Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

    изкам да си направя самоделка баги, но незнам как да направя задната ос на дифренциал или на цяла ос. Моля ви помогнете

    Коментар


    • #47
      От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

      Няма да правиш мотокултиватор,разбира се че ти трябва диференциал

      Коментар


      • #48
        От: До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

        Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
        Не не е като на картинг,трябват пулуоси.За задна?????
        от каде мога да се сдобия с такова нещо

        Коментар


        • #49
          От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

          В България от Никаде!?А от друга страна погледнато,не е най-удачният вариант за задница,по скоро може да се използва за 4х4 за преден мост.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

            Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
            Здравейте!
            Чертежите ми харесват доста.Добри са и искам да кажа,че задна скорост не ми трябва,така конструкцията се утежнява.Искам да е за двама,и да изпорзвам двигателя от мотоциклет.Да ви попитам имата ли представа колка тежи предницата от ЗАЗ и дали ще издържи на това натоварване.Ето и малко снимков материал:
            предницата от заза е лека но незнам дали ще е ефективна на трактор самоделка става щот имам такъв и знам но за бъги

            Коментар


            • #51
              От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              В България от Никаде!?А от друга страна погледнато,не е най-удачният вариант за задница,по скоро може да се използва за 4х4 за преден мост.
              Здрасти колега,виждам,че си на "ти" с този тип машини,дали би могъл да ми обясниш какъв е проблема при този тип окачване и защо не е удачен,като изключим износването на гумите?Понеже ми предстои,направата на нещо подобно- да не кажа същото такова.
              Моля и други колеги,занимаващи се професионално с това,да изкажат мнение по въпроса.От дълго време следя форума и виждам,че тук има доста такива,които биха дали логично обяснение на много от въпросите ми.Благодаря предварително!
              Весело посрещане на Новогодишната вечер!
              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

              Коментар


              • #52
                От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                Здрасти колега,виждам,че си на "ти" с този тип машини,дали би могъл да ми обясниш какъв е проблема при този тип окачване и защо не е удачен,като изключим износването на гумите?Понеже ми предстои,направата на нещо подобно- да не кажа същото такова.
                Моля и други колеги,занимаващи се професионално с това,да изкажат мнение по въпроса.От дълго време следя форума и виждам,че тук има доста такива,които биха дали логично обяснение на много от въпросите ми.Благодаря предварително!
                Весело посрещане на Новогодишната вечер!
                По принцип точно с това окачване може да си регулираш сходимоста така,че въобще да не износва гуми.Проблемът е,че става еднотипно окачването отпред и отзад,което води до клатушкане на машината(не е устойчива в завой),може да се избегне с торсионна щанга,но е трудоемко и добавяш излишни килограми към машината.Един от класическите варианти е с А-образни носачи,които се закрепят в основата на задния ролбар перпендикулярно,или под малък ъгъл.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #53
                  От: До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                  Аз искам да попитам колко горе доло пари ви излезе оранжевото бъги тъй като много ми харесва

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                    Здравейте
                    Понеже съм нов във форума , искам да попитам има ли вариант на Бъги с двигател от Мотор да се направи задна скорост и какъв е начинът ако е възможно !?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                      Първоначално публикуван от Oso Преглед на мнение
                      Здравейте
                      Понеже съм нов във форума , искам да попитам има ли вариант на Бъги с двигател от Мотор да се направи задна скорост и какъв е начинът ако е възможно !?
                      Вече има мотоциклети със задна скорост,просто намери такъв...А иначе във форума има теми,ама трее да попрочетеш...Успех.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                        Зависи от бъгито но най лесно е с нещо готово, като товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение 024.jpg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5711556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение 025.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5711557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brand-new-klung-250cc-reverse-gearbox-wholesale.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5711558
                        Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                          Аз самия си правих нещо,което смятам че отговаря на твоето задание!В моя профил има албуми със снимков материал за да видиш нагледно крайния резултат!Ако
                          все още проявяваш интерес-пиши.Ще споделя личния си опит!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPIC0458.jpg
Прегледи:2
Размер:154.2 КБ
ID:5719398Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LPIC0444.jpg
Прегледи:2
Размер:166.6 КБ
ID:5719399Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buggy.jpg
Прегледи:2
Размер:200.7 КБ
ID:5719400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160508_135010.jpg
Прегледи:2
Размер:137.2 КБ
ID:5719395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160508_135110.jpg
Прегледи:2
Размер:148.2 КБ
ID:5719396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160508_134919.jpg
Прегледи:2
Размер:165.5 КБ
ID:5719397
                          Последно редактирано от budata; 21-06-16, 13:29.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                            Задна скорост само за маневриране и паркиране ли трябва? Ако е така , не може ли да се използва ..... стартер от по-голям дизелов мотор и венеца от маховика да се завари на зъбчатката задвижвана от веригата....?
                            Не е невъзможно за изпълнение.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                              Съвсем повърхностен поглед, но например на Мегабусите ( Westfield с двигател Хаябуса) предлагаха готови ел-китове за задната скорост...
                              Потърси Westfield reverse box...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X