Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варшава 223

    Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
    Не бях поглеждал темата отдавна.
    Моята Варшава за тия вече 11 години успя да обиколи България. През 2015 лятото се разхождахме из Родопите. Минах по някои от любимите ми пътища - Кърджали - Ардино - Смолян - Ягодина - Кричим... Голямо удоволствие е да се кара тази стара и бавноходна кола по пусти планински пътища. Всички стъкла долу и си караме с не повече от 40-50 км/ч на втора и по правите на трета... От Кърджали до Ягодина пътешествахме 5 часа. Седалките тип диван наистина не изморяват и е много приятно на дълъг път.


    По въпроса за спирачките - карането на Варшава в планина изобщо трябва да е щадящо към спирачките - просто караш бавно и това е. Системата е с 4 барабана и е еднокръгова. Протече ли, разчиташ единствено на ръчната спирачка.
    При стръмни спускания винаги се включва втора предавка и се спира с двигателя. Наистина повече от 40 трудно ще вдигне по тая система. Със спирачките вече обираш финално скоростта отвреме - навреме.

    Тая година съм наумил да пътешествам с Волга М21. И тук са валидни същите принципи в управлението. С такива коли, модели отпреди 60-70 години, човек не трябва да бърза. Макар че и Волга, и Варшава без проблеми развиват по 140 км/ч. Крайцерска скорост 70-80 и кефът е пълен.
    Момчиле , то и с УАЗа така , бавно и лежерно та да може да се разгледат красотите ....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:102.jpg
Прегледи:1
Размер:270.6 КБ
ID:5812102
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Варшава 223

      Варшавата я бях изкарал преди месец - два за пръв път през 2019г. и установих, че ми задържа спирачката на предно дясно колело. То като не се кара една кола, стават такива работи.
      Сега в събота ударно ходих с Волгата след парада в Банкя.
      Ето една снимка на колегата Къци от спускането на Иваняне. Много жега, обаче супер си изкарах!


      21-цата както всички Волги няма никакъв проблем с греенето - държи си 80 градуса, въпреки, че асфалтът се размеква вече.

      Та оставих Волгата и взех Варшавата. За един час на слънце смених двете цилиндърчета на дясното колело.
      Както е известно, на Варшава са същите като на Волга М21 и на УАЗ 469. Сложих ги, обезвъздушихме. Спира, търкаля се, никакви ядове.
      Иначе колата си е пушка. Само й показах ключа и веднага заработи. Вози без грешка, успях да я понатисна - всичко й е в изправност.
      Сега за събота трябва да се представи в пълен блясък.

      Ще сме няколко Варшави на първия събор на полските автомобили в Скравена на 27.07 от 11 часа.

      Аз и Волгата бих докарал ама хайде, ще го оставим за догодина.


      Между впрочем, 21 и Варшава са уж подобни, ама при управление усещането е различно и на първите метри с 223 ми беше доста странно. После естествено свикнах.

      Коментар


      • Тази година Варшавата само я припалвам отвреме - навреме и почти не съм я карал.
        В събота - 23.11.19 й изтичаше прегледа, та се вдигнах да я закарам на пункта.
        На събора в Скравена ми прокапа водна помпа. Купих нова, ама без фланец за шайба и отделно фланеца... Трябваше да ходя на стругар да ми направи един специфичен щифт за шайбата. А днес, а утре и така и нищо не направих.
        Та какво да видя, антифриз си има в радиатора. Никъде не е текло по и около колата. Бръм - запали от раз. Отидох си на пункта. Там сума време работи на празен ход. Помпата не капе.
        Оказа се, че и на спирачките им е дошла музата и сега на прегледа се получи минимална разлика ляво - дясно колело. Супер!





        За догодина съм намислил да я подкарам по-активно. Кога, не знам. Имам пет коли в движение и всичките са готови за каране.

        Коментар


        • Реших да опресня и тази тема.
          Оказва се, че от 2017г. насам, вече три години, Варшавата се кара минимално.
          Някога правех по 5000км на година с нея, а ето, сега я карам на ГТП и по още максимум 2 пъти на година.
          През 2020 един път съм я местил от единия гараж в друг и после от втория в трети. И съм я палил още 2 пъти със сина, защото той много й се кефи.
          Юли месец отидох в гаража и реших да я поразтъркалям. Речено - сторено. Течностите са си по местата. Акумулаторът държи. Запали от раз, макар че бензина далече не е свеж вече.
          Завъртях едно кръгче до Кремиковския манастир.
          Никакви проблеми, работи си. Единствено почистих кабелната обувка на датчика за температурата - от некаране се е окислил и не даваше добър контакт, в резултат на таблото се виждаше повишена температура. Почистих, дойде си на мястото.






          Не е мита от пролетта и е прашна:


          Сетих се, че глася нещо за нея от доста време. Отидох до вкъщи и изрових подготвеното огледало.
          Исторически, Варшава 223 няма нито огледало, нито калобрани от завода. Всичко се е купувало и монтирало допълнително. Съответно - имам си полски калобрани Варшава, реших да сложа и подходящо огледало.
          Полските са кръгли, но алуминиеви - те и страничните лайсни са алуминиеви... Хромът си е хром и не ми се искаше да слагам алуминиево. Имам от Вартбург 311, ми не е така готино като хромираното.
          Колегата Невен пусна за продажба едно кръгло, ама хромирано. Супер! Логично - основа Волга М21 и огледало ВАЗ 2101. Елементарна комбинация, ама не се бях замислял за нея. Та взех това огледалце от Невен. Тръгнах да го глася и установих, че някой е пилил на шмиргела основата с цел да я слага на нещо.
          Разрових - при мене огледала има много. Подбрах непилена основа и перфектна кръгла част и си ги сглобих.
          Ето какво се получи - освен, че изглежда автентично и върши работа.






          След като години наред бях враг на огледалата, накрая сложих на всичките коли. Полезно е, особено в града.

          Сега ми се е докарала Варшава. Все не остава време, да видим кога ще е.

          Коментар


          • В събота реших да изкарам Варшавата. Запали буквално от четвърт. Закарах я на мивка - не беше мита от пролетта. Заредих гориво, напомпах гумите. Хубаво се поразходих из София и околностите.



            Един приятел изкара това много запазено МЗ от последните.


            Нощна София от високо:


            Коментар


            • Вече четири години Варшавата се кара много рядко. Беше ми протекла водната помпа. Един път тече, един път не тече. Миналата година по някое време купих нова помпа, ама а днес, а утре, и така и не я смених. Февруари ми изтече гражданската и така чак до юни.
              Реших, че миналата неделя е деня да си оправя колата. Платих си застраховката. В неделя отивам, подкачих гориво, закачих акумулатора и запали от раз без замисляне. Измих я, а после смених без проблеми помпата и термостата. Отново сложих нова българска чугунена помпа, гресирах я, всичко е наред. Така и така беше без вода, викам дай да сменя и термостата, че нещо се силеше да грее. Речено - сторено. Подмяташе ми се един нов полски TS-3. Сложих го и реших въпроса.

              Минах 10-тина километра - колата си работи без грешка. Остана да сипя ново масло в мотора и скоростите и да си я карам по-редовно.
              Заредих бензин, напомпах гумите, всичко е наред за момента.


              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X