Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Да сменя насочеността на темата. На ветеринарния лекар на моите кудета сглобявам мини челен товарач да си чисти на своите гадчета гюбрето. Проекта си е платен. но с части от "продавалника" ..... трябват ми уши за хидравлични цилиндри 3 бр. резба (поне както е меря аз) 24 х 1.5. нещо в нета намирам 22 и 26, а 24 няма, аз ли съм в грешка или пак съм откопал борче от разсадника с елхички.......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Да сменя насочеността на темата. На ветеринарния лекар на моите кудета сглобявам мини челен товарач да си чисти на своите гадчета гюбрето. Проекта си е платен. но с части от "продавалника" ..... трябват ми уши за хидравлични цилиндри 3 бр. резба (поне както е меря аз) 24 х 1.5. нещо в нета намирам 22 и 26, а 24 няма, аз ли съм в грешка или пак съм откопал борче от разсадника с елхички.......
      За тези цилиндърчета говорихме . Твойто "борче" са цилиндри от наклона на мачтата на еднотонните електрокарчета те са с резба 24х1.5 .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1161.jpg
Прегледи:2
Размер:538.1 КБ
ID:5809109
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        За тези цилиндърчета говорихме ....
        Забравих да кажа "благодаря"! Насочил съм човека към "мотокароджийница" да се обзавежда......


        Мъ го закинах в мирно време, та помощ от дизелджии. Дизели не правя, а ми дойде "Либърти"(Jeep KJ) 2.8 дизел и що да видя - уйка, суха и си висИ под двигателя в дясно
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06643.JPG
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5810344
        С червената стрелка е масления филтър, с жълтата - където влиза маслото от турбото, мЪ зИления кръг ъъъъъъ
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Така са си ,заготовка за друго купе. Ас се дзверих на празната задна "уйка". При теб е предната. Свят широк ,купета много
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Въпроси към тези които са се борили с ремонт на пароструйки.
            Тези последни три месеца явно няма стрОшени жибки за ремонт и дядо си търси работа, та в един ъгъл на двора от петилетка+ се спотайваше италианска професионална пароструйка от неизвестна марка (Work 150 пише на корубата мЪ знам ли) и реших да е възкреся.
            Речено сторено - разглабям гледам, ба`ааму фсичкото дет`може да се оака - оакано.
            Серпантина пробита от лед - ш`го мисля, трифазен основен мотор преработен да върти монофазно и плаче - пресвързан, тръгна.
            Тиняк навсякъде по водните пътища - изчистен, проработи.
            24V траф за управлени - починАл ( вероятно тогава са решили окончателно да е изхвърлят и някак си се е озовала при мен)
            НО - има два термостата на входа и на изхода, айде изходния ясно, но защо е входния ????
            Втория въпрос е в мотора на който е вентилатора и нафтовата помпа (мотора е монофазен и естествено изгорял) той е вързан паралелно с трафа на високоволтовото запалване на горелката ( за моя радост работи ), но така винаги ще има искра - така ли трябва да е????
            На нафтовата помпа има клапанче което е свързано с малка платка с няколко диода, съпротивления и два транзистора ( предполагам ). Хич не мога да си обясня чий го дири? Импулсно управление периода на впръскване ( силата на пламъка) ли, нещо друго ли?
            Няма оптични и термо сензори за пламък (или са тотално ампутирани приживе), няма и входящ датчик за налягане на водата - а трябва ли да го има???????
            Те такива въпроси ме терзаят защото схема има на капака отвътре, но е избеляла до неизползваемост....
            Последно редактирано от дядо владо; 25-03-19, 18:31.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Тези последни три месеца явно няма стрОшени жибки за ремонт и дядо ....
              го чакаме да се отремонтира, че да почнем да го тормозим !

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                го чакаме да се отремонтира, че да почнем да го тормозим !
                Отремонтиран, след 1ви юни ако всичко е наред -добре дошъл,
                На спонсорите от фен клуб "Старият вампир" -сърдечно и голямо БЛАГОДАРЯ
                Без поклон, че както съм срязан, ще взема да падна в оркестъра.......(кафе)
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Отремонтиран, след 1ви юни ако всичко е наред -добре дошъл,
                  На спонсорите от фен клуб "Старият вампир" -сърдечно и голямо БЛАГОДАРЯ
                  Без поклон, че както съм срязан, ще взема да падна в оркестъра.......(кафе)
                  Браво, честито, скорошно възстановяване и бъди мъдър, не се товари в близките седмици!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Отремонтиран, след 1ви юни ако всичко е наред -добре дошъл,
                    На спонсорите от фен клуб "Старият вампир" -сърдечно и голямо БЛАГОДАРЯ
                    Без поклон, че както съм срязан, ще взема да падна в оркестъра.......(кафе)
                    Най-накрая, честито и със здраве

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      виж провери да не са резнали карабината, другото явно ще зарастне

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        виж провери да не са резнали карабината, другото явно ще зарастне
                        А ,я си прЕдстави ,че са турили и там арматура.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Я провери, да не си вече "баба Влада"?!?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Я провери, да не си вече "баба Влада"?!?
                            Гадничко...
                            Но явно от рано сте започнали.

                            п.с. поне според мен, шегички на здравна почва, са върло неуместни.

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Човек се ражда с чувство за хумор - или има, или го няма!
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Отремонтиран, след 1ви юни ако всичко е наред -добре дошъл...
                                Много се радвам,че си решил този проблем!
                                Живи и здрави,като се стабилизираш ще се видиме на кафе...
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X