Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Унимог или Пинц?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Унимог или Пинц?

    Става въпрос за извращение. Изчетах всичко във форума показано от търсачката за тези две машини. Интересуват ме субективни мнения. Машината ще се кара по разходки. Кое е по подходящо според вас и защо. Предварително благодаря за всички отговори.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

  • #2
    До: Унимог или Пинц?

    Което има повече части. Унимог .
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Унимог или Пинц?

      Унимога е много бавен и с много тежки мостове, Пинца пък е много сложен за подръжка. Като искаш нещо за извращения си направи Самурай с редукторни мостове и 35ици. Като на Хънтъра. Аааа, и моторче 3,5 от BMW.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Унимог или Пинц?

        А защо не и с мостове от Лапландер? Тъкмо има оферта сега.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Унимог или Пинц?

          Унимог.Твърдо.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            До: Унимог или Пинц?

            Volvo C303 Laplander. Ако идеята е за машина около 2 т. Ако е за камион - Унимог. Но там всичко е много тежко. А на лапландера полуоската.... няма проблем и с 54". Патрулската почти не се различава от такава на опел астра сравнена с тази на волвото...
            Май и се намират за нормални пари.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: Унимог или Пинц?

              Мите, за Унимог съм твърдо.

              Коментар


              • #8
                До: Унимог или Пинц?

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                А защо не и с мостове от Лапландер? Тъкмо има оферта сега.
                От поляка ли?За трите моста.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  До: Унимог или Пинц?

                  Като искаш извращения:
                  http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1

                  Коментар


                  • #10
                    До: Унимог или Пинц?

                    Е това не е много извратено.
                    Да обобщя до тук. И при двете неща ще е като старт от скрапа.
                    Унимога:
                    +има повече части
                    +по елементарен за подръжка
                    +може да му се насади "читав" дизел
                    -по тежък
                    -води се камион над 3.5т.
                    Пинц:
                    +по лек
                    +води се под 3.5т (и жена ми ще го кара)
                    +въздушно охлаждане
                    -по сложен за подръжка
                    -няма оригинални леснодостъпни части

                    Друго въпросче. Кое се търкаля по лесно, кое е по "проходимо", кое "живее" повече?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Унимог или Пинц?

                      По мое скромно мнение няма нещо готово, което да ти допадне като концепция изцяло, следователно трябва да си го конструираш сам, демек да вземеш от тук от там това което ти трябва.
                      Аз лично съм си мислел доста по въпроса.
                      Та така описаната от теб машина трябва предимно да е ЛЕКА / според мен/.
                      Кави изврашения ще правиш с 3 тонен камион.
                      Пинца е хубаво като замисъл ма с частите - не знам. Пък и този мотор??????
                      Унимог - сериозна техника и най важното - може да отидеш в представитеклството с талона и да си поръчаш всичко.
                      Има модели Унимог, не зная дали сте ги виждали ма са много малки. На всичкото отгоре в Унимога тежките неща са предимно трансмисия и разните му там опции за прикачен инвертар.
                      Всичко това като се игнорира остават едни мостове - чудесни, редукторни, с блокажи, на носачи и една скоростна кутия с раздатка. Според мен би излезнало нещо много добро с един донор Унимог на друго шаси и с друг двигател и купе. /А защо не УАЗ/
                      Аз съм се замислил над един проект, който за съжаление не зная кога ще сколасам да го осъществя.
                      Но мостове съм си взел.
                      Отговора за мен е ЛУАЗ - 28 санта клиренс с гуми 13".
                      Имам си два моста от въпросната машина, с два дифа с твърд блокаж.
                      Това от долу, след соновна ревизия, разбира се.
                      А нагоре - квото измисля.
                      Първо да си спретна самурая.
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Унимог или Пинц?

                        Аз ще кажа следното.Основния недостатък на "извратените" машини е че трябва да си ходиш на разходките САМ.Кой ще дойде да кара с теб???

                        Коментар


                        • #13
                          До: Унимог или Пинц?

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          От поляка ли?За трите моста.

                          Не знам, Трапера беше пуснал оферта в другия форум. Три бяха, сигурно са същите.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Унимог или Пинц?

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Не знам, Трапера беше пуснал оферта в другия форум. Три бяха, сигурно са същите.
                            ХихихиПродават се сигурно от 3 г.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: Унимог или Пинц?

                              Пинца е по-дебалансиран от Унимога. Имам в предвид напред назад. Просто е предвиден да се кара натоварен. Празен е толкова дебалансиран че преобръщанията през "глава" ще са нещо обичайно за почти всяка разходка... Много труден за поддръжка, силно некомфортен като кабина... поне за мен... почти невъзможно е да му се намери читаво място за лебедка отпред, да не говорим че тя допълнително му влошава баланса... Опасен на пътя... водача седин пред предният мост и пред него почти нищо... Унимога определено... но за разходки и той не става... Ако ще е нещо за "крути" разходки то аз бих се спрял на Тойота 80 с редукторни мостове...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X