Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Весела коледа от "Биг брадърите"
    Поръчваме 4 биели за 3.7 черок,нови йок, само рециклиране - О.К. поръчка и МЯУууууу
    Сигурно с едната са били някого хем странно износена хем крива ба-си и хАмерика не е това което си мислим

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07674.JPG Прегледи:0 Размер:108.6 КБ ID:6947163
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Абе циганин дето кове ножове по-добре ше ги изкове тия железа бе деди! Баси и тъпото! А ни учеха , че трябва да са на групи по тегло. Тия видимо са различни. Най-много две от тях да са близо.

      п.п. И добре, че звънна днес. Ще ви черпя със Спарки, ама не знам точно кога!?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Абе циганин дето кове ножове по-добре ше ги изкове тия железа бе деди! Баси и тъпото! А ни учеха , че трябва да са на групи по тегло. Тия видимо са различни. Най-много две от тях да са близо.

        п.п. И добре, че звънна днес. Ще ви черпя със Спарки, ама не знам точно кога!?
        Че са различни ще го преглътна, там има и един голям балансиращ вал и дано той премахне вибрациите, ама тая кривата освен че е крива и удряна от какво е така лъскава си нямам обяснение, все едно че някой е тренирал на нея и после на оная си работа

        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Деди, има нЕкакъв шанс точно теглото да е докарвано по тоя начин. Виждаш че има технологични ръбчета - започва се от тях, после и по стеблото, където е най малко натоварено, и най-накрая подбират и бутало спрямо теглото на биелата, така че да ги изравнят колкото е възможно.

          На тераното биелите са 8 класа през 3 грама, буталата 4 класа през 5 грама, и заводски биелите в мотора са с щампован номер на цилиндър. Не знам на бензинка V6 какви трябва да са грамовете, но порядъка ще да е тоя.

          ПП: След смяната на ония окостени подобия на тампони, возилото НИКОГА не е било по-тихо.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Абе така лъщи метала когато се трие с ръка, не като машинна обработа, фрезера или свредлото оставят други следи 🙄

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, мотовилките и буталата нямат ли си определени места за отнемане на материал за докарване на теглото в определени граници? А да се произвеждат на максималното тегло, и със малък запас....
            Такова нещо съм виждал на раглобен двигател от БМВ, преди доста време. Не помня кода на мотора. Но петите за отнемане на материал, ми направиха впечатление....

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Няма ясен спомен но мисля че и аз съм вижал. Не съм аз човека с достатъчна "база данни". Бутала не помня да съм виждал такива, обаче.

        • Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Днес дойде комплекта, ще ти го донеса тия дни!
          Тези дни го сложих (т.е. смених гумички мембрана и т.н) пресния бензин който бях сложил в тубата под колата беше покафенял сериозно, смених го и ----------нищо като подобрение, пали и гасне, Като е съвсем студена някак си работи, дадеш ли газ гасне позагрее ли ( от експериментите ) съвсем веднага пали и гасне приемам че ме е победила, ( баси мъжката G-лендевагина ) повече няма да е работя, ако някой му се занимава да се занимава.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            "Виртуално" - я дЪ не съм джендарИе свременно 🤣

          • edoors
            edoors коментира
            Редактиране на коментар
            97 % съм сигурен, че с тези симптоми ще е някоя простотия...

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Знаеш как е, при деди само простотиЙ 😂

        • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

          Тези дни го сложих (т.е. смених гумички мембрана и т.н) пресния бензин който бях сложил в тубата под колата беше покафенял сериозно, смених го и ----------нищо като подобрение, пали и гасне, Като е съвсем студена някак си работи, дадеш ли газ гасне позагрее ли ( от експериментите ) съвсем веднага пали и гасне приемам че ме е победила, ( баси мъжката G-лендевагина ) повече няма да е работя, ако някой му се занимава да се занимава.......
          Ясно. Ще се прави на газ!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм убеден, снимал съм, ако искаш ще кача снимки на регулатора за студен старт, разглобих сглобих почистих - и там старост и нацепени мембрани, докато го махах видях че над него и кранчето на парното е изгнило и тече, абе гадорийка си е направо, може би си и трябва друг мотор и друга систева за горивото

        • Въпрос теоретичен и съвсем хипотетичен (понеже никога не съм чел задълбочено теория на двигателите ) - при работа на четиритактовия двигател ( в случея V8 ) има ли момент в който и двата клапана на един цилиндър са отворени
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • Чисто теоретично - да , презастъпване на фазите с цел продухване , на практика и се вижда при сглобена с вал глава.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Без да съм обръщал внимание,как е на практика,на теория звучи съвсем нелогично. Горивна смес в изпускателния колектор,отработени газове в смукателния ...

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Нищо нелогично няма. И в разни резонатори, нарочни удължения на пътя на въздуха в колекторите и прочие неща няма нищо нелогично, като осъзнаеш поне до някъде динамиката на флуидите и най-вече това че нищо с тях не се случва изведнъж, ами имат маса и прилежащата и инерция.

              Ей го обяснено:
              https://testbook.com/mechanical-engi...d-applications

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Вярно,че съм написал голяма глупост!

          • Деди, търси "Valve overlap". Много резултати ще излязат.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар





            • Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • Мерсим както се казва ( не е кафе ) Поради старчески дегенеративни промени вместо за гимназистки девственици миналата нощ си мислих защо ако компресия и въздушен тест са О.К. на двигател от ремонт, той ми дава стойносити като на неплътни клапани или смучене на въздух от някъде и после вместо ерекция ми дойдоха спомени именно за това ( че някъде съм чел че се застъпват фазите) и се замислих - а дали ауспуха не е запушен частично и колата не работи както трябва ......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ти си лесен деди. На времето на село палех мотор без ауспух. Па е На. Жив съм още.

                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Без ауспух - не, но ще му направя малко сюнет да видя дали ще живне 👀

              • Понеделнишки деди не работи, а и скоро ще пускат магистралата през тях, но е пуснал специална програма за кръвно. Можете да си свалите или вдигнете кръвното, като си ремонтирате сами велосипеда при него.
                Прилагам снимки.
                58 км. е в двете посоки от Южен парк.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_942963.jpg
Прегледи:140
Размер:182.1 КБ
ID:6961517
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  То на всички ни е ясно че неможе да караш две колела едновременно🙄 ...........е пусни снимки и на маЧките де😎 форума си е мажки ( макар че вече някои са "хептен мекечек")🤣

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  И едното електрическо май

              • Трябва да подкарам един двигател от "Фиат пунто" някъде около 1000 кубиков от 199и тякоя година моноинжекцион, но нямам идея на какво налягане рабити и с каква горивна помпа Някой ще разсея ле информационната мГла обгърнАла дЕдо ?
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Трябва да подкарам един двигател от "Фиат пунто" някъде около 1000 кубиков от 199и тякоя година моноинжекцион, но нямам идея на какво налягане рабити и с каква горивна помпа Някой ще разсея ле информационната мГла обгърнАла дЕдо ?
                  По код на двигателя или ВИН на колата може да се види каква б.помпа е за него и така.
                  За 1.1 - 55кс е 1.2 бара.

                  https://www.kmotorshop.com/en/articl...21261-46537626
                  Последно редактирано от Гаврил Груев Хлътев; Днес, 10:01.

                  Коментар


                  • 1bar +/- 0.2bar

                    Прикачил съм ти сервизното ръководство. Снимано е от книга, но може да се търси текст.
                    Прикачени файлове
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 6 потребители онлайн. 4 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X