Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Аз ,за да не се правя на майстор си купих машинка за точене и нямам ядове.Но ми прави впечатление ,че веригите на щил са малко меки и се захабяват по-бързо от орегон и уиндзор, съответно и пилите на орегон са по твърди и изкарват по дълго време ,не че ги ползвам много ама имам по една от необходимите ми размери ,че доста често се случва при рязане на стари дървета в тях да е врастнала някоя тел или пирон ,та така набързо тръквам веригата и си довършвам работата ,че като почна сваляне,слагане ,за карък падне гайка в триците или се търколи някъде и ставам 100 пъти пишман ,че съм взел да сменям веригата вместо да я лъсна с пилата пък в гаража на масата си бачкам спокойно ,а и няма кой да ме чака и да бързам.

    Коментар


    • #92
      От: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

      Да ви кажа какво препатих аз с тази машинка...
      Разните дребни проблеми съм ги описал, те не ми пречат, изобщо. Не за тях става въпрос...

      По-сериозните:
      Първо се повреди помпичката за маслото за веригата. В официалния представител за Шумен не ми намериха помпа, ама те са си едни дърти комунисти, карат я на допълнение към пенсиите. В друго магазинче което се занимава със Спарки ми обърнаха повече внимание, ама помпичката беше доста солена. Не си спомням сега точно, ама нещо като 50 лева. Май че... Доста скъпо за 20 грама пластмаса и още толкова бронз. С нищо и никаква технологична обработка на зъбчета, ама карай, свикнали сме да ни все отзад...

      Това лято докато си режех дървата машинката спря да пали. бутах тук-там, и установих, че прозрачното мехче за ръчно помпене на бензин при студен старт е нацепено и оттам системата дърпа въздух и не ще да засмуче бензин. В магазина ми казаха, че ги нямали като резервна част. Ако можело да потърся от друга марка дали нямало да пасне на мястото... Луда работа. Изолирах мехчето, сега вече палеше, макар с повечко дръпвания на въжето. Ама и това преживях, викам си-те тези мехчета са модерна измислица, старите машинки нямат, па как палят...

      Последно се скапа съединителят за веригата. Това дето като дадеш газ зацепва и започва да движи веригата. За да си свърша работата го позаварих оттук-оттам, ама наряза още един кубик и съвсем умря. В магазина ми казаха, че тези машинки вече не се произвеждали, а и бил минал срока в който задължително се произвеждат резервни части за поддръжка на машината. Аз знам, че този срок е 10 години, и им казах, че не са минали 10 години от покупката, на което те ми отговориха,ч е минали-не минали-това е положението-няма производство на резервни части за тези машинки. Обещаха да попитат из други магазини дали нямат съединител за резерва, записаха ми телефона, ама вече няколко месеца ни вест. Не очаквам и да има, та като и дойде времето ще търся да приспособявам от друга машинка. Ако и тогава не стане-двигателчето ще стане на двигател за лебедката на джипа.

      Та Спарки ли? Никога повече! Не само моторни триони, а никаква техника с тази марка. Загубиха ме като клиент.

      А иначе гледам да купувам неща произведени в България...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #93
        От: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

        Съдинител ще намериш ,не е задължително да е от същата марка важно е да отговори размера,не са много варианти пасват и от други марки.А тези резачки се оказаха пълен боклук и моята ТВ-3840 мина по тоя път,обаче на всичкото отгоре лятото гръмна бобината(първо почна трудно да пали ,ама втората вълна беше ,че спря да гасне ,а паленето се оправи)за 40 лв. взех нова бобина и я оправих и тоя път ,за това купих щил 260 и се реши проблема.А спаркито си се произвежда от 7-8г.предимно в китай ,та ние какво си мислим незнам ,ама не е това кое'т требе,и аз я купих щото нали всички машини в цеха ни бяха от тая марка и устояваха на инквизицията ни ,ама останах изненадан ,тая резачка много мека излезе,после купихме един ъглошлайф от малките ми той умря много силно и бързо ,докато тези от старото производство си пеят имат голям работен ресурс и са ремонтно пригодни.И мен ме загубиха като клиент ,то енхел и райдер почнаха да са по-корави от тях ,но на 1/5 - 1/3 от цената на прехваленото спарки.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X