Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде в София има сервиз за исузу тропер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: къде в София има сервиз за исузу тропер?

    Първоначално публикуван от xaligar Преглед на мнение
    Здравейте, интересува ме може ли някой да ми даде контакт на Цецо и Лозан. Имам нужда от помощ за едно исузо тропер непалещо.

    Предварително благодаря.
    Без да имам каквито и да било претенции за компетентност като механик, опитът ми сочи, че в 99% от случаите с непалещо Исузу 3тди става дума за повреден сензор за високото налягане на маслото, който се намира между 3ти и 4ти цилиндър. Когато се закачи за проверка *НЕ* дава грешка, което е една от основните причини тези автомобили да са "загадка" за знаещите и можещите

    Пиши после дали съм "познал"!
    +359 899985804

    Коментар


    • #47
      От: къде в София има сервиз за исузу тропер?

      Моят боб говори друго не вдига достатъчно налягане на маслото и не пуска дюзите ,маслената схемотехника в този двигател е фундаметално откритие на инженерете направо се чудя как им го роди мозъка.
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #48
        От: къде в София има сервиз за исузу тропер?

        Горивната система е на катерпилар. И там работи перфектно, просто там размера има значение. А тук е прекалено изнежен.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #49
          Конкретно за този мотор трудно ще намериш специализиран сервиз. Затова препоръчвам повече да се чете по нета - има остатъчно руски и английски сайтове. След това въоръжен с тези знания , казвате на монтьора какво трябва да направи и всеки средно грамотен такъв може да го свърши. За пример давам като сменях датчика за високото налягане на маслото. Свалих снимки от нета, разпечатах ги на два листа и казах на майстора какво трябва да прави. Намаше проблеми. Друг пример, който мога да посоча е, когато сменях маслото. Обърнах внимание на монтьора, че маслените филтри, които се сменят са два броя. Третият за грубо почистване, вече си е в масления картер и той не се чисти на всяка смяна на маслото, а понякога. Трябва обаче да се свали капака на картера.

          Коментар


          • #50
            Здравейте колеги,имам следния проблем, джипа нейска да пали след смяна на датчика за смяна на маслото,също и клапана ,и все още не иска да пали,ако някой знае каква може да е причината да пише!?

            Коментар


            • #51
              А ,защо ги смени ?

              Коментар


              • #52
                Защото спря да пали

                Коментар


                • #53
                  Аз нямам голям опит , но във форума има хора които са се занимавали ,а и някой които се човъркат по собствените си джипове .Според мен е добре да напишеш по-подробно как спря да пали , как се реши да се сменя датчика ( след четене ,съвет и т.н.) , как се реши да се сменя клапана и кой е този клапан , от къде ги купи ,нови ли са ,или втора употреба .И въобще неща които са ти направили впечатления преди да спре да пали

                  Коментар


                  • #54
                    Просто не разбирам от тези джипове,ще се радвам ако знаете добър майстор който да ми препоръчвате за да го направи

                    Коментар


                    • #55
                      Както е писал колегата в пост 53,дай малко повече инфо,за да се опитаме да ти дадем някакъв съвет.

                      Коментар


                      • #56
                        Както си работеше изгасна и повече не иска да запали,подменен е датчика който е между 2 и 3 цилиндър,но пак не пали

                        Коментар


                        • #57
                          В пост #46 пише ,че е между 3 и 4-ти , а не както ти си написал!

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от Iordan83 Преглед на мнение
                            Както си работеше изгасна и повече не иска да запали,подменен е датчика който е между 2 и 3 цилиндър,но пак не пали
                            Между втори и трети ,отляво на входа на маслото ,гледано отгоре .Там са два за налягането и за температурата на маслото . https://www.ebay.co.uk/itm/Isuzu-Tro...wAAOSw5eNeHlaI - това е датчика ,който мери налягането .По принцип съм чел , че този датчик не умира веднага .Чел съм и ,че няма да запали ,ако е повреден и датчика за положението на коляновия вал .
                            В 45 пост , на предната страница е даден и телефона на Лозан .
                            Последно редактирано от gy6ter; 24-02-20, 15:34.

                            Коментар


                            • ivcho.vd
                              ivcho.vd коментира
                              Редактиране на коментар
                              Ако както казва,че е сменил датчика за налягането на маслото в рейла и клапан-регулатора в масленета помпа за високо налягане,другата причина е точно датчик КВ.

                            • gy6ter
                              gy6ter коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз бих си прегледал и куплунзите на компютъра и бушоните преди всички други манипулации .

                          • #59
                            Момчета просто не разбирам нищо,не съм майстор,ще се радвам ако някои който разбира ми даде номера си за връзка с него!

                            Коментар


                            • #60
                              Някакво развитие ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X