Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден мост - зацепване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преден мост - зацепване?

    Със запушени клапани системата няма да работи.

    Коментар


    • #17
      От: Преден мост - зацепване?

      Първоначално публикуван от VenPS Преглед на мнение
      От заигравките покрай вакумната система на предния мост мога да кажа, че не съм срещал само мембрана (не казвам че няма предлагане) а целия актуатор.
      Логически ако държи вакум от едната страна би трябвало да държи и от другата. Пробвай на двата щуцера на актуатора (достъпа е лесен). Моста е в нормално включено положение и при наличие на вакум в системата изключва. За да остава включен има проблем най-вероятно с магистралата (на маркучето с жълт пунктир) или клапана с жълта точка. Заглушките не са тапи а един вид филтри.
      Има и други варианти да не ти изключва моста, но започни от проверка на маркучетата и клапаните. Имай в предвид, че маркучетата преминават и в тръбички огледай и тях.

      Успех
      Принципно е така, няма логика да издиша само в едната посока, но е факт. Играх си няколко часа с една вакуумпомпа, като елиминирах всеки компонент поотделно, докато разуча как точно работи системата. Сега съм запушил разтоварващия вентил с глухи маркучета, както и на мястото на заглушката на първия клапан съм сложил пак такова и след известно каране моста изключи. Но вчера ми потрябва предно и трябваше да измъкна маркучето за да се включи.
      П.П. Напротив, само така работи в случая.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Преден мост - зацепване?

        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=150764

        В тази тема има препратки кам всичко което ти е необходимо за да разбереш как работи системата.

        Коментар


        • #19
          От: Преден мост - зацепване?

          В алиекспрес 25лв е актуатора и 25лв са клапаните комплект. Ако мембраната не е пробита, проблема ще е в някой клапан. По снема има и едно невъзвратно клапънче, може и то да се ебава.

          Коментар


          • #20
            От: Преден мост - зацепване?

            Еднопосочния вентил го проверих, даже допълнително сложих силикон на маркучетата, че малко паянтово се държаха. Проверил съм цялата система, купих си вакуумпомпа с манометър за целта. Всичко е плътно, само актуатора като разкача и двете маркучета в посока изключване на моста държи ваккум, който постепенно спада, но може и помпата да изпуска по малко. На другото маркуче не държи хич. Сега сглобих цялата система в оригинален вид с изключение на заглушките. Като ги сложа системата не държи никакъв вакуум. Там съм затапил отворите да видим какво ще стане. Ако изключи моста и после си включи нормално, проблемът вероятно ще е в тях или вентилите. Абе направо ще си взема един комплект нови за всеки случай. P.S. Поръчах соленоидите вече. В английския иБей са 15 паунда, в Алиекспрес са 17 долара. Актуатора в Англия е 47 паунда, в Али е 54 долара. Цените са с доставка до адрес в Англия, не съм в България от 3 години вече.
            Последно редактирано от kuzdov; 03-10-18, 16:39.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Преден мост - зацепване?

              Имам развитие и по тази тема . Сложих новите соленоиди, наредих маркучетата, омотах еднопътния вентил с тиксо за да не се разместват маркучетата и работата се успа. Моста включва и изключва на момента. Явно оригиналните не са затваряли достатъчно плътно. Заглушките не съм ги чупил да видя какво има вътре, но според начина на работа и на новите, те служат за разтоварване на системата, чрез калиброван отвор предполагам и филтър за да не засмуква боклуци едновременно.
              Последно редактирано от kuzdov; 06-10-18, 15:53.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                От: Преден мост - зацепване?

                Полезно
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #23
                  От: Преден мост - зацепване?

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Полезно
                  Бъпреки , че е инженер си остава свестен!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Преден мост - зацепване?

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Бъпреки , че е инженер си остава свестен!
                    Кажи го това на бившата ми жена
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X