Обява

Свий
Няма добавени обяви.

форестер с какво 4х4 е

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • форестер с какво 4х4 е

    ЧНГ на всички.Имам Субару Форестер 2.0 МТ 99г.Това което знам(прочетох) е , че е Фулл тайм 4х4,с разпределение 50/50-преден, заден мост,има междинен диференциал .Според прочетеното ,би трябвало когато една предна гума и една задна,са без сцепление ,колата да не мърда.Гледам клипове ,където автомобила гази канавки (под 45градуса ъгъл(не наклон)),застава на една предна и една задна гума по диагонал(на другите две опира по отделно клатейки се) и пак излиза(или зацепените боксуват).Защо е така -е това не знам.Търсих и четох тук и във Форума на Субару,но не можах да си изясня нещата.
    Благодаря колеги.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

  • #2
    До: форестер с какво 4х4 е

    Голям брой субарута през годините идваха и със заден самоблокиращ диференциал, било то серийно или като опция (в Щатите се води "Зимен пакет", и опцията при поръчка на колата струваше някакви смешни пари, от порядъка на 250$).

    Предполагам тези които си гледал са такива.

    http://wac.addr.com/auto/obs/lsd/lsd.html
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: форестер с какво 4х4 е

      Да, също така по номера на рамата може да се види твоето дали би трябвало да е с LSD или обикновен заден диференциал.
      Последно редактирано от BAlexandrov; 01-01-09, 18:06.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        До: форестер с какво 4х4 е

        Ето я рамата > JF1SF5LJ4XG0*****
        Последно редактирано от Goblin; 01-01-09, 19:23.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #5
          До: форестер с какво 4х4 е

          С обикновен отворен диференциал си
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            До: форестер с какво 4х4 е

            Има ли нещо като "тракшън"?

            Коментар


            • #7
              До: форестер с какво 4х4 е

              VDC (Vehicle Dynamics Control) е при някой модели след 2000 г
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • #8
                До: форестер с какво 4х4 е

                Благодаря колеги, но може ли по-подробничко. Как би трябвало да се държи автомобилът с една, две, три гуми на твърдо.Помогнете ми да смеля това което пише тук по темата: Сцепление, трансмиссионная линия
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #9
                  До: форестер с какво 4х4 е

                  Обобщено (и изпитано лично) на предна лява и задна дясна гума например, оставаш си там до където си стигнал.

                  Силата на Субару, не е в проходимост извън пътя, а в много добри показания на асфалта (леда, калта, снега), което идва от баланса на автомобила. Устойчива в завой. Стабилна в сняг. Но! С добри гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    До: форестер с какво 4х4 е

                    Миналата седмица и при нас най-после понатрупа малко (една вечер държа), хубаво че се усетих навреме и ходих да се повъртя малко
                    С летни гуми съм, карах по не съвсем разчистени улици, и си е просто прелест. Пързаля се точно колкото да се почувстваш човек, позволява всякакви маймунджулъци и същевременно си запазваш приятен контрол.

                    Само че не знам дали имам самоблокиращ диференциал отзад, WRX е, може и да има. Не съм се сещал да му правя проба с две гуми по диагонал на лед, правил съм проба с двете десни на чист лед и потегляне с мръсна газ, изстреля ме напред като на суха повърхност, имам чувството че гумите без сцепление не превъртяха с повече от четвърт оборот преди да зацепят двете леви. Ако някой ден намеря местенце да пробвам с две думи по диагонал без сцепление - ще споделя впечатления.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: форестер с какво 4х4 е

                      В този клип демонстрират 2 гуми по диагонал във въздуха.
                      Интересно ми е каква точно е причината за това.
                      Има 2 варианта за Форестъра - да е със задно LSD или с обикновен отворен диф, и в допълнение може да има или да няма traction control(VDC).

                      Ако е със задно LSD - странно защо то не сработва и да прехвърли към зацепената задна гума.
                      Ако е отворен диф - това вече е реален сценарий, при условие че липсва VDC. Но при наличие на такова - би следвало то да забие спирачката на полудялото колело и да прехвърли въртящия момент на зацепеното.

                      Аз поне виждам само този сценарий за възможен - отворен диф без VDC.
                      Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                      Коментар


                      • #12
                        До: форестер с какво 4х4 е

                        И снимки, и снимки искаме

                        Машина за ценители.

                        Преди години карах импреза 2.0 MT. Голям кеф. Изпълваше си километража (220). Уникално стабилна.

                        Само на един язовир ме изложи. Реших, че щом една Лада седмица е минала, ще мина и аз. Брах много срам. На предна лява и задна дясна гума и с добре "забита" преда броня в калта, ми отне около 40 минути въртене, за да я изкарам. Накрая се откърти предната пластмасова кора, която е под двигателя и при скорост от 60 км/ч биеше в асфалта. Легнах под колата на пътя и си я оправих с подръчни материали, колкото да се прибереме... И всичко това, защото компанията искаше да се къпе в язовира. И не стига това ами докато се търкалях по асфалта, компанията ме снимаше и се забавляваше с моето нещастие... Дали не спирахме за повръщане после 5 пъти до магистралата

                        Коментар


                        • #13
                          До: форестер с какво 4х4 е

                          Определено не смятам да се пъча с този автомобил извън пътя (пък и на пътя).Само искам да го изуча(опозная) възможно най-добре.
                          Там където се пресякоха векторите(линии с посока) на изискванията ми и на възможностите ми(за момента) , пишеше Форестер.
                          С нови зимни гуми съм ,ще тествам и аз каквото мога(имам малко опит с 4х4-3 японски минивана),но вашите знания и опит ще са ми от голяма полза.(Нещо умно от казармата-„повече пот в учението,по-малко жертви в боя”,пишеше там )
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: форестер с какво 4х4 е

                            Първоначално публикуван от imageo Преглед на мнение
                            В този клип демонстрират 2 гуми по диагонал във въздуха.
                            Интересно ми е каква точно е причината за това.
                            Има 2 варианта за Форестъра - да е със задно LSD или с обикновен отворен диф, и в допълнение може да има или да няма traction control(VDC).

                            Ако е със задно LSD - странно защо то не сработва и да прехвърли към зацепената задна гума.
                            Ако е отворен диф - това вече е реален сценарий, при условие че липсва VDC. Но при наличие на такова - би следвало то да забие спирачката на полудялото колело и да прехвърли въртящия момент на зацепеното.

                            Аз поне виждам само този сценарий за възможен - отворен диф без VDC.
                            Има и трети вариант: Така наречения "тракшън контрол" (ако го има) да е изключен. Това се прави в ситуации подобни на тази от клипа. Тоест когато гумите потънат в сняг, или кал. Тогава тракшъна по скоро пречи. Спира мотора на по малко от 1500 об. Даваш газ, ама няма обороти (КINEX-а няма да се съгласи). В такава ситуация трябва "лашкане" напред-назад, с обороти. Затова се и изключва.

                            Коментар


                            • #15
                              До: форестер с какво 4х4 е

                              Ами по принцип има частични решения на тоя проблем - ако е с VDC, подава се газ и едновременно с това се натиска спирачка, за да залъже тракшъна и да го накара да прехвърли малко въртящ момент към "правилното" колело.
                              Аз съм с 4EAT+VDC, така че при мен ситуацията е по-различна. Доколкото съм чел(не съм пробвал още), на първа се прехвърля повече въртящ момент към предната ос, а на втора централния диф(MPT) вече прехвърля 50:50, така че в такива ситуации понякога помага и тръгване от втора, в допълнение към леко помпене на спирачката за заблуда на VDC-то или при директно шунтира на VDC-то. Така че, по мое лично мнение, имам най-малко 1 вариант в повече от МТ без LSD отзад. Доста трудно успях да намеря информация за AT трансмисия на Форестър, но в общи линии това е, което съм открил. Но за МТ има доста варианти.
                              Или както пишат на много места - Active Torque Split AWD при AT трансмисията на Субару е по-добра от тази при МТ - централен LSD диф + отворени дифове отпред/отзад, и на кантар спрямо МТ със заден LSD - по-добро на мокър асфалт и сняг, по-зле на кал.
                              Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X