Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

    Колеги,въпроса ми е възможно ли е ако се постави определено количество "Калгон" за пералня примерно 30гр.в охладителната система /радиатора/ да я почисти от разни мизерии и отлагания?
    Въпроса ми произхожда от това,че преди да сменя антифриза с нов извърших профилактична промивка на системата с обикновенна вода два пъти и след това налях син антифриз...но след около 1000км.същият е с ръждив цвят???
    Ако поставя "Калгон" и промия възможно ли е да ми текнат радиаторите?Ако някой от вас е извършвал промиване на системата,моля да сподели каква течност да използвам.
    Предварително благодаря!

  • #2
    До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

    има си специални течности за тази цел по бензиностанциите се продават

    Коментар


    • #3
      До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

      Първоначално публикуван от Sasch Преглед на мнение
      има си специални течности за тази цел по бензиностанциите се продават
      Да,знам но коя е ефективна?Питам защото съм чувал не добри отзиви за тези течности?А това за "Калгона" ме светнаха днес?Марка ми е необходима и пробвали.

      Коментар


      • #4
        До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Да,знам но коя е ефективна?Питам защото съм чувал не добри отзиви за тези течности?А това за "Калгона" ме светнаха днес?Марка ми е необходима и пробвали.
        Стефчо аз не бих рискувал. По-добре пак с вода, а радиатора с веро да го понакиснеш да го поразтърсиш, а системата от всички страни с вода но по-дълго време.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

          Да се обади старият химик:

          В охладителната уредба не наливайте нищо освен вода и антифриз. Всичко друго е беля, бавно или бързо. Начело с "добавките".

          Оправянето на вековна ръжда е възможно по два начина:

          1. Източване на ръждивия антифриз в съд, изчакване да се утаи и връщането му обратно. Така няколко пъти. Хубаво е да се почне с вода, но тя не мие толкова успешно, а и е зима.

          2. Поставяне на филтър в някоя от второстепенните водни магистрали. Подходящи са филтрите за дизелово гориво и бензин, без метални части в тях. Може да се свържат последователно. Трябва и да се понаблюдават. Подходящо място за свързване са пътищата за отопление на АГУ, карбуратор или подобните им в по-новите автомобили.

          Коментар


          • #6
            До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Стефчо аз не бих рискувал. По-добре пак с вода, а радиатора с веро да го понакиснеш да го поразтърсиш, а системата от всички страни с вода но по-дълго време.
            Приятелю,съгласен съм с теб но перката на в.помпа ми е цинкова и въобще не е препоръчително да се ползва вода за промивка - разяжда я.Въпреки всичко промих два пъти ... и отново ръжда?А,относно "Калгона",като се замисля....ползва се за изчистване на бигор и налепи по ел.реотаните и предпазва от отлагания на котлен камък по работния барабан на пералнята.От тук изхождам,че с химичното си действие по почистването не уврежда гумените съединения!Та ето за това се замислих над препоръчаното ми днес!??Незнам и аз се чудя още?

            Коментар


            • #7
              До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

              Отговорите са два:

              Или не си промил системат добре
              Или "новия" антифриз не става! - тоест няма антикорозионни добавки!

              P.S. Аз съм със син антифриз от години, защото всичко при мен е чугун .... нарочно не казвам марката.
              Ела да видиш ... бистър е като сълза.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                И аз си мисля че антифриза е шиб@н или мръсотията е много. Ако ти се занимава направи това което ти предлага колегата с утаяването на антифриза. А може да опиташ и с калгона, поне ще има опит във форума за това дали действа.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                  И при мен но 2 LT двигателя Антифриза стана ръждив

                  Коментар


                  • #10
                    До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Отговорите са два:

                    Или не си промил системат добре
                    Или "новия" антифриз не става! - тоест няма антикорозионни добавки!

                    P.S. Аз съм със син антифриз от години, защото всичко при мен е чугун .... нарочно не казвам марката.
                    Ела да видиш ... бистър е като сълза.
                    И аз съм със син,ама за 1000км.стана червен??!
                    Кво става нямам идея?

                    Коментар


                    • #11
                      До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                      Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                      И при мен но 2 LT двигателя Антифриза стана ръждив
                      Какво ще правим бре колега?Какво да наливаме и как да си промием системата .... ако предприемеш нещо и то да е ефективно - пиши!??
                      Последно редактирано от STEF BMW; 27-12-08, 21:46. Причина: допълнение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Какво ще правим бре колега?Какво да наливаме и как да си промием системата .... ако предприемеш нещо и то да е ефективно - пиши!??
                        Ми за сега да изкараме зимният сезон пък на пролет ще правим промивкаИ задължително хубав вносен Антифриз

                        Коментар


                        • #13
                          До: "КАЛГОН" В РАДИАТОРА?

                          Ако сложиш калгон ще береш ядове(от опит) На пежо 405 налях калгон в охладителната система и след няма и 300 киломрета радиатора протече. Стоях и гледах колата така Промиваш системата с вода по продължително и така .... Аз я промих мойта с вода ама я пълних и празних около 5-6 пъти за 10 дена и сега нямам проблеми, ама сега при наличието на отрицателни температури карай си така пък на пролет пробвай с промивките
                          „глупава глава на краката почивка не дава”

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X