Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

    Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
    Тва със задвижване само на едно колело не си го и помисляй.
    Здравейте!
    Аз искам да го направя като нещо по-проходимо от иже,но дори и да е по-тежко с десетина-двадесет килограма.Искам задължително да е за двама човека.С една теглеща гума какво ще е-ще тегли или ще бута в една страна?
    Искам да ви питам също ако е с цяла ост няма ли да завива трудно?
    На и вземам под предвид АТВ-тата,които са с цяла задна ос.
    То не точно да е бъги ,ами е нещо като самоделка,която безпроблеммно мога да карам в полето и при паднал сняг.Моля обърнете внимание на това.
    Благодаря ви!

    Коментар


    • #17
      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

      Ми картингите си завиват.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #18
        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

        Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
        Здравейте!
        Аз искам да го направя като нещо по-проходимо от иже,но дори и да е по-тежко с десетина-двадесет килограма.Искам задължително да е за двама човека.С една теглеща гума какво ще е-ще тегли или ще бута в една страна?
        Искам да ви питам също ако е с цяла ост няма ли да завива трудно?
        На и вземам под предвид АТВ-тата,които са с цяла задна ос.
        То не точно да е бъги ,ами е нещо като самоделка,която безпроблеммно мога да карам в полето и при паднал сняг.Моля обърнете внимание на това.
        Благодаря ви!
        Направи си триколка като използваш рамката с двигателя и задната гума от ижа. Моста от ЗАЗ е бая здрав и ще ти свърши работа.
        Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

        Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

        Коментар


        • #19
          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

          За триколка съм мислил много от отдавна.Просто това ме притеснява,че няма да бъда много устойчива и проходима.Мене ми се струва,че може и да се обръща.Тука наистина си прав за задницата,понеже ще използвам и спирачката от Ижето.Просто ми трябва констуктивни особености.
          Поздрави!
          Последно редактирано от ludau; 04-01-09, 21:25.

          Коментар


          • #20
            До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

            Здравейте!
            Пуснах тема поради това,че искам да си направя нещо с което да си върща работа,но да е с мотоциклетен двигател.Гледах рекшите от Вромуса и доста ми допаднаха и са с доста добра маса до 90 килограма.Мисля да е от нещо полезно.Ижето може да тегли много.Един комшия на село си ходеше с Ижето на Лов,имам предвид двуцилиндрово с кош-което е с маса от 255килограма без товар,което ще рече,че с товар достига до 400.В коша седи кучето,между мотора и коша седят пушките и той върху мотора и яко газ зимата през полето и газеше доста прилично.Но аз не искам да е мотор с кош или АТВ,искам да е подобно на автомобил с мотоциклетен двигател-демек като някогашните СЗА и СЗД-тези за инвалидите.Може ли да ми даде някой снимки и чертежи на конструкцията на тези машинки?
            Ще съм ви много благодарен.
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

              В мобилето направо продават една такава мотокаляска,само дето й искат много пари- 1500 лева.Но е с Иж-ов двигател.

              Коментар


              • #22
                До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                Да,знам за нея,но ми е много скъпичка,но не съм звънял за да проверя зали ще ми спаднат нещо.Може ли да ми пратите конструктивни особености,отнжсно този модел.
                Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                  Потърси в Гугъл или сайтовете на списанията "Моделист-конструктор" и "За рулем".Навремето като бях ученик особено в първото публикуваха доста конструкции на бъгита на базата на мотокаляски СЗА и СЗД.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                    лудау няма да имаш проблеми с цялата ос картинга не ми прави никви проблеми тоя високия а това само с едното задвижващо колело е доста скапано и аз съм го мислил да го правя за да не ми се износват толкова гумите но за оффроад няма смисъл ще видя картинга моя какще се държи при завой с по мощен двигател ама не виждам да има някакъв проблем

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                      Темата нещо се "позабатачи"!
                      Много исках да се развие като тема,защото не всеки ден се вижда бъги с двигател от мотоциклет и още повече за двама човека.Проблем ми е на мене охлаждането ако ме е отзад двигатела иначе проблема е никакъв.
                      Може ли за го направя втория човек да седи зад мен?
                      Как точно да разпорожа и двигатели и още не много,но все пак въпросчета изникват?
                      Реших да го правя с цяла задна ос!
                      Има още въпроси,ако го сложа двигатела отзад дали ще може да се охлажда от пространството между седалките или да му направя някакъв въздухозаборник?
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                        Ако ще се кара с много малка скорост му направи охлаждане с вентилатор като на мотокултиваторите.
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                          Според мен задължителтно ще му трябва вентилатор. Така или ще се кара бавно, все пак е на 4 колела и с опростено окачване. А и по байр с двама души....
                          Издържах вчера, ще издържа и днес...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                            Здравейте!
                            Може ли някой да ми даде пример за такова принудително охлаждане или,ако не то поне проект да получа?
                            Сега съм се изправил срещу една дилема,която е каква да е концепцията на тази конструкциа.Части съм събрал само ми трябва да видя как ще се направи конструкцията.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                              Намерих това в един руски форум. http://www.buggy-plans.ru/index.php?...0%F1%F1%E0%200, дано ти е полезно.
                              Издържах вчера, ще издържа и днес...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бъги с двигател от мотоциклет!-Как?

                                Благодарско!
                                Това го имам и искам да е за двама човека,не за един!
                                Поздравления!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X