Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Досаден проблем с Puxing PX-888.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Досаден проблем с Puxing PX-888.

    Има партида Puxing PX-888 с изключително тъп проблем - слаба девиация и пласмаса, запушваща дупката на микрофона.

    Проблема е решим за 5 минути.

    В тая връзка, понеже ги препоръчах, моля всички, на които съм внесъл станции, или са си купили такива по моя препоръка, да ги съберат на куп, и да се разберем кога/къде да се видим да оправя проблема набързо.

    И едната от мойте имаше същия проблем, а не съм го забелязал, защото тия дни я ползвах за сефте, след като удавих другата. Разбрах чак сега, след като колеги ми споменаха за проблема, и от тоя, и от другия форум.

    Проблема всъщност е че станцията се чува слабо и глухо. Слабото е заради девиацията, а глухото е заради шибаната пластмаса, запушваща дупката на микрофона.

    WEIERWEI V1000, PUXING PX-777, 328, 3288s, VOUXIN KG-689E/PLUS нямат тоя проблем.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

    Ако сметнеш ,че не е много сложно за поправка, пусни една инструкцийка с 2-3 снимки къде да се пипне

    P.S. Не ми се пращат с куриери
    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

    Коментар


    • #3
      До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

      Весела и успешна нова година ви пожелавам.

      Искам да ви помоля нещо,не е по темата но мога да се възползвам и аз от нея.Ако може да направите качествена снимка на платката на PX-888D. Трябва ми на станция която работи в обхвата 136-175 мхз.
      А проблема с глухата станция се оправя като се разглоби станцията и се разшири леко отвора на микрофона в пласмасовия панел . Може да се наложи да се завърти тримера които е средата на платката в почти краино дясно положение (deviation pot).

      Коментар


      • #4
        До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

        Първоначално публикуван от nerony Преглед на мнение
        Искам да ви помоля нещо,не е по темата но мога да се възползвам и аз от нея.Ако може да направите качествена снимка на платката на PX-888D. Трябва ми на станция която работи в обхвата 136-175 мхз.
        Ако мислиш да я преправяш, не си струва, предвид цената и. А и не съм сигурен че може да се преправи без да се сменя софтуера. Софтуера обаче не знам дали изобщо може да се измъкне. Процесора е някакво OTP на TOSHIBA, ако не се лъжа. Едва ли може нещо да се източи от него.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

          Точно заради цената не се притеснявам да опитам,сега смятам да и сложа още един бутон (moni) на свободното место .За да мога другия да го програмирам за нещо друго.И понеже видях че има свободни пинчета реших че ще може да се модне.На самата платка има няколко извода на единия пише UHF после VHF и други.Ако има успех ще пиша задължително

          Коментар


          • #6
            До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

            ПРОБЛЕМА С АКУСТИКАТА Е РЕШЕН. По-късно днес или утре ще направя подробно описание на операциите по отстраняването му.

            Говорих с поне 5-6 човека на UHF репитера днес. Казаха че PUXING-a вече звучи перфектно.

            Който си е пазарувал или съм му внесъл, и има проблем, да се обади тук, или на лично, или по телефона - 0889072757. Понеже съм го препоръчвал, както обещах, ще оправя всичките, които имат проблем. За щастие не всичките имат. А самия проблем е от глупостта на китайците, както и очаквах.

            Оказа се и че някои V1000-арки имат подобен проблем, но в пъти по-лек. Там проблема също може да се реши, по начина, който ще опиша по-късно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

              Ето и начина за решение на проблема:

              Инструмента за отвиване на гадните гайки, правен в някой мизерен китайски гараж, но вършещ перфектна работа.


              Отварянето на радиото. Става като се подпъхне отвертка в долната част, между алуминия и пластмасата, и внимателно се напъне. Преди това трябва да се извади гумичката, уплътняваща конекторите за комутатор и кабел за програмиране.


              Ето и как изглежда моя "тунинг" на тясната дупка на микрофона, отвън. Разширил съм я, и съм пробил още 2 дупки. Тая модификация сама по себе си дава съвсем малко подобрение, и не е решението, което търсих.



              Отвореното радио. Долната платка, където са бутоните, дисплея и микрофона, има няколко разновидности. При по-новите модификации например, говорителя не е свързан с жици към платката, а има контакти на самата платка, които контактуват с изводите на говорителя, а самия говорител е завъртян на 180 градуса, в сравнение с тоя на картинката. Това донякъде улеснява нещата, понеже цялата платка може да се свали, без използването на поялник. Не че се плаша да държа поялник, но просто е по-практично и лесно.



              Това е тримера за девиацията, който също се помества, за да може силата, с която чуват слушащите, да е по-нормална при нормално говорене, вместо да трябва да се говори силно. Спокойно и без никакви проби и грешки можете да го сложите в положението, в което е на снимката. Може и още да се усили, но не е нужно. Така нивото е добро. Завърта се по часовниковата стрелка, спрямо оригиналната настройка. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СЕ ПИПА ДРУГИЯ ТРИМЕР, БЕЗ ДА ИМАТЕ НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ ЧЕСТОТОМЕР. Той е за фина настройка за честотата, и фабрично е настроен както трябва. Намира се в долната част на същата платка, и за съжаление не се вижда на картинките.



              Това са изводите на микрофона, запоен към платката. На двете празни контактни площадки в дясно беше сложен кондензатор успоредно на микрофона. Трябва да се махне. От най-ситните е. Маха се лесно, като само внимателно се нагрее с човката на поялник. Отлепва се веднага. Аз в случая го изчегъртах с чесовникарска отвертка, което не препоръчвам, особено на неопитни колеги, не свикнали с номерата на SMD елементите. Могат да се отлепи или прекъсне пистата, стигаща до микрофона, и от там да се наложи още кьоравене с възстановяването и. Така че, чиста работа - с поялник.



              Това е отворената платка с бутоните и дисплея. Червеното рингче около микрофона е разковничето. Фабрично го няма, а дупката, в която влиза микрофона в корпуса, е с около 2мм по-голям диаметър от диаметъра на микрофона, и микрофона не контактува по никакъв начин с корпуса. На доста други модели станции, минавали ми през ръцете, микрофона обикновено е закрепен за корпуса, и е свързан с платката посредством жички. Точно това ме накара да пробвам номера с уплътняването. Идеята е да се уплътни пространството между микрофона и корпуса, за да не могат звъковите вълни да минават покрай микрофона, а вместо това да се улавят от него. Другия механизъм, за който се сещам е че от ниските честоти в говора, донякъде вибрира и самия корпус, а от високите - не. Тъй-като няма пряка и близка връзка между микрофона и корпуса, то кутията вибрира спрямо микрофона, и от там му предава повече ниски честоти. С уплътняването с въпросната гумичка, микрофона се връзва акустично с кутията, и тия нискочестотни вибрации се елиминират, понеже микрофона вибрира заедно с кутията, което гаси същите ниски честоти, които преди това бяха в повече.



              Това е модификацията на кутията, както изглежда отвътре. Освен трите дупки, които се виждат ясно, вътре имаше и един пластмасов "кръст", който изчегъртах. Това дава "по-пряка видимост" от дупките към микрофона. Пак да кажа че това даде само частичен и малък ефект, но все пак някакъв ефект имаше.



              Ето и самоделното уплътнение в едър план. Същото може да се постигне и с резанче силиконов шлаух с подходащ размер. Тънкостта е дебелината на "филията" да се подбере така, че да може микрофона все пак да влезе достатъчно надолу. В противен случай платката може да се огъне в частта и около микрофона, и да даде накъсо с някой от елементите на горната платка. Аз по някаква случайност го уделих от първия път. Забележете и че леко и внимателно, с помощта на часовникарска отвертка и игла, съм разрошил "килимчето", залепено върху микрофона. Ефекта "разрошването" е спорен, понеже направих всичко накуп, и не бих могъл да кажа дали наистина има такъв.



              Това е и нещото, от което си отрязах с ножица самоделното уплътнение. Просто това имах под ръка. Вероятно с О-пръстен с подходяща дебелина и диаметър би се получило не по-зле.



              Ето и близък план на монтираната платка. Забележете че уплътнението си е свършило перфектно работата, да затвори разстоянието между микрофона и кутията.



              Еми, това е. Вероятно същата процедура би се отразила добре и на WEIERWEI V1000, и смятам в близките дни да опитам, понеже по стечение на обстоятелствата днес пристигна една.

              Нещото, което ми се ще да опитам е дали само със слагането на уплътнението и вдигането на девиацията, ефекта няма да е същия, близък, а защо не и по-добър. Малката фабрична дупка на корпуса по дефиниция би-търябвало да усилва точно високите честоти, и да спира ниските. Просто трябва да се опита на някоя "девствена" станция. Твърде вероятно е да се получи съвсем не лош вариант.


              Еми, това е от мен. Както съм обещал, готов съм да се заема на оправя проблема на всички на които съм внесъл станции, или са си купили, четейки моите препоръки, и имат проблем. За щастие това е проблем само на някакъв процент от станциите, а не на всичките.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                последен ъпдейт от Спарки, сега говорих с него - преди 10 мин е оправил станцията на оня пияница Veritas, като е сложил само уплътнение около микрофона и е барнал девиацията - резултата е ВЕЛИКОЛЕПЕН, всички други модификации са ненужни!
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар


                • #9
                  До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                  Както каза колегата Nii ,Спарки оправи моето радио и в момента се чува "Като Копмакт диск"


                  Още веднъж сърдечно благодаря Спарки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                    Току що взех О-пръстенчета. 5x1, 5x1.5 и 5x2. Ще видя кой от трите размера ще пасне, но във всеку случай работата се упрости още-повече, до към 5 минути на станция.

                    Едит: O-пръстенчетата, които пасват най-добре са 5x1.5. Купих ги от "ХУБАТА СИЙЛС". Имаха голямо разнообразие и от по-малки и по-големи. С 5x1.5 става идеално.
                    Последно редактирано от sparkybg; 23-01-09, 02:02.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                      Оправени са вече 4 станции. Резултата винаги е един и същ.

                      Ей-сега вече се кротнах.

                      Ако някой има WEIERWEI V1000 или PUXING PX-888, да се обажда, ако мисли че има проблем. Поправям ги и в полеви условия. А резултата вече и сам го чух - беупречен звук.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                        Аз имам weirwei-ки, но досега не съм забелязал проблем.
                        Може да са от хубавите мойте, или пък просто да нямам база
                        Някой ден ако успея да се присъединя към вашите разходки, може да ги сравним.
                        Благодаря за инфото

                        Коментар


                        • #13
                          До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                          Питане ??? От каде се изключва досадния бипер на тез китаики става бъпрос заFDC модела е FD-288 .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                            На FDC не знам. На Puxing и Weierwei си има опция в менютата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Досаден проблем с Puxing PX-888.

                              Намерих го като и на другите, няма го в менюто. А колко неша неописани в ръководството могат да се задават е друга бира

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X