Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Те и Победите са били две. Гърбавата е била основната, с багажника - представителна, за градските.
    Гърбавата ми харесва повече, сигурно се води Fastback
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Не, просто "с повишена проходимост") Тогава така са казвали на жалките паркетници. Макар че по днешните мерки това е поне трактор.

      Коментар


      • #18
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Абе, вие не спите ли?!Ами сте се захванали с продукта на съветско-полската дружба у 5 часа.Стефане, Победа-седан серийно е нямало.Имало е прототип на НАМИ за такава, но никой не я е одобрил - снимка 1.Имало е и Победа сериен кабриолет - снимка 2.И м-72 - паркетника, пак си е гърбав - чертежа 3.
        Колега PACH, то не е един модела "гърбава" Варшава, ми са 4.Първия е с индекс м-20, като Победата и е нейно абсолютно копие, разликата е само в емблемките.Моята е такава - снимка 4.Следващия е модел 200 или по-известен като модел '57, защото излиза през 1957, променени са решетката и други дреболии.След това е модел 201 през 60-та година, който хептен си е същия.И след това поляците правят горноклапанния мотор С-21 през 62-ра и от тогава има модел 202 с този двигател.През 64-та вече и скопяват задницата и се появява 203/204, който по-късно е преименуван на 223/224 заради протест от Пежо, защото цифровия индекс бил същия.
        За днес.Момчил дойде до нас със Чудовището с намерение хем да се вознем, хем да пообиколим за части.Както каза той намерхме разни неща, за някои хора - ръждиви железа, на нас - нечовешко редки находки.С негово съдействие си намерих нова решетка за Москвича 412 първа серия - "четириочката", който нямам идея кога ще стане.Но това сега не е важно, важна е Варшавата.Движи се мнооого прилично, добра тяга дава двигателя.Той не смееше много и да я натиска, защото тия Видинки са по-твърди от асфалта.И въпреки всичко почти не се пързаляше, което е разбираемо при тоя тонаж.Доста безшумно се носи, при все, че не се знае какви флуиди изпълват моста и скоростната кутия.Хората гледат много учудено Варшавата и нашите ухилени физиономии вътре по спирки и светофари.Даже един случаен минувач ни спря, да си побъбрим, имали "гърбава" и я околхозвали, пардон, тунинговали...Дупки, легнали полицаи и паваж не се усещат, дори и при сегашното положение с гумите и амортисьорите.Уф, не се бях возил на такова камионче от лятото, почти бях забравил какво е.Благодарности на Момчил за разходката.Има и снимки от днес, но ще ги кача по-нататък в денонощието, сега не мога да си намеря четеца за картата на апарата, пък и не ми се търси.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от м20_маниак; 28-12-08, 05:12.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #19
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Благодаря за полезното инфо Това "Гърбавото" много напомня на един от VW-те ми, които сега реставрирам. VW 1600 TL - Fastback



















          Ето го и купето.Пясъкоструйка и епоксиден грунд:







          Това ми е първият ретро автомобил, след това си купих седан (Notchback) и комбито (Squareback).Всъщност в момента имам 2 комбита, 2 седана и още едно комби ,но от последната серия 1972 година.Освен оффроуда това ми е другата голяма страст
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #20
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            m_g, кога ще ме возиш на Варшава?

            Коментар


            • #21
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Благодаря за полезното инфо Това "Гърбавото" много напомня на един от VW-те ми, които сега реставрирам. VW 1600 TL - Fastback

              Това ми е първият ретро автомобил, след това си купих седан (Notchback) и комбито (Squareback).Всъщност в момента имам 2 комбита, 2 седана и още едно комби ,но от последната серия 1972 година.Освен оффроуда това ми е другата голяма страст
              Браво, колега!Много ми харесва, когато някой рестарвира един автомобил в правилния алгоритъм и не пропуска неща като песъкоструя!Същия TL (или може би беше седан, почти 18-годишната ми памет ме предава) имаше в моя квартал и беше в доста добро състояние, но за съжаления стопанина му се оказа безумен и го сполетя съдбата на много подобни возила - замина в близкия пунк за вторични суровини.
              Член ли си на Бургаския ретро клуб?Те мисля скоро го учредиха, но набират мощност.
              А изкърпи ли го вече?Защото аз го закъсах малко с майстори, чакам вече една година да направят заварките по тая Победа/Варшава на 4-тата снимка от предишния ми пост.Мотора как е?
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #22
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                Браво, колега!Много ми харесва, когато някой рестарвира един автомобил в правилния алгоритъм и не пропуска неща като песъкоструя!Същия TL (или може би беше седан, почти 18-годишната ми памет ме предава) имаше в моя квартал и беше в доста добро състояние, но за съжаления стопанина му се оказа безумен и го сполетя съдбата на много подобни возила - замина в близкия пунк за вторични суровини.
                Член ли си на Бургаския ретро клуб?Те мисля скоро го учредиха, но набират мощност.
                А изкърпи ли го вече?Защото аз го закъсах малко с майстори, чакам вече една година да направят заварките по тая Победа/Варшава на 4-тата снимка от предишния ми пост.Мотора как е?
                Член съм, не минава мероприятие без да надуя главите на всички с много децибели , относно майсторите всичко сам си правя.Нямам нерви да се занимавам с майстори.Ти до къде я докара ?
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Ясене, ела на срещата днес и ще ти дам и да я покараш, ако искаш.

                  Днес мога да се похваля с една симпатична фотосесия.
                  http://www.snimka.bg/album.php?album...03&pid=9622592
                  Снимах два от най-популярните автомобили в България от 60-те години. Москвичът 407 на един приятел и моята Варшава. Чудно си прекарахме. Карах за пръв път от 2002-ра година 407. Много ми допадна. Ако разгледате албума, може да видите двете возила в детайли. Снимах и други возила от колекцията на Сашо, донора 407 и адски запазената 408-ца. Третата 407-ца е под платнище и е иначе перфектна двуцветна.
                  То и на мене Варшавата ми се явява 4-та стара кола. Ама държа само любимото Жигули в София, другите са на вилата.
                  Служебната ми се ремонтира и може би утре ще цъфна на работа с древното полско чудовище, което тия дни ми носи само приятни емоции. В крайна сметка след два месеца упорит труд, трябва да има и резултат.

                  Колега PACH, изпитвам огромно удоволствие да видя една такава реставрация. Мой много добър приятел, който в момента реставрира Москвич 403, търсеше да купи такъв Фолксваген. Някога са имали и бил откраднат. Трябва да го питам, дали няма някоя останала част.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    В ония години гърбавите бяха все едно спортни. Много тежка гъзария. И изобщо, имаше мощни тенденции за прехвърляне на самолетния дизайн в разни мирни градски неща.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Колега PACH, изпитвам огромно удоволствие да видя една такава реставрация. Мой много добър приятел, който в момента реставрира Москвич 403, търсеше да купи такъв Фолксваген. Някога са имали и бил откраднат. Трябва да го питам, дали няма някоя останала част.
                      За теб удоволствие, за мен мноого работа Ама не, не мога като повечето да се шлая по кафета и да се чудя как да си запълвам времето.При мен този проблем го няма защото никога не ми стига
                      Наскоро с един приятел взехме едно помещение 300 кв.м. под наем за да имаме голяма база, я която да реставираме колите си.И той като мен е много зарибен, има седем или осем костенурки и бус Фолксваген от първите
                      Ако имаш път към Бургас, обади се да ти покажа проектите, винаги ми е приятно да се запозная със сродни души
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Браво колега! Варшавата е в уникално състояние! Снимките ме върнаха години на зад в спомените за моята Варшавка. Тя също беше пройзведена м.септември 1969г. същия цвят само че тапицерията беше синя. Имаше същия термометър с магнитче залепен на таблото. Сега ме е яд че я продадох но такива бяха времената Тук в едно село има една така запазена като твоята кола и ще ходя да питам дали ще я продадът, но едва ли. С удоволствие гледам старите български филми от седемдесетте години когато по улиците се движеха Варшави, Волги, ГАЗ 69, Москвичи 403,407и 408. Тук е мястото да кажа че в скоро време и колегата Misho5kov ще покаже още един уникално запазен автомобил
                        Последно редактирано от dragomir_68; 28-12-08, 15:51.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #27
                          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Драго, с удоволствие ще ти покажа Варшавата на живо, като някой ден я закарам в Бяла Слатина. Баща ми, бог да го прости, е от там. Рядко успявам да отида, но лятото се надявам да го направя с нея. Като ходех някога на гости на баба и дядо, ми правеше впечатление колко много Варшави има из града. Може би тогава и да съм разбрал какво е това Варшава.
                          Поздрави!

                          А, и щях да забравя - едно питане. Колегата с 407-цата смята, че за гресиране на предницата не трябва да се ползва литиева грес, а солидол. Вярно е, че той е фанатик и минава с текаламита по гресорките на Москвича на всеки 1000 км. Взех си и аз от въпросното мазило - "синтетичен солидол" се води. Дали наистина е по-добре с него?
                          Последно редактирано от m_g; 28-12-08, 16:59.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                            Драго, с удоволствие ще ти покажа Варшавата на живо, като някой ден я закарам в Бяла Слатина. Баща ми, бог да го прости, е от там. Рядко успявам да отида, но лятото се надявам да го направя с нея. Като ходех някога на гости на баба и дядо, ми правеше впечатление колко много Варшави има из града. Може би тогава и да съм разбрал какво е това Варшава.
                            Поздрави!
                            Радвам се че си от моя край! Винаги си добре дошъл в Бяла Слатина а моя тел. е 0886445 318 Драго, ако нещо ти трябва се обади. Сега в Бяла Слатина има само една единствена Варшава, другите заминаха на вторични а някога както казваш бяха много. Поздрави и от мен!
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #29
                              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Като чета темата много ви се радвам на ентусиазма и на желанието да съхраните и възстнавоните автомобили,които и аз харесвам много.Дори почвам да съжалявам,че продадох преди дни Запорожеца си.Но много дини не стават под две мишници.С 5 ретромотоциклета Заположеца ми идва в повече.Колкото до Варшавата намирам,че е много добра.До скоро в коопероцията ни един съсед караше една такава-тъмно сива.Като й дойде времето я предаде на вторични суровини.За съжаление беше много изконсумирана,багажникът й беше кърпен с чували от цемент,ламарините й бяха тръгнали доста сериозно към вечните ловни полета.Е хромираните й части бяха добри,вътре по таблото имаше всичко оригинално.
                              Успех и продължавай така да ни правиш съпричастни с развитието на проекта ти!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Някога греста с която гресирах Варшавата беше обикновена грес то през онези години нямаше друга, а след това в болницата като започнах работа имахме 5 Ниси линейки и тях ги гресираха с обикновена грес. Добре е и ти на всеки 1000км. да гресираш за да е здрава предницата и да не се разбива лесно.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X