразно ли съм е купил? Възможно ли е точно в Дарукар да объркат поставянето на кардана? Не ми се вярва. Не че на три пъти не сменяха части преди време за един резонансен шум (включително и катализатор), който си оставаше, леко променен, но оставаше. Чак взех да се притеснявам, че ставам смешен и налудничав. Ама на четвъртият път намериха една строшена планка за около 50 лева и всичко си заспа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                          Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
                          Възможно ли е точно в Дарукар да объркат поставянето на кардана? Не ми се вярва.
                          На мен лично ми се вярва. И защо да не ти се вярва след като вече си им ял попарата на сервиза както каза сам, че са сменяли три пъти части различни от истинския проблем.
                          И представи си, че още първия път са забравили да ти бележат карданите и от тогава почват вибрациите и после дори да са се усетили и да бележат, вече е късно.
                          Ако това все пак е проблема просто остава да се пробва и да се въртят карданите отпред и отзад докато не се улучи правилния баланс. Малко си е играчка ама...
                          Абе както и да е много кофти история, само като си помислиш, че може и да си купил нова раздатка ей така...
                          LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                          Коментар


                          • #14
                            До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                            Кофти ситуация колега. Като слушам кво си сменял и ако си вземал от БГ части, направо... Ето ти един номер 0899 101 433 - Зарко. Момчето има сервиз на края на Карловско, точно преди Труд. Вдясно бяла сграда, пиши реглаж мостове, ремонти или нещо такова. Член е на форума и разбира от 4х4. Нямам лични впечатления, но има доста добри думи за него. Обади му се и закарай колата - може да ти помогне.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #15
                              До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                              Колеги, карданите се балансират самостоятелно, не в комплект с раздатка и диф..... Могат да се разбалансират при смяна на карета или ако се разпои някой от балансите по тях. Може и да се изкривят вследствие на неособено силен удар по тях. Може да имаш криви спирачни дискове.... Може и от полуоска да е .....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X