Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Поръчах. Дано излезе читаво. Като дойде ще тествам.
    кога е ~дата за пристигане?

    предварително честито!

    Коментар


    • #32
      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      кога е ~дата за пристигане?
      10-15 дни.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Дойде!!!!

        Първите ми впечатления са много добри. Добра акустика, лесна работа.

        Може да слуша на 88-108, 350-400 и 470-520, и да предава и слуша на 136-174 и 400-470.

        3 степени на мощност, отговарящи на описанието - 1W/2W/4W. Измерих ги и наистина са толкова. Сменят се лесно. Широка и тясна девиация, 6.25Khz стъпка - стават и за PMR.

        100 канала.

        Софтуер за програмиране.

        Компактна и добре направена кутия. Мека антена. Недостатък е че ако се ползва хендсфри или кабел за програмиране, капачката не е гумена, а пластмасова и се отвива едно винтче. Като е махната, станцията е малко по-зле уплътнена. За сметка на това, като е сложена, вода от там е невъзможно да проникне.

        Както и на други китайски станции, минавали ми през ръцете, и на тая беше необходимо да се вдигне девиацията, но стана сравнително лесно.

        Мерих истинските честоти, на които излъчва, при стайна температура. Отговарят до 100-ина херца. Много лесно се донагласят, ако се отвори. Има си потенциометър, чиято настройка е мнооого плавна и мазна. Донастроих я с точност до 10 херца, поне според моя (пак китайски) честотомер.

        Друг недосстатък е че няма възможност за слагане на имена на каналите. Показва само поредния им номер и честотата. В началото малко ме дразнеше, но изненадващо за мен, се свиква лесно, и почти не прави впечатление. Все пак си е недостатък обаче.

        Пишат че може да гледа 2 канала едновременно, но тепърва ще тествам тая фунционалност. Във всеки случай, на екрана излиза само един канал, а втория е "скрит", и се избира през менютата.

        Играх си и тествах на софийския UHF репитер, и на R1 на VHF, както и на симплекс на 143.300, с няколко колеги радиолюбители. По думите им се чувам добре. Много е вероятно и някой радиолюбител от форума да ме е чул снощи и днес.

        Тепърва предстои да разбера колко даяни батерията. Иначе е 7.2V 1500mAh.

        Предстои и да престои във фризера и да видя как се справя на студено, както и да измеря промяната на честотата, в зависимост от температурата.

        За сега толкоз. Накратко, по първи впечатления - става. Дори много става. Лично на мен ми харесва като цяло, въпреки изброените по-горе леки недостатъци - козметични според мен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

          айде пак, лумбуррррр по нанадолнището....

          тоя пост го чакам толкова време

          айде извади и още малко душицата, а пък в понеделник те почвам с функционалните въпроси...

          всъщност, още сега е първия?

          Кой е модела, казвай бързо, моля те!

          обясни по-точно как върви тоя пиниз със слушането на втория канал - той в сощия диапазон ли е, в който е основния, или си говориш на ПМР, ама слушаш долен банд?

          давай инфо, че направо се разкайвам, че избързах с моята Р888

          ще се продава, май - на две разходки е.....

          всъщност, първия ред от поста ми да се чете

          ЧЕСТИТО!!!!

          Коментар


          • #35
            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Модела съм посочил по-горе. QUANSHENG TG-UV.

            Няма ограничение в бандовете. Всеки от каналите може да е на всеки от бандовете. Както обаче казах, все още не съм пробвал как става. По-различное от другите ми станции, и за един ден не мога да разчовъркам всичко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Друг недосстатък е че няма възможност за слагане на имена на каналите. Показва само поредния им номер и честотата. В началото малко ме дразнеше, но изненадващо за мен, се свиква лесно, и почти не прави впечатление. Все пак си е недостатък обаче.
              При програмирането на каналите от комютъра ще ти даде да ги именуваш.

              Коментар


              • #37
                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Момчета, съдейки по въпросите ви, категорично стигам до извода, че не ви трябват радиостанции!
                Спарки, захванал си се да обесняваш кое как... Това добре, но започни от там, че за всички станции, които на са само за ПМР-банда, трябва лиценз. За тези които вече имат лиценз, би било добре да попрочетът това-онова, защото нещата изглеждата като "имам шофьорска книжка, все още не познавам пътните знаци, но искам джип с повече от 300 к.с. мотор!"
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #38
                  До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Първоначално публикуван от syrius Преглед на мнение
                  При програмирането на каналите от комютъра ще ти даде да ги именуваш.
                  Изобщо няма колонка с имена на каналите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    ...но започни от там, че за всички станции, които на са само за ПМР-банда, трябва лиценз. За тези които вече имат лиценз, би било добре да попрочетът това-онова, защото нещата изглеждата като "имам шофьорска книжка, все още не познавам пътните знаци, но искам джип с повече от 300 к.с. мотор!"

                    Май си прав. А и темата е в раздел "Радиолюбители...".

                    Четене трябва. То и аз съм още недочел, ама...

                    Снощи пробвах гледането на два канала. Много е различно, сравнено с другите станции, ама, работи. Превключва избрани два канала с честота около херц, и ако попадне на сигнал, задържа на съответния канал около 5 секунди. Изглежда по-скоро като сканиране, но само на два канала. В сравнение с 888-ците, поне зе вижда ясно на кой от каналите работиш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Току що мерих честотна стабилност. След 40 минути престой в камерата на -20 градуса, честотата беше мръднала със 120 херца, спрямо тая при стайна температура.

                      Сматам че не е никак зле. Ама никак.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Както е тръгнало,да поръчам ако не е нахално още малко тестове
                        Закачи го на базова антена и виж колко ще полудее и на кой от бандовете повече,виж чувствителноста колко е ако можеш.
                        Ако нямаш нужната техника мога да помогна

                        Коментар


                        • #42
                          До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Ей, вярно! Аз досега не съм виждал "токи" на голяма антена да не полудее...Освен може би ФТ51-цата.
                          Спарки, би трябвало да имам 2 двубандови базови антени в мазето. Ако те интересува, да ида да ги търся.

                          Коментар


                          • #43
                            До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Ей, вярно! Аз досега не съм виждал "токи" на голяма антена да не полудее...Освен може би ФТ51-цата.
                            Спарки, би трябвало да имам 2 двубандови базови антени в мазето. Ако те интересува, да ида да ги търся.
                            сливи ли има в устата?
                            продай ми едната
                            какви са
                            LZ1NDI
                            DR650SE K8

                            Коментар


                            • #44
                              До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Ами сега се сетих, докато четях темата. Съвсем ги бях забравил. Папи Жаби са. Едната е в по-лошо състояние, щото беше на покрива. Другата балконска, по-запазена. Ма няма значение, добре ще е да я закараш на Марио да я понастрои.
                              И сега се сещам, че няма да свършат кой-знае каква работа на Спарки, щото са доста теснолентови.

                              Коментар


                              • #45
                                До: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Бих я пробвал, но друга техника освен КСВ метър и честотомер, нямам. Ама не е и това проблема. Проблема е че и време трудно се намира. По нататък ще направим тоя тест. Нямам нищо против. Дори и ако някой има на разположение монтирана някъде базова антена, бих наминал за час-два, да пробваме. Въпрос на уговорка.

                                Иначе и преходници имам. Към BNC. Мисля да си поръчвам и мобилна двулентова антена на Diamond.

                                Какво имате в предвид под "побъркване". Имам данни за други китайки, чиито собственици казват че се справяли с външна антена.

                                А, и какво е "базова антена"? Такава, дето се монтира за посточнно, и на едно място, демек не се движи?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X