Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варшава 223

    Здравейте!
    Чета форума от доста време, но чак сега реших да напиша нещо.
    Преди два месеца си купих след дълго търсене един близък роднина на ГАЗ 69. Става въпрос за Варшава с двигател S-21, тоест с висящи клапани. Сравнително нова е -1969 година, и е все още във вида, в който е излязла от завода (73500км, много запазено купе с оригинална боя, наистина запазен салон без скъсано и напукано, няма газ и т.н.). Хубаво вози, особено на задната седалка. Влюбих се в нея.
    За да не звучи всичко нереално добре, Варшавата ми има някои проблеми. Някои реших, на други търся решение.
    Основният проблем беше в цилиндровата глава на двигателя. Прегрявана е и доволно неграмотно е фрезована... Резултатът - не е за разправяне. Накрая намерих, купих и (естествено) монтирах чисто нова напълно оборудвана глава с всичкото му - клапани и т.н. Проблем вече няма!
    Карбураторът беше почистен в коресилин, чукнахме му гарнитурки, работи.
    Делкото имаше разкачени и разбити елементи. Чистене, бърникане, подмяна на това-онова, заработи прилично. Докопах и още едно здраво.
    И още хиляда и една дреболии... На вид Варшавата е много прилична, но си иска работа, за да стане от паметник на кола.

    Започват и все още нерешените въпроси:
    1.Съединителят ми започна да приплъзва в момента, в който двигателят заработи с 4-те си цилиндъра. Регулирах го както пише в старите книги. Сега не приплъзва. Обаче, за мое спокойствие, си купих съединител комплект за ГАЗ 69 / Победа / Варшава, палцов. Подозирам, че точно такъв е на колата. Бихте ли ми казали нещо по въпроса за съединителя на S-21 с диафрагмена пружина (разбрах, че по-новите Жукове са с такъв). Какво бихте ми препоръчали, и от къде мога да се сдобия с такъв, ако си заслужава?
    2.Стартерът, или по-точно шалтерът му, приключи земния си път. Приятел ми подари друг стартер. Почистих, монтирах, пак шалтер!... Изхвърля бендикса и до там. На късо обаче стартерът върти. Явно не дава контакт и този като стария. Проблемът е в това, че не знам много магазини в София - при старците на Габрово и К. Величков няма шалтери. Знаете ли къде има - да си купя...
    Колегата Стоян със още по-старата Варшава ще ми даде назаем здрав стартер, но все едно трябва да оправя моя.
    3. Спирачките. Още не съм правил нищо по въпроса - спира по някакъв начин, но определено изисква намеса. Според стария собственик, по предните спирачки всичко е подменено с части от ГАЗ 21. Това, което се вижда отвън, са ненапукани и явно нови маркучи. Главният спирачен цилиндър не изглежда обаче добре. И си иска при спиране да се припомпа още веднъж, за да достигне максимално налягане.
    Имам каталозите за резервни части на ГАЗ 69, 21 и 24 - там се вижда какво е останало при тях от Победата... Въпросът е какво от съвременните части ще пасне на Варшава без преправяне?

    Поздрави!

  • #2
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Стартера може да се оправи,щом изхвърля бендикса то шалтера е здрав,проблема е в котвата.Ако не можеш да го оправиш звъни ми на 0898753728 да го видя.
    LZ1NBN

    Коментар


    • #3
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      А за притискателя от жук чувам много добри отзиви от Драго че били по здрави нека тои да каже
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #4
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Като натиснеш спирачката и задържиш, педалът започва ли да пропада бавно? Сигурно да, това значи че пропускат гумичките на помпата. Просто трябва да ги смениш. Като ги извадиш, ще се види от какво стават.

        Коментар


        • #5
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Ooo, Момчиле, защо не се обаждаш, че си тука.Утре мини по някое време да ти дам стартера.Пък и да видиш колекцията от части, може да ти измислим още нещо.Вземи си ГСЦ от УАЗ с долните педали, ГАЗ 69/63/51/52, ЖУК, Ниса - абсолютно същите са като на нашите коли.Нали знаеш, унификация.Точно днес докато взимах карбуратора от старците, гледах главните спирачни цилиндри, защото и на мен ми предстои покупка на такъв, моя става само за рязане и оставяне в техникума като макет.Май струваше 80 лв, но се намират и по 50-60.Ако вземеш по-стар, останал от едно време, му смени задължително гумичките, нищо че е нов.Утре ще ти покажа от кой вариант гумички да си търсиш.Че има и разни ментета, дето изпускат за няколко месеца.Но го смени задължително - от водата, събрала се в спирачната система от дългото каране, без смяна на спирачната течност, корозира долната част на цилиндъра и в крайна сметка става на язви, та новите гумички не помагат.Моят е негоден по същите прични.Иначе уж държеше малко, но го смъкнах преди песъкоструя и никога няма да го кача пак.
          Притискателния диск на съединителя е същия палцов, от ГАЗ 69.Аз имам вече 2-3 такива.Действително Драго, пък и председателя на клуба Победа - Варшава (и не само те де!), хвалят тези с диафрагмените пружини.Проблемът е, че гадовете изпозатвориха всички магазини Жук/Ниса в нашия голЕм град и е по-трудно да се намери това изделие.Карай си за сега с палцовия, нали си го регулирал.

          Да кажа аз моите впечатления от Варшавата на Момчил.Отлично запазена кола - хромираните елементи са много добри, на боята и трябва едно пастиране.Салона действително е отличен, мирише хубаво вътре, никакви нотки на мухъл или изобщо на стара кола.Запазени са дори оригиналните постелки на пода!!!Това е почти нерално за Варшавите у нас!Никакъв колхоз - единственото нещо, което е добавено по нея, бяха едни безумни, но много майсторски направени 7-8 см подпори на задната част на предната седалка, които я държаха много странно вирната, а аз се чудех какво ми се вижда непонятно в точно тази Варшава.Вероятно предишния и собственик е бил доста нисък на ръст и трудно е виждал пътя от оригиналното разположение на седалката в комбинация със заостреното торпедо на капака.Поне така си го обяснявам аз.Като седнах вътре, все едно беше по-разично, а съм седял у много Варшави.Колегата Момчил се оплакваше от невероятна теснотия отпред.Вярно, че е висок 2 метра, ама и Варшавата хич не е малка.Е, забелязахме подпорите, разбрахме се, че не е оригинално така.В последствие били разкарани, та сега се седяло отлично в нея.
          Момчиле, желая ти успех с прекрасното возило и свиркай, когато имаш нужда от нещо, винаги съм насреща!Айде дано другата година да приключа и с моята, та да се събрем десетина Варшаваджии на ретро-парада.Току-виж сме взели наградата за масов клуб!
          Последно редактирано от м20_маниак; 23-12-08, 00:37.
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #6
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
            Здравейте!
            Чета форума от доста време, но чак сега реших да напиша нещо.
            Преди два месеца си купих след дълго търсене един близък роднина на ГАЗ 69. Става въпрос за Варшава с двигател S-21, тоест с висящи клапани. Сравнително нова е -1969 година, и е все още във вида, в който е излязла от завода (73500км, много запазено купе с оригинална боя, наистина запазен салон без скъсано и напукано, няма газ и т.н.). Хубаво вози, особено на задната седалка. Влюбих се в нея.
            За да не звучи всичко нереално добре, Варшавата ми има някои проблеми. Някои реших, на други търся решение.
            Основният проблем беше в цилиндровата глава на двигателя. Прегрявана е и доволно неграмотно е фрезована... Резултатът - не е за разправяне. Накрая намерих, купих и (естествено) монтирах чисто нова напълно оборудвана глава с всичкото му - клапани и т.н. Проблем вече няма!
            Карбураторът беше почистен в коресилин, чукнахме му гарнитурки, работи.
            Делкото имаше разкачени и разбити елементи. Чистене, бърникане, подмяна на това-онова, заработи прилично. Докопах и още едно здраво.
            И още хиляда и една дреболии... На вид Варшавата е много прилична, но си иска работа, за да стане от паметник на кола.

            Започват и все още нерешените въпроси:
            1.Съединителят ми започна да приплъзва в момента, в който двигателят заработи с 4-те си цилиндъра. Регулирах го както пише в старите книги. Сега не приплъзва. Обаче, за мое спокойствие, си купих съединител комплект за ГАЗ 69 / Победа / Варшава, палцов. Подозирам, че точно такъв е на колата. Бихте ли ми казали нещо по въпроса за съединителя на S-21 с диафрагмена пружина (разбрах, че по-новите Жукове са с такъв). Какво бихте ми препоръчали, и от къде мога да се сдобия с такъв, ако си заслужава?
            2.Стартерът, или по-точно шалтерът му, приключи земния си път. Приятел ми подари друг стартер. Почистих, монтирах, пак шалтер!... Изхвърля бендикса и до там. На късо обаче стартерът върти. Явно не дава контакт и този като стария. Проблемът е в това, че не знам много магазини в София - при старците на Габрово и К. Величков няма шалтери. Знаете ли къде има - да си купя...
            Колегата Стоян със още по-старата Варшава ще ми даде назаем здрав стартер, но все едно трябва да оправя моя.
            3. Спирачките. Още не съм правил нищо по въпроса - спира по някакъв начин, но определено изисква намеса. Според стария собственик, по предните спирачки всичко е подменено с части от ГАЗ 21. Това, което се вижда отвън, са ненапукани и явно нови маркучи. Главният спирачен цилиндър не изглежда обаче добре. И си иска при спиране да се припомпа още веднъж, за да достигне максимално налягане.
            Имам каталозите за резервни части на ГАЗ 69, 21 и 24 - там се вижда какво е останало при тях от Победата... Въпросът е какво от съвременните части ще пасне на Варшава без преправяне?

            Поздрави!
            Добре дошъл колега! Варшава 223 беше моя първи автомобил подарен от баща ми. На него се учих да шофирам и да ремонтирам още от ученическите години, но я продадох 1992г. Сега имам ГАЗ 69 с двигател Варшава s21 на който съм сложил диафрагмен притискателен диск и няма никакви проблеми. Скоростите се включват без никакво хъркане и потеглянето е плавно. Ако искаш мога да ти намеря нов диафрагмен диск. За спирачките цилиндърчета, помпа и маркучета стават от ГАЗ 69 и УАЗ 469 от по старите с долни педали. Ако те интересува нещо питай. Шалтер за стартера също мога да ти намеря или ако искаш цял стартер.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Аз имам чисто нов стартер за продаване.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #8
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Ето ме отново. Благодаря много за информацията и предложената помощ! Пиша чак сега поради простата причина, че нета ми изчезна по време на виелицата на 23-ти, а на 24-ти запалих едно от другите ми древни возила и се отдадох на празнуване извън София.
                По отношение на Варшавата има развитие (най-сетне!).
                Стоян ми даде на 23-ти стартера. Днес се прибрах по обед, обядвах както се полага и добре, че пийнах едни живителни течности от гроздов произход, защото иначе да съм замръзнал. Реших аз да оправя стартера. И се почна разриване на снега, сваляне на шалтер... Да, ама нещо не ще да се откачи от стартера проклетника, викам хайде и стартера долу... С премръзнали и покрити с вкаменена грес ръце успях да го смъкна (тук някъде започнах да отправям заклинания за майките и всички роднини по женска линия на създателите на Варшавата)... Събрах оригиналния стартер на колата със Стояновия шалтер. Стъмни се. Как съм го набутал в тъмното и как затегнах всичките му болтове и гайки само на опипом - загадка. Ругаейки тихо и вече с напълно вкочанени ръце замъкнах и акумулатор. Сядам вътре и о-чудо! Върти! Естествено - запали без проблеми. И снимки направих един куп, и всичко супер! Сега пък като се прибрах, се оказа, че новия ми фотоапарат не се понася с древния ми компютър... Ще се купува и компютър явно. Поне колата работи и утре, живот и здраве, ще я пораздвижа. Утре ще се занимая и с разглобяване на старите шалтери с цел евентуалното им привеждане в изправност.

                Иначе се интересувам от всякакви предложения за части.

                Коментар


                • #9
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  тук някой нещо няма ли
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Със сигурност ще изникне нещо, но не съм търсил там все още. В моя случай има много малко липсващи части - например резервоарчето за течност за чистачки. Прилича на манерка, пластмасово е и стои в една метална кошница (и нея я няма), закрепена за дясната шпилка за акумулатора. Няма я оригиналната запалка. Няма странично огледало.
                    Не ми достига време, иначе имам поне две бракувани Варшави в предвид.
                    Живот и здраве, като се затопли времето, ще се захвана по-сериозно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      тук някой нещо няма ли
                      Е това тук сме ние...Изпадат вярно разни неща понякога, но ретро феновете по между си се познаваме и знаем горе-долу кой с какво разполага.

                      Момчиле, радвам се, че вече имаш работещ стартер на Варшавата.Може и с манивелата, ама зимата не е хич приятно.Нали за утре си остава уговорката?Че да си освободя сега място на фотоапарата за малко снимков мат'рял, щом твоя има апатия към компютъра ти.

                      п.п. Някъде имах втори патрон за запалката с пластмасовата "галка" отгоре.При теб май си стоеше гнездото.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Ето снимките от вчера и днес.
                        Резултатът от снощното приключение е напълно положителен. Днес Варшавата измина на собствен ход към 40 километра из София. Бях решил да ходя за части, взех и Стоян и смятам, че намерихме доста ценни неща. Сдобих се с оригинална стойка за казанчето за чистачки и с разни други дреболии.
                        Колата работи напълно прилично, единствено праисторическите Видинки водят до пързаляне при всеки опит за спиране на хлъзгаво, което всъщност е съвсем нормално. Въпреки, че не са карани и имат огромен грайфер, ще бъдат сменени - то е ясно и не подлежи на съмнение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Бе момче, ти си за пребиване. Нали не е война. След месец и половина времето ще омекне, тогава и прави глупости. И аз на твоите години живеех така, и сега съм готов да пиша книга за тунинга на патериците.
                          Обади се на Стоян, елате в къщи, ще видиш кво имам в хладилника. А желязото ще го ровиш напролет.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Бе момче, ти си за пребиване. Нали не е война. След месец и половина времето ще омекне, тогава и прави глупости. И аз на твоите години живеех така, и сега съм готов да пиша книга за тунинга на патериците.
                            Обади се на Стоян, елате в къщи, ще видиш кво имам в хладилника. А желязото ще го ровиш напролет.
                            Имаше една Варшава с купе като на Победа, какъв модела се води ? Преди време имаше една такава се продаваше в мобилето, ако се пипне малко ще стане голям звяр
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Те и Победите са били две. Гърбавата е била основната, с багажника - представителна, за градските.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X