Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

    Момчета малко не по темата, за което се извинявам, но току що разбрах, че накладките са ми за смяна/мисля само задните/ и реших да поръчам предни и задни за всеки случай - цената е 200 лв/предни към 70 лв, задни 130 лв/. Сега гледам в Падок предни 13 паунда хахаха комплект предни накладки с дискове на Минтекс 50 паунда. Дали нашите търговци са мега тъпи да не купуват от там или просто ни товарят адски много? Интересното е, че задни накладки не намирам в сайта на Падок. Иначе колега ако са ти криви дисковете поръчай от там - цената е смешна. Слава богу брат ми работи в представител на Опел и ще се вземат сериозни отстъпки и разликата ще се намали, но имам чувството, че особено Мото Пфое се подиграват с нас.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • #17
      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Колеги, карданите се балансират самостоятелно, не в комплект с раздатка и диф....
      То е така ама колегите предполагат, че когато са сваляни карданите не са сложени някакви белязки и така като са монтирани обратно на колата вече се разбалансирват. Ако това наистина излезе проблема на колегата, аз предложих вариант да върти карданите докато намери старите им места където няма да вибрира, което си е играчка!
      Иначе другия начин всички го знаем, сваля се трите части на кардана и директно на машина за баланс.
      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

      Коментар


      • #18
        До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

        Колега Куздов, благодаря за отговора! И идея съм нямал да балансирам кардани. Убедиха ме, че тресе от другаде. Тези кардани на практика са неизползвани след одисеята с диференциала и май не тресяха. Ако е от спирачни дискове или полуоски нямаше ли да тресе и при свален кардан? А иначе и полуоски смених при смяната на дифа.

        Коментар


        • #19
          До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
          Момчета малко не по темата, за което се извинявам, но току що разбрах, че накладките са ми за смяна/мисля само задните/ и реших да поръчам предни и задни за всеки случай - цената е 200 лв/предни към 70 лв, задни 130 лв/. Сега гледам в Падок предни 13 паунда хахаха комплект предни накладки с дискове на Минтекс 50 паунда. Дали нашите търговци са мега тъпи да не купуват от там или просто ни товарят адски много? Интересното е, че задни накладки не намирам в сайта на Падок.
          Марине, ако поръчваш мога ли да се присъединя към теб с още едни задни? Не знам дали има разлика, но аз съм печка (TDI), 1998 г.

          Иначе по основната тема - наистина нещата се концентрират с най-голяма вероятност към карданите...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

            Emanuilis ще поръчам от Българска фирма. Не знам дали си разбрал правилно, ако имаш предвид, че искаш от БГ може утре да говоря с брат ми дали може да поръча още един комплект задни за ТДИ мотор. Просто нямам време да поръчам от Англия, щото ми стърже леко отзад вече. Освен това ако ти поръчам от БГ ще трябва да ти ги пратя по куриер до София, така че ако там където си проверявал цената е доста по-солена пиши ще гледам да ти поръчам и пратя, но ако си разбрал, че ще поръчвам от Англия си в грешка.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #21
              До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

              Разбрах, благодаря ти
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                Щом ти е разглабян кардана, вероятно причината е там. Най-лесно (и евтино) може да се провери, като го свалиш и покараш без него. Друга възможност е ако е нарушено по някакъв начин съосието на отделните елементи-примерно променена е позицията на раздатка, висящ лагер, заден диф ....
                П.П. Не съм чувал за случай на тресене от раздатка. Шумове и вибрации да, но чак да тресе не си представям как и защо.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                  Ееми. ха честити да са ми две раздатки. в тази връзка обявявам продаването на употребявана раздатка, не доказала дефект, освен тресенето, което явно ще се окаже, че не е било от нея.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                    Тресе много даже!!!
                    Аз като се чупи мойта накрая тресеше много силно.
                    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                      Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
                      Ееми. ха честити да са ми две раздатки. в тази връзка обявявам продаването на употребявана раздатка, не доказала дефект, освен тресенето, което явно ще се окаже, че не е било от нея.
                      Кардан се оказа,нали?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                        Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
                        Тресе много даже!!!
                        Аз като се чупи мойта накрая тресеше много силно.
                        И поради каква причина? Да не се е счупила вследствие на тресенето, което ми се вижда по-вероятно?
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          И поради каква причина? Да не се е счупила вследствие на тресенето, което ми се вижда по-вероятно?
                          Не !!!
                          Отначало раздатката започва да шуми ( маслото е сиво и пълно със стружки), после по силно и на края даже блъска и не може до се движи на ход. Поне при мен беше така и се наложи плотформа до сервиза.
                          Пазя старата и някога ще я разглобя да видя какъв мармалад е вътре.
                          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                            Първоначално публикуван от crnamaca Преглед на мнение
                            Здравейте, отправям молба за помощ с мнения относно:
                            След смяна на вискомуфа, заден диф. и раздатка с нови, фрилендър 1.8 бензин 1999 г. тресе при скорост 50-60 км/ч, независимо от оборотите (на 3-та, 4-та и 5-та, и при натиснат съединител.) Докато чаках раздатката бях свалил карданите с вискомуфата и това тресене като че ли го нямаше. Не е от гумите. 2-та висящи лагера са нови. Каква може да е причината и на кой сервиз мога да разчитам за компетентна намеса (без Дарукар и Мотопфое)? В Дарукар ми смениха задния диф. и не ми казаха даже да си проверя виското. След като неволята ми показа да го сменя - новия заден диф. пак се опита да загрее и бързо-бързо свалих кардана, смених ивиското с ново. Тогава се усетиха много силни вибрации при скорост около 110 км/ч. В Дарукар го гледаха 2 часа, сваляха гуми, караха го вдигнат на подемник и не бяха напълно сигурни, но казаха, че тресенето идва от раздатката. Наложи се да е сменя, още повече, че бях карал със спечена вискомуфа и бях повредил задния диф. Имаше логика да е заминала и раздатката. Освен това виеше и изходящият и вал беше повредил семеринга. Обявих за продаване колата и исках да е предам в напълно изряден вид. Е смених раздатката, но пак има вибрации, по-слаби и на 50-60 км/ч, но нещо не е наред.
                            Колега - тресенето издава ли някакъв шум ??? Това трябва доста да те ориентира !!!
                            Според мен е САМО от гуми или накладки ?!? Вместо големите ремонти опитай следното :
                            Вдигни колата във въздуха - крик в сервиз ,трупчета !
                            Запали двигателя и стигни до вибрациите ( гумите са във въздуха и се въртят ) !
                            След това направи същото , но при свалени гуми - първо само предни свалени и после всички свалени !
                            Това ще те ориентира от къде идват вибрациите ! ПИШИ !
                            Да не се окаже дефект в спирачен диск ( при скорост и натискане на спирачка волана тресе ли ) ??

                            Коментар


                            • #29
                              До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                              Единственото логично обяснение за мен е да си счупил лагера на фланеца.... Но раздатката бая е пошумяла преди това. Карана е или без масло, или с кофти такова и лагера е прегрял и е започнал да затяга. Вследствие на това и тресенето. А съм виждал и зъбни колелета останали без зъби и заварени към вала от прегряване, но тресене не е имало ...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #30
                                До: Freelander- тресе и след ремонт на раздатка

                                Аз имах подобен проблем със силни вибрации при подаване на газ между 90 и 100 км/ч с Форд Фокус, независимо от обороти респ. предавка. Оказа се *вътрешно* каре на полуоска, предно дясно. Този проблем твоя ми звучи някак подобно. Направи следните стъпки:

                                1. Намери си майстор с хидравличен крик, където можеш да вдигнеш колата във въздуха.
                                2. Запали колата и достигни скороста на тресене. Опитай се да разбереш откъде идва вибрацията.
                                3. Махаш части последователно от ходовата част и тестваш, докато колата е във въздуха, обаче гледай да е хваната доста добре към крика .

                                Нещо ме съмнява, че е вероятно да е вътрешно каре. Като сменя полуоските с каретата ли ги смени? Външно каре се тества като дадеш пълен ляв или десен и въртиш в кръг. Сиптомът за заминало вътрешно каре е близък до това, което описваш.
                                Vitara 2.0 V6
                                Honda CRV (Gen 1)
                                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                                ВАЗ 2131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X