Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

    Абе кви сте камионджий,рейка или кутия разликата е очеизвадна!Каквото и да е ,няма значение и втора.употреба.,само сервизирана,за да нямате главоболия.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

      Аз и на кило ракия няма как да ги объркам, та нещо не схванах каво имаш предвид
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        От: До: След малко по груба разходка, проблем с хидравликата.

        Баси ,а пък аз още не съм виждал Фронтера Б с кормилна кутия ?!?!?! Кормилната рейка на Фронтера Б се ремонтира мнооого елементарно ,ако все още не се е появил луфт на стержена ( няма втулки,които да смениш и луфта да изчезне) не ,че и това не се лекува ама е малко играчка. Та в тази рейка има два семеринга за смяна и теча отива в историята !!! Ако луфта на стержена е голям се изисква намеса на стругар и пак става като нова . Вече няколко рейки върнах от отвъдното !!! Има си специфика в разглобяването и сглобяването , но специални инструменти не са нужни ,а повече мисъл и търпение . Не знам , ама като чета коментарите и се плаша ,колко народ трябва да посети очен кабинет
        Последно редактирано от kiko00; 07-06-19, 10:14.
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар


        • #34
          От: До: след малко по груба разходка

          На въпроса :- защо ми затяга волана на Фронтера Б ?
          Ще отговоря така : Сменяйте си хидравличното масло редовно с предписаното от производителя !!!
          При смяната се сваля казанчето и се промива ,има цедка на дъното ,която се запушва и се затруднява потока на маслото към помпата ! Поради намаления дебит температурата се покачва и маслото кипва ,тогава се получава затягане във волана или се движи на пресекулки (всяко кипване на маслото приближава помпата към сигурна смърт ,а вискозитета на маслото отива по дяволите ) . По препоръка на производителя маслото се сменя на 30 000 км. или една година !!!
          Напред и нагоре
          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
          0886769809-Юлиян
          kiko00@abv.bg

          Коментар


          • #35
            Здравейте, не съм сигурен дали е в темата, но днес докато карах моята Фронтера Б в гората всичко си беше неред. Като стъпих на асфалта обаче, без видима причина волана ми застана на дясно и сега не е много естетично...Т.е. колата може да се шофира, но вместо волана да е центриран ми стои на дясно, а колата върви направо?! Някакви идеи?

            Коментар


            • #36
              Или имаш нещо разбито, или нещо здраво е мръднало от нормалното си положение при сериозен удар.Първо в сервиз да отстранят мръдналото и после на реглаж.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Или имаш нещо разбито, или нещо здраво е мръднало от нормалното си положение при сериозен удар.Първо в сервиз да отстранят мръдналото и после на реглаж.
                Оказа се разбит болт, който връзва управлението към рейката (ако правилно се изразявам!?). Беше се изяла резбата и болта беше отпуснал, при което волана се беше завъртял. Смених го в сервиз, като използвах усилен болт на който стругар направи нова резба и го отряза по размер. След проба в гората колата се управлява без проблем. Дано съм бил полезен, ако някой има същия проблем!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X