Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

    Благодаря на отговорилите ми, започвам да се ориентирам.
    Вдигането на подемник- още преди смяната на раздатката е вдигаха в Дарукар- с гуми, без гуми, с кардан, без кардан. Стигнахме до извода, че колелата не участват в тресенето. Без кардан не тресе (примерно на шосе- задните гуми си се въртят).
    Скъпите ремонти бяха неизбежни. Диференциала виеше, както споменах, не се траеше. Друг вариант нямах, а сигурно и вие не бихте ми препоръчали. Като е заминал дифа- как да не сменя виското? Друга причина да замине диференциал тук няма. Виж, за раздатката вече незнам, ама ме опсихариха накрая.
    Без масло не е оставала, нито е била с кофти (и рездатка и диф). Само Дарукар са го сменяли и проверявали. Като изпуши виското- прегрява дифа, стапя отдушника и изплюва внезапно маслото, което незнам дали може някой да има късмет да уцели момента да го забележи.
    В Дарукар твърдяха, че е от раздатката. Като ги питах без кардан защо не тресе- казаха, че друга част на раздатката се товарила като се постави кардана.
    Развитието- В Тех-ко в Пловдив свалиха кардана, върви като по масло. Едното му каре е ново, другото съмнително. Може преди ремонтите по диференциала и виското да не съм забелязал, че тресе, или да е тресло на по-висока скорост, което да не се забелязва лесно. По едно време ходих 2 пъти да ми балансират гумите, защото тресеше на 120 км/ч. Може да е бил кардана. Освен това видях, че е чукнат задния кардан на 2 места. В сервиза като свалят само задния кардан спира да тресе. Поръчах 2 карета засега (+ 2 висящи лагера резерва) от интернет, с доставката общо на цената на едно каре от мотопфуй. Като сменим и първото каре на задния кардан, ще се види дали е достатъчно или трябва и кардана да се оправя.
    Въпрос- къде (за предпочитане в Пловдив) могат да проверят задния кардан да не е разбалансиран и евентуално да го поправят?

    Коментар


    • #32
      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

      В Пловдив мисля, че има колеги, които се занимават с обръщане на волани на Фрий-та. Защо не ги потърсиш и не си вземеш направо цял кардан? Все ще имат някой добър, останал от някой донор. Защото на малко места в България наистина балансират кардани. Със смяна на карето едва ли ще се оправи.
      П.П. Това за маслата беше към priap ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

        Не знам дали звъня на Зарко. Той може да ти даде някакви насоки или да го погледне. За сервизи не мога да те ориентирам, виж колегата ranethel се занимават с обръщане, имат помещение и разбират от Фрий/друг е въпроса дали от твоя проблем/. Иначе за кардан в Пловдив аз поне не знам. Имаше един сив ударен в мобилето, писал съм и преди за него и пак да ме извинява собственика, ама той го блъснал и искаше да изкара двойно пари на неударен /луди цени/. Виж в тема Има ли търсене за Фрилендър на части, там сме дали телефони на морги, където има и пращат по Еконт, друг е въпроса дали ти трябва кардан и тва ще е цената.

        Аз иначе сега се впуснах в едни филми с моя и ще пиша ако има нещо интересно. Стържеше ми нещо отзад, като за смяна на накладки, при отваряне се оказа, че и двете цилиндърчета отзад са изтървали, а накладките са ок, само да видим дали не е останал шума.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #34
          До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

          Благодаря Марине, на този Зарко не се обадих, защото когато видях отговора ти, току-що бях оставил колата на друг сервиз.
          Иначе след като прочетох всички отговори и подобни публикации във форума и при други марки, тресенето най-вероятно ще се окаже от кардана. Иначе защо спира като се свали само задния с двете карета? Ще е интересно ако тресенето спре само след смяна на карето- В Дарукар поне 3 пъти го гледаха и цъкаха. Не им се сърдя. Пак си остават най-малко неточните от всички сервизи в които съм ходил (с тази кола).
          Относно частите които пазарих- в никакъв случай от тук! Особено при 2.18 лв за паунд. Разни дреболии- би могло.

          Коментар


          • #35
            До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

            Много грозно тресене се усеща при неправилна смяна на каретата на кардана. Ако например като са набили чашките са забравили да ги върнат до зегерите. Или не са знаели, че трябва.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Много грозно тресене се усеща при неправилна смяна на каретата на кардана. Ако например като са набили чашките са забравили да ги върнат до зегерите. Или не са знаели, че трябва.
              Човека няма тресене при изключена скорост, по инерция... ако има значение...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #37
                До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                Един колега ти спомена , че може да е от вътрешно каре - по-точнио от смазката в маншона ! Лесно е да провериш - отвори скобата на маншона и провери греста вътре ( да не е станала на топчета ). Дори ако не си я сменял - няма да е трудно ! Нищо няма да разглобяваш !!!
                Аз имах такъв случай отдавна ( бях го забравил ) - при подаване на газ (ускорение по нанагорнище ) тресеше люто .... чак помислих че съм скъсал каре !!! Оказа се само спечена смазка (грес) в маншона !!!
                Смяна с нова грес и ... вече бях забравил тоя случай !!! Успех !!!

                Коментар


                • #38
                  До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Един колега ти спомена , че може да е от вътрешно каре - по-точнио от смазката в маншона ! Лесно е да провериш - отвори скобата на маншона и провери греста вътре ( да не е станала на топчета ). Дори ако не си я сменял - няма да е трудно !...
                  Задължително ще проверя! Засега чакам карета (поръчах повечко, че са по 7 паунда, да си оправдая пратката) и други разни. Карам без кардан тези дни и никакви вибрации и шумотевици! Върви гладко, мазно, като бобслей!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                    При мен на Дискавърито се появи същия проблем при среща на раздатката с едни стъпала ...Та тогава се оказа че е крив фланеца между кардана и раздатката.
                    Тогава и аз отидох на сервиз и човека ми обясняваше че е крив вала на раздатката,което след проверка на струг се оказа тотално невярно.
                    Идеята е да внимаваш със сервизите.
                    M.P.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                      Развитието е както и се насочихме- повечко от едното и по малко от другите.

                      Смених каретата, тресенето изчезна. Фрилендър (както и доста други подобни) няма точки на гресиране, съответно не се гресират и карета и пр. Малко като се луфтира и карето е за смяна. Покарах пробно- имаше съвсем слаби подозрителни вибрации при 50км/ч и при 100 км/ч. Баланс на гумите не помогна, но и не бяха стока. Тъй-като обявих колата за продан, противно на логиката на автоджамбазите, исках да е в максимално изрядно състояние и сложих нови гуми. Изчезна и шума при движение, и това, което ми се стори като леки вибрации (един резонаторен шум от пластмасите в купето).

                      Коментар


                      • #41
                        От: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                        Здравейте прочетох мненията ви аз имам същия проблем имаше леки вибрации и мислех че е от гумите но днес стана доста силно .Едната ми гума дясната отзад е износена отвън от какво ще е карета кардан или .
                        Направо се оплетох.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-06-14, 22:22.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                          Чети още.Особено за теста на вискомуфата...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                            Колеги малко стара тема но проблема е подобен Колата започва да тресе при 40км/ч и засилва нагоре. На изключена от скорост сьщо тресе. Друго което ми прави впечатление е че задния диф е доста горещ, бих казал че пари при пипане(това при каране по магистрала) Освен това при вдигната предна гума на крик и освободен от скорост не се вьрти джантата(това нормално ли е)?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                              Фул тайм си пич, ка да се върти?
                              Я вдигни и другата ако се завъртят в различни посоки значи всичко е наред.
                              Докато си вдигнал преднат гума чробвай да тръгнеш ако се опита да те "събори" от крика значи виското и раздатката работят.
                              А за дифа отзад проверили нивото на маслото?
                              Пробвай на сух и обезпрашен асфалт да навиеш волана пълен ляв или десен и и начрави няколко кръгчета. Ако се "напъва" много или се опитва да сурка вътрешната задна гума означава че маслото във муфата е зачочнало да "стяга" и юу е време за смяна.
                              Има тема за това как се подменя силиконовото масло.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                                Махнах кардана и джипа пак тресе. Допитах се до няколко майстори и всеки ми казва вьтрешни карета. Свалих полуоските и ги разглобих но каретата са здрави както и чашките.
                                Да имате други идеи от какво тресе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X