Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

    Братушките отговориха ли ти?

    Дългата база 1:1 ли е с късата?...откъм задни фарове най-вече?
    Рубла/лев какво е съотношението?

    Сега звъннах на видинския дилър на Инд и се оказа, че в момента е в София при тях. Пуснах му номера на рамата и каза, че ако има, ще ми донесе рамото за задната чистачка.
    Последно редактирано от GODzillata; 29-01-09, 08:23.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #32
      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

      мОМчЕТА, изпреварили са ни няма задни фарчета, нито на купето нито дори на бронята, няма огледала, всичко е продадено
      ИМА ЗАДНА ЧИСТАЧКА обаче, комплект с рамото и машинката искат 150 лв. не го питах къде са в София.
      Разгеле, почнаха значи да се почвяват на части.. Е, ще дойде и нашият ред, споко...
      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

      Коментар


      • #33
        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

        Ахой.
        Тя тая тема от реле за чистачки стигна до авто-моргите ))))
        Не са ми писали руснаците. Иначе курса на рублата е 33,80 рубли за долар. Тоя фар излиза 88 долара, ама май не е тоя сайта, в който гледах стъклата. Ще ровя днес да търся.

        Абе да ви питам, аз нямам стопове в бронята Всичко ми е на купето. Това каква версия се води ? Галопера си е внесен от Инд комерс и си е продаден от тях нов, тук в БГ. Та ми стана странно, че не съм виждал много без стопове на бронята.
        Някъде четох по руските форуми, че ставали за купето стопове от Паджеро Спорт, европейски вариант (поне доколкото се справих с превода
        Ако има някой от вас познат с Паджеро Спорт, да земе ги мерне или да ги свали направо
        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

        Коментар


        • #34
          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

          Свали си програмата HEPS от руснаците, там като въведеш ВИН ти излиза каква е модификацията.
          Доколкото имам спомен Мицубишито - оригиналът на Галопера няма фарчета в бронята. Отначало и на Галопера няма, на тези-произвеждани за вътрешния пазар в Корея. Впоследствие обаче започват да ги слагат на 2-ката - нещо било уж свързано със стандарти някакви защото почват да изнасят извън корея. Моят е за Европа, по спецификация, придаден е нов в Швейцария. Зависи какво са внесли ИНД-а
          Порови се в руските форуми, там имаше такава информация, иначе ХЕПС- а само ти дава инфо каква модификация е.
          В Русия Галопери има много защото има(ше - вече такива мита им спретна государството да си пазят производството, че им е ужасно скъпо) огромен внос от Япония и Корея и имат всякакви варианти - леви, десни волани азиатски европейски изпълнения, абе много има и всякакви.
          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

          Коментар


          • #35
            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

            Абе аз я свалих, ама ми казва, че не ми е намерен VIN-а в базата данни. А пък в IND commerce го намират, като съм звънял за части. Галопер-а ми е 2001-ва, би трябвало да го има в програмата, ама тц
            По тунинг фирмите търсили ли сте стопове ?
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #36
              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

              Тогава иди на http://www.galloper.ru/forum/topic3691.html
              Това е руски форум, но трябва да се регистрираш, освен че ще прочетеш милион полезни неща, там има тема - /аз към нея ти дадох линка/ където можеш да питаш модератора МОТЯ който ще ти направи справката, щом я няма в ХЕПС-а. Той ми каза на мен къде да гледам. Мисля, че в ХЕПС са повече европейските изпълнения...
              А с фирма за тунинговане - да, питах една, казаха че с такива екзотики не работели... Най им е лесно...
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #37
                До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                Aaarrrrggghhhh!!!
                И в Инд нямали чистачка, само със заявка!....е, дадох заявката, сега остава да чакам.

                Колеги, ослушвайте се за заден фар, моля!
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #38
                  До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                  Аааа, го знам тоя форум. Нали оттам ти пратих линка за габаритите Ко направи с тях, между другото ?
                  За HEPC видях ей сега в galloper.ru следното:
                  Каталог HEPC 2.0
                  www.galloper.ru/data/hepc_2.0.zip
                  В ЭТОЙ ПРОГРАММЕ БЬЮТСЯ ГАЛЛОПЕРЫ ТОЛЬКО ДО 1998 ГОДА ВЫПУСКА (С VIN ДО 32581!!!
                  Та ми стана ясно, що ме не разпознава. Имаше линк някъде за он-лайн VIN декодер + код на съответните резервни части, ама не мога се сетя адреЗА

                  МомчетЪ, да са пофаля: ей сега, докато пушех, си разгледах стойките на огледалата. Моите са метални :-О Едното е оригинално, другото е сменяно, че бившия собственик го беше отнесъл. Ама тогава колата му се поддържаше от фирмата, та го е сменил с оригинално. И двете са с метални стойки, особено смененото. Другото е боядисано, та не съм чагъртал да видя със сигурност, ама пак беше в пъти по-студена от пластмасовите детайли.
                  Последно редактирано от VoyagerX; 29-01-09, 14:32.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #39
                    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                    Забравих да ви споделя информативно, че рамото за задна чистачка в Инд струва 35 лв.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #40
                      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                      Пътнико свиден,

                      Явно не си ми чел темата за огледалата... Еми метални сам естествено, коя пластмаса оже да издържи тува тежко огледало. Проблемът е в самия метал, не е желязо, не е алуминий а е сплав - СЕМ или ЦЕМ или вече забравих какво, нещо Цинк маед или манган и още нещо, абе с две думи - счупи ли се няма заваряване, лепене, нищо, само ново... То и затова е от това направено...
                      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                      Коментар


                      • #41
                        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                        Стефаньеееее )))
                        Четох я и ме озадачи туй СЕМ, ама мислех, че е някаква смес от сорта на бакелита
                        Сега като ти разгледах пак снимките ми хрумна че може да се запълни с епоксидна смола (от най-товароносимите, естествено) цялото кухо пространство на основата и да се заглади по профила на страничните ръбове. Ама ще трябва преди това да се мине вътрешността на основата с една телена четка, че да стане поне грапава. Като го хванат после и болтовете няма да има накъде да мърда

                        Edit: така и така ровя за ценови листи в руски фирми, ето една доооооооста подробна: http://www.totaldiesel.ru/index.php
                        Изтегля се във вид на Excel-ски файл. Цените са доста под тези тук, само начинът на доставка не ми е ясен
                        Но иначе електрическо огледало за Галопер е 2300 рубли= 67 USD...
                        Последно редактирано от VoyagerX; 30-01-09, 14:29. Причина: Добавяне на линк
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #42
                          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                          Анджек де, аз почти това направих, ама с ПОКСИПОЛ - то си е вед епоксидна смола. Залях го и го овесих гордо, след като предварително бояджията беше разпробил сплавта, изрязал планка от ламарина, занитил я и по този начин захванал двете счупени част, китвал отвън и боядисал. Та външно си е перфектно. Аз преди да го сложа го залях изчаках да изсъхне 24 часа и го монтирах мислих че ще падне но си бръмча вече два месеца, не е мръднало. Ама за всеки случай преди да го поставя съм закачил и една тел отвътре - като падне да не увисне само на проводниците, както първия път, че не знам дали тоя път няма да се скъсат и да падне целия корпус на огледалото и да се строши на пътя, а да си висне на телта и да си го прибера от вратата. Ама тоя път да му мисли застрахователя....
                          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                          Коментар


                          • #43
                            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                            Стефане, това, за което си говорихме навремето, се казва ЦАМ - сплав от Цинк-Алуминий-Магнезий

                            особено тънколивка, не особено здрава, никак не възстановявяща се .

                            леят се корпуси на карбуратори от нея..

                            добре, че си решил въпроса - Поксипола отново е на върха!

                            Успех!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                              Мдам. Такава ми беше идеята. Само да не беше Поксипол ) Малко съм предубеден към него, след като пластмасата на едно швейцарско джобно ножче изкара около 2 седмици, залепена с Поксипол и после просто си падна пластмасата.
                              Имах предвид лепилата на Бизон или Локтайт, че с едно такова залепихме един хидрант, счупен на две. Монтирахме го - още си работи, а е чугунена отливка...
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар


                              • #45
                                До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                                Вече си имам задна чистачка!
                                40 лева с монтажа.
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X