Обява

Свий
Няма добавени обяви.

налягане в гумите при каране на лед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: налягане в гумите при каране на лед

    Едно време когато с летните гуми си карахме и през зимата, ги изпусках почти на половина(двигателните) и съм минавал през Боровец за Пловдив почти без проблеми.Е... после веднага ги напомвам щото заграват на асвалта и може да се изкривят.
    Но сега караме с зимни гуми, на които налягането трябва да си бъде в оптималните граници, но не и меки, щото се губи функцията на ламелчетата по повърхноста.

    Коментар


    • #17
      От: налягане в гумите при каране на лед

      Коле; слушай кво ти пее Ясен той е млад но знае. Зимата ако е много студено и заледява ( Благоевград е на юг ) изпускам гумите от 2.5 на 1.5 ат. Живея на баир и ако не ги изпусна не мога да се кача. Говоря за джипови гуми които са много далеч от зимните гуми за леките коли. А ти с твойте кобри не трябва да ги караш на лед. Имам много интересна случка на лед. Беше отдавна може би преди 15-16 г . Катеря по един черен път с мпого камъни и 3 см сняг отгоре и в един момент усещам че отдолу е лед. Спрях свалих хората включих задна бавна и в момента в който отпуснах спирачката исъединителя джипа се завъртя напреко на пътя се задържа на един камък стърчащ от леда. Слязах и изкопах дупка зад задно ляво колело после посипахме пътя на долу с земя. Накарах колегите да застанат отпред и да бутат предницата на долу докато аз ръчкам 1-задна но без да излизам от дупката която изкопах за задно ляво колело. Десетина маневри и предницата се хлъзна по леда и обърнахме движението на место. После беше лесно нали бяхме посипали леда с земя.
      Последно редактирано от aldr; 16-07-10, 22:07. Причина: Допълнение
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X