Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Може да ми честитите-оборудвах се с Partner 4-18XP за 324 лв.
    Набързо нарязах 2-3 кубика-за отскок.Представя се много добре.Само ми се струва,че "хвърля" повече масло по веригата,отколкото трябва.,а май няма възможност за настройка.Моля за съвет от по-компетентните?
    VENI-VIDI-VICI!

    Коментар


    • #62
      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

      След два резервуара бензин и масло, мога да кажа следното - машинката е много добре маслото за веригата върви малко по-бързо от очакванията (към 1:1 с бензина) , веригата се отпусна след 5-8 дървета, но се натяга бързо и лесно макар и да иска инструмент за това
      май вторият път прекалих с маслото, щях да се удуша от дима
      Доволен съм, отлична стойност за парите си

      Коментар


      • #63
        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        маслото за веригата върви малко по-бързо от очакванията (към 1:1 с бензина)
        Да, ама резервоара за бензина е 400 ml. а за маслото 220 ml. Това по спомен. И са изчислени така, че да свършват по едно и също време. Е, почти-зависи доколко пълниш резервоарите, и от гъстотата на маслото.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          След два резервуара бензин и масло, мога да кажа следното - машинката е много добре маслото за веригата върви малко по-бързо от очакванията (към 1:1 с бензина) , веригата се отпусна след 5-8 дървета, но се натяга бързо и лесно макар и да иска инструмент за това
          май вторият път прекалих с маслото, щях да се удуша от дима
          Доволен съм, отлична стойност за парите си
          Как така по бързо??? Свършва ли преди бензина, лошо!!! Ще запече веригата ще прецака шината, може да скъса веригата, може да изкриви вала на двигателя, зъбчатка и т.н Все кофти работи.

          Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
          Може да ми честитите-оборудвах се с Partner 4-18XP за 324 лв.
          Набързо нарязах 2-3 кубика-за отскок.Представя се много добре.Само ми се струва,че "хвърля" повече масло по веригата,отколкото трябва.,а май няма възможност за настройка.Моля за съвет от по-компетентните?

          Трябва да има. Но виж вискозитета на маслото. Ако сипваш под 10 ще свършва по бързо от бензина което ще стопи шината в най добрия случей. Ако е повече от 10 смазването няма да е достатъчно което ще доведе до същият резултат Трябва да е 10!!!
          Не те съветвам да регулираш. Оставали ти някакво масло за веригата като свърши бензина в резервоара всичко е наред!!!! Ха със здраве.


          Като цяло на нови машини не е нормално да се пипат каквито и да е настроики. Със сигурност са ви казали и като сте ги купували!
          Друго което се сещам е преди да сипвам масло или бензин винаги с една четчица почиствам около резервоарите. Падат боклуци и с времето правят бели!!!

          Май прекалих с напътствията
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #65
            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

            Вчера дойде новата помпичка-25 лв. Множко ми се виждат, амааа...
            Ето и малко снимки:

            Старата помпа-ясно се вижда къде е износено.



            И новата-на нея зъбното колелце е метално. Няма да се износи, дано да не се износи червяка.



            Ето така са зацепени когато работят:



            И поставени на мястото си:



            Няма никаква възможност за регулиране.
            А ако някой го е страх, че маслото ще свърши по-рано-просто да пълни по-малко резервоара за бензин.
            Но няма смисъл, резервоарите са сметнати така, че да няма проблеми от подобен род при експлоатация на машината.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

              Истинските машини имат винт за регулиране на маслото,и няма нужда да е непременно м-10 д.Но тук не говорим за професионални мотори.

              Коментар


              • #67
                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Вчера дойде новата помпичка-25 лв. Множко ми се виждат
                На мойта хускварна е обратното червячното колелце е метално а това на помпата пластмасово комплект с другата част на помпата струват 55 лева мойта е модел 50 от старите с черните капаци води се най малката от професионалните и по книга за веригата дават масло SAE 80 W 90 .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                  Само професионалните моторни триони имат регулитуема маслена помпа
                  0(-)

                  Коментар


                  • #69
                    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                    Аз имам Хускварна 340. В упътването за експлоатация пише, че маслото трябва да е с вискозитет 80W-90 или диференциално масло ЕР-90.
                    Също така пише, че бензина трябва да се източва от резервоара, ако няма да се работи с резачката в следващите няколко дни. След като се източи бензина, резачката се пали и се оставя да доизгори всичкият останал бензин в тръбопроводите. След това вече може да се съхранява. Проблемът е в това, че маслото което се слага е на растителна основа и бързо губи своите мазилни качества, след като се разтвори с бензин. Ако оставите резачката продължително време с бензин в резервоара, то при следващо палене бензинът ще бъде обезмаслен и двигателят задира. Все едно. Затова е задължително да се прави по-горе описаната процедура. Изрично е написано, че при неспазване на това изискване отпада гаранцията на триона. Аз като си свърша работата, изсипвам обратно останалия бензин в едно шише и при следващо ползване отново му сипвам необходимото количество масло. Досега проблеми не съм имал, вече близо 4 години.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                      partner 351 XT продукт на хускварна...реже всичко и по много имам две шини и три вериги орегон и неква уиндзор.....не съм доволен от веригите но като се износят ще ги сменям.....наливам масло за шината каквото ми падне даже с нафта съм карал.....хидравлично,м10д,м16д,диона супер има останала от едно време.....и най-вече с отработено.....около 50 кубика съм нарязал дърва досега с нея и съм повалил около 1 декар гора....... тая есен.....нямам забележки .нищо не съм сменял или чупил....искаше ми се да е малко по мощна но и така върши работа....

                      п.с Веригите си точа сам с пиличка и като се захабят имам ел.машинка от баумакс с диск за точене на ъгли и наклони....горе долу на 3-4 пилички една машинка минавам....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                        Само да покажа помпата на Спарки модел 5540, 55 кубика двигател струва ми се, че този винт е за някакъв реглаж, ако имате предположения моля споделете.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                          Този винт е за реглаж на помпата-колко масло да подава.Ако ти маже нормално не си играй да го въртиш.
                          0(-)

                          Коментар


                          • #73
                            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                            Здравейте....стария партнер 351 ХТ си работи без проблеми ...но както казах ми идва малко слабичка ......и се сдобих с Хускварна 440Е от колега ....та въпроса ми е как си мерите количеството масло в бензина и колко точно слагате....На бутилките пише 1:50 но в магазина ми казаха 1:30.....а на практика слагам 1 към колкото дойде...но винаги повече....и а скором ще сменям веригите на партнера та да кажете каква точно верига хускварна или щил режат по добре....или други...


                            Последно редактирано от Roninn; 11-05-10, 21:43.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                              Щом тази е по-мощна, а тя е 40сс. и 1.8 кв. колко е Партнера?
                              За маслото и на мен така ми казаха, 25-30 грама на 1л. понеже скъпия ни бензин не е като в белите държави.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #75
                                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                                Partner 351 Xt
                                Кубатура:
                                46 cm³
                                Мощност:
                                1.1 kW / 1.5 hp
                                Препоръчителна макс. скорост:
                                13000 rpm
                                Обем на резервоара за гориво:
                                0.38 lit
                                Обем на резервоара за масло:
                                0.2 lit
                                Тип на маслената помпа:
                                Automatic
                                Стъпка на веригата:
                                3/8"
                                Препоръч. дължина на шината:
                                35-40 cm / 14"-16"
                                Нива на шум:
                                110 dB(A)
                                Вибрации, предни/задни:
                                2.4 m/s²/ 3.6 m/s²
                                Тегло, без шина и верига:
                                4.7 kg

                                Хускварната е 2.4 к.с....срещу 1.5 к.с.........ми има разлика....
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X