Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Весела коледа от "Биг брадърите"
    Поръчваме 4 биели за 3.7 черок,нови йок, само рециклиране - О.К. поръчка и МЯУууууу
    Сигурно с едната са били някого хем странно износена хем крива ба-си и хАмерика не е това което си мислим

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07674.JPG Прегледи:0 Размер:108.6 КБ ID:6947163
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Абе циганин дето кове ножове по-добре ше ги изкове тия железа бе деди! Баси и тъпото! А ни учеха , че трябва да са на групи по тегло. Тия видимо са различни. Най-много две от тях да са близо.

      п.п. И добре, че звънна днес. Ще ви черпя със Спарки, ама не знам точно кога!?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Абе циганин дето кове ножове по-добре ше ги изкове тия железа бе деди! Баси и тъпото! А ни учеха , че трябва да са на групи по тегло. Тия видимо са различни. Най-много две от тях да са близо.

        п.п. И добре, че звънна днес. Ще ви черпя със Спарки, ама не знам точно кога!?
        Че са различни ще го преглътна, там има и един голям балансиращ вал и дано той премахне вибрациите, ама тая кривата освен че е крива и удряна от какво е така лъскава си нямам обяснение, все едно че някой е тренирал на нея и после на оная си работа

        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Деди, има нЕкакъв шанс точно теглото да е докарвано по тоя начин. Виждаш че има технологични ръбчета - започва се от тях, после и по стеблото, където е най малко натоварено, и най-накрая подбират и бутало спрямо теглото на биелата, така че да ги изравнят колкото е възможно.

          На тераното биелите са 8 класа през 3 грама, буталата 4 класа през 5 грама, и заводски биелите в мотора са с щампован номер на цилиндър. Не знам на бензинка V6 какви трябва да са грамовете, но порядъка ще да е тоя.

          ПП: След смяната на ония окостени подобия на тампони, возилото НИКОГА не е било по-тихо.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Абе така лъщи метала когато се трие с ръка, не като машинна обработа, фрезера или свредлото оставят други следи 🙄

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, мотовилките и буталата нямат ли си определени места за отнемане на материал за докарване на теглото в определени граници? А да се произвеждат на максималното тегло, и със малък запас....
            Такова нещо съм виждал на раглобен двигател от БМВ, преди доста време. Не помня кода на мотора. Но петите за отнемане на материал, ми направиха впечатление....

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Няма ясен спомен но мисля че и аз съм вижал. Не съм аз човека с достатъчна "база данни". Бутала не помня да съм виждал такива, обаче.

        • Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Днес дойде комплекта, ще ти го донеса тия дни!
          Тези дни го сложих (т.е. смених гумички мембрана и т.н) пресния бензин който бях сложил в тубата под колата беше покафенял сериозно, смених го и ----------нищо като подобрение, пали и гасне, Като е съвсем студена някак си работи, дадеш ли газ гасне позагрее ли ( от експериментите ) съвсем веднага пали и гасне приемам че ме е победила, ( баси мъжката G-лендевагина ) повече няма да е работя, ако някой му се занимава да се занимава.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            "Виртуално" - я дЪ не съм джендарИе свременно 🤣

          • edoors
            edoors коментира
            Редактиране на коментар
            97 % съм сигурен, че с тези симптоми ще е някоя простотия...

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Знаеш как е, при деди само простотиЙ 😂

        • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение

          Тези дни го сложих (т.е. смених гумички мембрана и т.н) пресния бензин който бях сложил в тубата под колата беше покафенял сериозно, смених го и ----------нищо като подобрение, пали и гасне, Като е съвсем студена някак си работи, дадеш ли газ гасне позагрее ли ( от експериментите ) съвсем веднага пали и гасне приемам че ме е победила, ( баси мъжката G-лендевагина ) повече няма да е работя, ако някой му се занимава да се занимава.......
          Ясно. Ще се прави на газ!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм убеден, снимал съм, ако искаш ще кача снимки на регулатора за студен старт, разглобих сглобих почистих - и там старост и нацепени мембрани, докато го махах видях че над него и кранчето на парното е изгнило и тече, абе гадорийка си е направо, може би си и трябва друг мотор и друга систева за горивото

        • Въпрос теоретичен и съвсем хипотетичен (понеже никога не съм чел задълбочено теория на двигателите ) - при работа на четиритактовия двигател ( в случея V8 ) има ли момент в който и двата клапана на един цилиндър са отворени
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • Чисто теоретично - да , презастъпване на фазите с цел продухване , на практика и се вижда при сглобена с вал глава.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Без да съм обръщал внимание,как е на практика,на теория звучи съвсем нелогично. Горивна смес в изпускателния колектор,отработени газове в смукателния ...

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Нищо нелогично няма. И в разни резонатори, нарочни удължения на пътя на въздуха в колекторите и прочие неща няма нищо нелогично, като осъзнаеш поне до някъде динамиката на флуидите и най-вече това че нищо с тях не се случва изведнъж, ами имат маса и прилежащата и инерция.

              Ей го обяснено:
              https://testbook.com/mechanical-engi...d-applications

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Вярно,че съм написал голяма глупост!

          • Деди, търси "Valve overlap". Много резултати ще излязат.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар





            • Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • Мерсим както се казва ( не е кафе ) Поради старчески дегенеративни промени вместо за гимназистки девственици миналата нощ си мислих защо ако компресия и въздушен тест са О.К. на двигател от ремонт, той ми дава стойносити като на неплътни клапани или смучене на въздух от някъде и после вместо ерекция ми дойдоха спомени именно за това ( че някъде съм чел че се застъпват фазите) и се замислих - а дали ауспуха не е запушен частично и колата не работи както трябва ......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ти си лесен деди. На времето на село палех мотор без ауспух. Па е На. Жив съм още.

                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Без ауспух - не, но ще му направя малко сюнет да видя дали ще живне 👀

              • Понеделнишки деди не работи, а и скоро ще пускат магистралата през тях, но е пуснал специална програма за кръвно. Можете да си свалите или вдигнете кръвното, като си ремонтирате сами велосипеда при него.
                Прилагам снимки.
                58 км. е в двете посоки от Южен парк.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_942963.jpg
Прегледи:135
Размер:182.1 КБ
ID:6961517
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • дядо владо
                  дядо владо коментира
                  Редактиране на коментар
                  То на всички ни е ясно че неможе да караш две колела едновременно🙄 ...........е пусни снимки и на маЧките де😎 форума си е мажки ( макар че вече някои са "хептен мекечек")🤣

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  И едното електрическо май

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X