Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешени честоти и/или мощности?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разрешени честоти и/или мощности?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    LPD е лентата. Виж линка горе. Друго там няма.
    Едно време (миналата година), исках да си правя компютър с екран за китката, кото да показва моите координати на OSM карта, както и да получава информация за местоположение от други подобни устройста по радио сигнал. Нещо като APRS за простолюдието. Не мога да накарам никой от познатите да изкара лиценз...
    Понеже имам два Baofeng UV-B5, си мислех да ползвам PMR каналите (дори с ясното съзнание че ще е нарушение)... но, както и много други проекти, и този остана само до степен анализ на неоходимите матреияли и изясняване на концепцията.
    Като видях темата, се сетих отново за дилемата ми за честота... Raspberry изкараха Pi2, гледам има 5 инчови дисплеи с тъчскрийн... Не се бях сетил за 2.4GHz предавател изобщо... Вярно в гората няма много такива смущения, ама дървета и шума бол. Сигурно затова съм си мислел преди за по-ниска честота.
    Дори ако се направи такова устройство, може да има изход, за радио станция, ако нещата загрубеят.
    ...Сега, като чета какво съм написал, отново осъзнавам колко сложна програма ще трябва да се напише за всичко това и мисля пак да се откажа . А би било полезно при излети с колата, лов и разни "спортове", в които хората се замерят с пластмасови топчета...

    Коментар


    • #32
      От: Разрешени честоти и/или мощности?

      Веско, евала!
      Благодарности за компетентния отговор.
      Поздрави.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #33
        От: Разрешени честоти и/или мощности?

        Не знам защо реших че иде реч за станции. Между такива устройства обикновено комуникацията е на кратки порции през определен интервал от време, което е съвсем друга хава, от там и ограниченията са други. Обикновено такива устройства имат алгоритми за проверки, корекции и ако нищо ня помогне - по няколко опита, ако не стане от първия. По тоя начин дори в съседство да работи друга техника на същите честоти, това почти няма да се усети - евентуално ще има някои и друг пакет пуснат по повече от веднъж, и толкоз. Грубо като при WiFi-то например, с тая разлика че там всички работят по съвместими стандарти и си имат начини за съгласуване кой-кога да предава.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X