Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилната стойка на каране??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилната стойка на каране??

    Здравейте!От доста време се чудя дали да пусна тази тема.Карам работно ATV и след по сериозно каране ме боли гърба.Дали се изгърбвам много здраво или стойката ми е доста зле??Седя по напред "стиснал"с колена въздушната кутия?


    П.П.Ако заглавито не е правилно сменете го.

  • #2
    До: Правилната стойка на каране??

    Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
    ...Карам работно ATV и след по сериозно каране ме боли гърба.Дали се изгърбвам много здраво или стойката ми е доста зле??Седя по напред "стиснал"с колена въздушната кутия?...
    Според мен това че седиш по напред и стискаш филтъра с крака е много добре. В тази стоика си по близо до кормилото и имаш повече възможности при завиване. Освен това би трябвало да си по изправен.
    Има обаче друг проблем които доста често го допускат много хора, а като карат леко приведени! В повечето случай това става когато си седнал по назад и си опънал ръцете към кормилото. Тогава прешлените ти са се разпелили и прещипват мусколите, еи от това боли а и на всичкото от горе може да се получи дискова херния! (това съм го чул от лекар).
    Затова колкото по напред седиш, караш изправен, или ако си седнал си със изправен гръбначен стълб толкова по малко ще се натоварваш и по малко има вероятноста да получиш по сериозен проблем.
    ПП. Правил съм си експеримент: Карам много седнал и после много полуклекнал. Разликата е огромна в полза на полуклекнал!

    Коментар


    • #3
      До: Правилната стойка на каране??

      Аз лично карам изправен.

      Коментар


      • #4
        До: Правилната стойка на каране??

        Моита стоика е назад и леко приклекнал,единственто място на пистата където стоя седна е във въздуха или на някой много равна права.(такива НЯМа)Иначе ако се уморя много и карам малко седнал много ме боли кръста след това,а на Троя(мотокроса),не видях една бабуна и задницата ми подскочи и ме одари,всички прешлени ме забляха и почуствах вкуса на кръвта

        Попринцип като карам така и дърпам предницата,особено на старта,така има повече сцепление и предницата минава перфекно по неравностите,сега ще видим как ще е YFZката,тя е много по-лека и с тунинга ще е косъм

        Коментар


        • #5
          До: Правилната стойка на каране??

          Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
          Моита стоика е назад и леко приклекнал,единственто място на пистата където стоя седна е във въздуха или на някой много равна права.(такива НЯМа)Иначе ако се уморя много и карам малко седнал много ме боли кръста след това,а на Троя(мотокроса),не видях една бабуна и задницата ми подскочи и ме одари,всички прешлени ме забляха и почуствах вкуса на кръвта

          Попринцип като карам така и дърпам предницата,особено на старта,така има повече сцепление и предницата минава перфекно по неравностите,сега ще видим как ще е YFZката,тя е много по-лека и с тунинга ще е косъм
          Един път съм карал YZF и е много голяма пила изобщо не е за подценяване, малака и много пъргава машинка.
          Последно редактирано от shyfx; 04-01-09, 18:09.

          Коментар


          • #6
            До: Правилната стойка на каране??

            http://atvsafety.org/asi.cfm?pagenam...%20RiderCourse

            Ето един линк!
            Последно редактирано от Desislav Cekov; 06-01-09, 08:54.

            Коментар


            • #7
              До: Правилната стойка на каране??

              Това е за начинаищи,а не за напраднали,няма нищо общо с нашия стил на каране,досега никога като качвам наклон не съм измествал тялото си напред,а използвам съединител и балансирам.

              Коментар


              • #8
                До: Правилната стойка на каране??

                Я дай снинка да ти видя стойката и ще ти кажа дали е правилна !

                Коментар


                • #9
                  До: Правилната стойка на каране??

                  Първоначално публикуван от georgimavrov Преглед на мнение
                  Я дай снинка да ти видя стойката и ще ти кажа дали е правилна !
                  Неговата е правилна със сигурност.....
                  Няма точна стойка.... всико е относително - какква е машината, какъв е терена, каква е скоростта, какъв е наклона..... и т.н...... щом си отгоре всичко е наред
                  0887 246718

                  Коментар


                  • #10
                    До: Правилната стойка на каране??

                    Абе аз имам един учебник по мотоциклетизъм ама е за пистови мотори, но има някои сходни техники които важът при всички стилове. Ако някой му трябва ще го uploadn-a.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правилната стойка на каране??

                      Здравейте! аз от няколко дена имам атв и исках да ви питам правилна стоика за каране на атв и поднасяне с него ако имате отговор или клип драснете няколко реда !!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X