Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    1. KG-UV6D идва с читава антена, буксата и е обратна, и могат да се ползват всякакви други антени, дето стават на Yaesu.
    2. Купи си кабел за COM порт, после преходник USB-COM с FT232 на FTDI, за което има драйвъри за всичко и е възможно най-читавия USB-COM чип. Поръчва се от същия магазин.
    3. Ми разгледай на сайта.
    4. Можеш да си вземеш battery eliminator и в колата ще можеш да говориш без да зареждаш батерия. Можеш да си поръчаш и AA battery holder, да го напълниш с батерии и да го държиш на подходящо място в случай че закъсаш с батерията. Обикновените алкални батерии издържат по 4-5 години и за тоя период си сигурен че каквото и да стане ще имаш станция.

    Всичките тия неща би трабвало да ги има при китайката на Илиянци, на една идея по-висока цена отколкото в сайта.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Да разбирам ли, че KG-UV6D е по-добро от KG-UVD1P?

      p.s. попрочетох и май е по-добро
      Последно редактирано от brum; 10-01-13, 14:01.

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от kalokalo Преглед на мнение
        здравей . да видя дали мога да помогна:
        и за си купих от там същата станция и кабелче и имах същия проблем ,драйверите се качват софуерът работи но станцията нито се чете нито се пише в нея.
        купих нов кабел-отново същото . ядосах се и след месец опити отворих станцията и какво да видя:мустаче от калай върху един кондензатор на куплунга за RX сигнала -фабричен проблем при запояването.премахнах го и всичко е ок.И при теб може да е нещо подобно.Ако нямаш опит в електрониката мога да помогна -от софия съм.


        Здравей, ако ти е удобно , напиши ми на ЛС телефонния си номер за да ти звънна . Благодаря !
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Да разбирам ли, че KG-UV6D е по-добро от KG-UVD1P?

          p.s. попрочетох и май е по-добро
          По скромното ми мнение - да. Разликите функционално са несъществени. Обърната е буксата и са понагласени някои дребни дразнения из софтуера, които нормален потребител може и да не забележи. И оригинално е с по-голямата батерия и с хубавата антена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Поръчах . Силно подозирам, че ще остана доволен . Не пише колко тежи, ама не вярвам да е голяма разликата.

            А има ли по-компактна антена била тя и с по-лоши качества. Трябва ми точно за PMR446. Целта е да е по-компактна и да не пречи докато караме по ски пистите (щото във вътрешния джоб 30см антена все си стърчат).

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Антената е по-скоро 20 сантиметра. Спокойно се носи във вътрешен джоб. Има и малки антени - на същия сайт. Самоче при антените размерът ИМА значение. При това първостепенно значение.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от kalokalo Преглед на мнение
                здравей ,опитах да ти отговоря в лични но нещо не става,затова пиша тук:

                значи на мойта окъсеното кондензаторче беше съвсем близко до 3.5 мм жак -по големия от двата и до видях даже без лупа с просто око демек.
                при вас може и да е другаде.
                чест проблем е да забелиш малко кабелчето от пласмасате като тук --- http://uv5r.99k.org/UV5R-Drivers.html#faq ---
                ако искаш може да ви пробвам станцията при мен и да ви кажа твърдо къде е проблема в станцията или в жицата
                напишете ми на лични телефон и аз ще звънна да се чуеме защото както написах аз не мога да пращам такива
                Здравей, благодаря за съдействието- следвайки съветите ти по-горе в темата се справих и свързах радиостанцията- оказа се, че версията на мойта станция е за друг софтуер, а не за този от диска.
                Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 14-01-13, 19:35.
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • Яска дай знак ако ме чуваш

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Почти няма радио, което да се разсърди на хубава антена.
                  Яска пиши ми на майла, искам да те питам нещо радио-любителско?

                  Коментар


                  • От: Яска дай знак ако ме чуваш

                    Колеги, от този сайт по добре ли излиза цената отколкото в E-bay например? От Китай/Хонг Конг не искат ли плащане на мито?
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X