Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

    Здравейте!
    Обръщам се към Вас,понеже прерових всички теми във форума и не намерих подходящата конструкция.Искам да изложа,няколко основни крителия,за да ми дадете вашето мнение разбира се:
    1. Да е с двигател от мотоциклек-от ИЖ Юптер,понеже с такъв разполагам в момента.
    2. Да е с цяла задна ос и без окачване отзад.
    3.Отпред да има окачване ,разбира се-какво може да ми предложите за да е по-просто,зависимо или независимо.
    За сега са това основните проблеми.SIRIUS беше писал в дна тема,че има проект за такова бъги с мотоциклетн двигател.
    Последния,но не по въажност критерии е да е за двава човека.
    Знам,че и "Стефан" е доста добре запознат с нещата.
    Ще съм ви много блаодарен ако се отзовете на темата.
    Поздрави и приятно изкарване на празниците!

  • #2
    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

    Мога да ти предложа еда,две идей.
    Прикачени файлове
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

    Коментар


    • #3
      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

      Всичко друго долу-горе може да се измисли,но досега не съм измислил решение как да направя задвижването на задната ос и евентуално задна скорост на мотоциклетния двигател.

      Коментар


      • #4
        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

        Задната ос се прави като на картинг.На нея слагаш зъбчатка за веригата,която идва от двигателя.Задна скорост няма как.Ще ти трябва допълнителна скоростна кутия.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

          Не не е като на картинг,трябват пулуоси.За задна?????
          Прикачени файлове
          "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

          Коментар


          • #6
            До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

            Здравейте!
            Чертежите ми харесват доста.Добри са и искам да кажа,че задна скорост не ми трябва,така конструкцията се утежнява.Искам да е за двама,и да изпорзвам двигателя от мотоциклет.Да ви попитам имата ли представа колка тежи предницата от ЗАЗ и дали ще издържи на това натоварване.Ето и малко снимков материал:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

              Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
              Не не е като на картинг,трябват пулуоси.За задна?????
              Той понеже иска цяла задна ос без окачване отзад.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #8
                До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                Ето ти и цяла ос, а за предница от заз.
                Мого твърда и с много малак ход общо взето лош избор.
                Прикачени файлове
                "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                Коментар


                • #9
                  До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                  Здравейте!
                  Друга алтернативна предница немога да намеря.Освен от Трабант ,но незнам дали е по-тежка от предницата на Заза.А иначе тези,които а карали тези две машини ,могат ли да ми кажат коя от двете предници е по-тежка и коя е по-здрава?
                  Какво ще ще кажете за бъгито на снимката,но да е с две седалки.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                    ludau ti skaip nqma6 li ? zmae6 4e imam 4erteji za zadna os det moje6 da pozlvash pi6i mi ti gi pratq


                    nqmam bg na toq komp

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                      Аз преди време като бях по-млад имах ЗАЗ даже 2(аз и сега ги имам де) на вилата и понеже нямах книжка не излизах с него на асфалтов път от както го купих за 2-3год. му навъртях около 15-20х.км. само по черни пътища гори,полета и т.н. без никакво "жалене" никакъв проблем с предницата не съм имал поразби се(и съединител правих), но само това. За трабанта не знам но според мен зазовата предница е прилично здрава като се има в предвид че колата тежи около тон.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                        Първоначално публикуван от g06ko Преглед на мнение
                        Аз преди време като бях по-млад имах ЗАЗ даже 2(аз и сега ги имам де) на вилата и понеже нямах книжка не излизах с него на асфалтов път от както го купих за 2-3год. му навъртях около 15-20х.км. само по черни пътища гори,полета и т.н. без никакво "жалене" никакъв проблем с предницата не съм имал поразби се(и съединител правих), но само това. За трабанта не знам но според мен зазовата предница е прилично здрава като се има в предвид че колата тежи около тон.
                        Благодаря за инфото,но иначе викаш,че се е поразбила.Еми то няма как да не се разбие то си е било и мъчене.аз мисля да го правя отпред по-леко от Заза.
                        Честита нова година!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                          Като се има в предвид че ми беше и "учебна" и "тестова" мисля че доста добре се представи, а и като я направиш по-лека ще е издържи още повече. Имам чувството че всичко в тая кола е направено доста здраво и малко извън темата- не я бях пипал около 10-12год(стоеше си на двора) преди месец ей така за спорта реших да я пробвам сложих акумулатор сипах малко бензин във въздушния филтър(така и преди палеше от първи път) повъртях малко и запали сега мисля като имам време да я посъживя като я направя........ бъги с 2 места за разходка. А другата ми(тя е още по-хубава и е от гърбавите) я подарих на един приятел и той мисли да я направи "полу-бъги" ама ще видим какво ще излезе.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                            Здравейте отново!
                            Разбрах ,че със цяла задна ос ще завива по-трудно вие какво бихте ме посъветвали?
                            Може ли да направя само едно от задните да тегли,и двете задни за спират?Ако е със едно от задните колела би теглило в една страна,но ще е малко това теглене или.Искам да го направя да е с тежест до 150 килограма за да може да се запази динамичността на двигателя.
                            Може ли да ми дадете пример за конструкция?
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                              Тва със задвижване само на едно колело не си го и помисляй.
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X