Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Темата произлиза оттук:
    Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг



    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    +1
    Но все пак е по добре дъската да е 40см., т.е. по-големите модели MS250 C-BE /700-800лв./
    Добра и бюджетна алтернатива e и Sparky TV4240 /420лв./

    ...
    Благодаря!
    Обзаведох се със Спарки ТV4240, сега остава да го зглобя и пусна в експлоатация
    П.С.
    Благодаря на Братята Петрови, Румбата и Яро за оказаната Неотценима помощ в избора и доставката

    Дойде разглобен в кашон



    Все пак съм си Инженерче - зглобих го, а дали ще проработи - ще разберем като сипя бензин







    Последно редактирано от Yaro; 19-12-08, 12:43.

  • #2
    До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

    и на мен ми предстои да купувам , каква е цената за тази резачка ,
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #3
      До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

      И аз искам! Българска ли е?

      И задавам по-правилния въпрос:

      откъде се купува на тази цена?

      Коментар


      • #4
        До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

        Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
        и на мен ми предстои да купувам , каква е цената за тази резачка ,
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        И аз искам! Българска ли е?

        И задавам по-правилния въпрос:

        откъде се купува на тази цена?
        Ето и отговора

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        ...
        Добра и бюджетна алтернатива e и Sparky TV4240 /420лв./
        ...
        Румбата е човека

        Коментар


        • #5
          До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

          Вчера купих бензин и масло, но не срещнах дърво паднало на пътя (зарекъл се бях че ще вадя триона САМО при нужда). Днес обаче попаднахме на истинска засада и налях маслото и бензина (с двутактово масло) и от петото дърпане запали (след това от раз), поборих се малко че беше включена спирачката, но след минута дърветата сами се нарязваха, Страхотна машинка, само си трябва Физическа подготовка, че след няколко дървета, нежните ми ръчички се поуморяват (не става само с ядене - беше казал "поета") - Впечатлен съм и пак благодаря за съветите и за помоща при покупката!
          ето и линк към темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42492

          Коментар


          • #6
            До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            Е-е-е, Алекс, не се стърпя да запалиш триона, а?
            Страхотна /както винаги/ разходчица сте си спретнали.
            Есента е любимият ми сезон за снимки, а южните склонове на Витоша са благодатни за тази цел.
            За наше щастие живеем в страна с четири сезона и уникално красива природа!
            Поздрави.
            Работи като Звяр, а го запалих защото се Налагаше - точно по предназначението му
            Между другото сега като е зареден - колко време може да седи така?
            Запалих го и понеже бях гледал че хората въртят на празен ход да пръснело масло по веригата, ама не пръска, дали всичко е наред (веригата не се загря и изглеждаше (видимо) смазана?

            Коментар


            • #7
              До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ... Между другото сега като е зареден - колко време може да седи така? ...
              Моят си стои постоянно с пълен резервоар. Че иначе гаранция ще забравя да го заредя.

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ... Запалих го и понеже бях гледал че хората въртят на празен ход да пръснело масло по веригата, ама не пръска ...
              Нали си сипал масло за веригата?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                Щом е заредено резервоарчето за масло значи си маже.
                По принцип не е добре да се използва "отлежала" горивна смес не само за тази машина.
                Максимум 2-3 месеца.

                Коментар


                • #9
                  До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Моят си стои постоянно с пълен резервоар. Че иначе гаранция ще забравя да го заредя.



                  Нали си сипал масло за веригата?
                  Заредено е с Трансмисионно масло, до горе, даже преля малко

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Щом е заредено резервоарчето за масло значи си маже.
                  По принцип не е добре да се използва "отлежала" горивна смес не само за тази машина.
                  Максимум 2-3 месеца.
                  Благодаря, а какво да правя горивото след два месеца? Да го изсипя и да заредя ново ли? Няма ли да се омаже? И защо е това "правило"?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Супер красиви есенни пейзажи, браво




                    тук човекът е дал даже повече информация от нужното, ама
                    ОООО, явно съм пропуснал да прагледам предишната тема до края ,,или съм я гледал само в началото..иначе аз купих една електрическа ,,,не ви съветвам да купите такава,, на домашно условие работи супер,,ама ако си ей така като алекс някъде на път,,,направо си овиснал,,
                    отивам скоро и аз да купиа такава,,

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                      В офиса ми мирише на бензин един верижен трион. Ама нямаме сняг! Днес ще проверя Странджата за гъби. Дали да не я взема?

                      А нашите хора са показали на Витоша мъжество и човешка отговорност!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Заредено е с Трансмисионно масло, до горе, даже преля малко



                        Благодаря, а какво да правя горивото след два месеца? Да го изсипя и да заредя ново ли? Няма ли да се омаже? И защо е това "правило"?
                        Няма такова нещо маслото и цяла година да седи,нищо му няма.И не е задължително да е трансмисионно,щото е по гъсто.Аз слагам М10Д и го свършва заедно с бензина.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Няма такова нещо маслото и цяла година да седи,нищо му няма.И не е задължително да е трансмисионно,щото е по гъсто.Аз слагам М10Д и го свършва заедно с бензина.
                          Вярно.
                          На маслото му няма нищо като седи.
                          Сместа от бензин и масло не трябва да престоява много.
                          Защо е така - химиците да кажат.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

                            Снимките са прекрасни.Но понеже темата малко се измести за резач-
                            ките аз също оборудвах джипа преди месец с професионален Щил М 260. В инструкцията изрично пише,че двигателна смес не бива да се ползва повече от един месец след изготвянето и.В магазина ме предупредиха,че най добре е бензина да се смесва с масло непосредствено преди употреба в количество,което ще се изразходва за няколко дни.Защо е така може да каже само експерт,но имам личен опит когато двутактови машини със стар бензин отказват да запалят.При наливане на свеж веднага проработват.Маслото за веригата ,както отбеляза по горе колегата Вардаров не е трансмисионно.Препоръката от магазина е М 10 Д,но свежо,а не отработено.Всяка година на вилата майсторите които ми режат дървата ползват отработено за веригата и никой не се е оплакал.Понеже не съм дърворезач ще спазвам инструкциите.
                            Последно редактирано от Кити; 09-12-08, 23:40.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                              Хе, аз имам точно същата машина. Та да дам малко полезна информация за нея.
                              1. Оригиналната верига при мен беше марка"Oregon" И не съм доволен от нея. След като купих верига "Stihl" машината работи перфектно.

                              2.Саморазвива се едно винтче, което държи пружината против вибрации, там от дясната страна, ще го видиш, при опит да го завия здраво превъртя в пластмасата, и се наложи да пробия светъл отвор, и по добре познатия метод с контрагайка вече и там няма проблем.

                              3.Трябва да се внимава да не се "заклещва" шината като се режат по-дебели дървета, защото самата шина се държи към машината само с един болт, а той не осигурява достатъчно притискане, шината мръдва, а оттам и веригата се охлабва...
                              При Щил тези болтове са два, и не съм чувал да имат подобен проблем

                              4.Прави си сместа само със специалните масла за високооборотни двигатели, като отидеш в магазин на Щил или Хускварна, и поискаш масло за двигателя там знаят кое какво...

                              5.Маслото за веригата може да е каквото и да е, важното е да маже, по нашия край циганите карат машинките с отработило масло, купуват го по 50 ст. литъра, и машините вървят та се кинат. Обаче се цапат, стават едни такива черни, не е работа. Моята я карам с М16Д, такова наливам на трактора, такова имам, и такова слагам, върви с всичко.

                              6.Като се изхаби веригата, най-добре е да занесеш да ти я заточат машинно, тук струва 2 лева, нищо не е. Но понякога се налага да се заточва ръчно, и там има тънкост. Как се прави: Най-добре с приспособление, което държи пилата под точния ъгъл, но струва 40+ лева. По-евтиния вариант е пила с държач, на него има нанесен ъгъл(30 градуса) под който трябва да върви пиличката, но е по-неточно от първия вариант. Опитните майстори го правят и само с гола пиличка, и сава.
                              Многое важно след заточването височината на левите и десните зъби трябва да е еднаква, иначе веригата започва да реже под ъгъл, и почти не е възможно да се работи. А постигането на еднаква височина става с равен натиск за всеки зъб, и равно изпиляване. например всеки зъб го пилиш по веднъж с цялата дължина на пилата и после по още половин пила, или по две пили, важното е всеки зъб да "получи" еднакво отнемане на материал с всички останали зъби.

                              Ми май това е по-важното за което се сещам, успех с дървата
                              Ако има въпроси питай, ще кажа каквото знам.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X