Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Първо покупката на колегата за неговите изисквания е удачна.Второ 8-10 кубика не са критерии -толкова се режат за час,час и половина.Трето -242 на Хусварна е далече от професионалните триони-те почват от 365 и нагоре/65 куб.и мощност от 5,5 кс./Но както всички се научиха да правят телевизори така сега всички правят моторни триони.Иначе старите шини на Орегон издържаха 500куб.,а сега не могат да устискат и 350.
    Да, де нали иаз това казвам.

    Но колко кубика се правят за час-час и половина, си зависи от много фактори. Ето, например, тази година за 8 кубика ми трябваха 2 дни, при това първият ден бяхме две машини, другата Щил. Ама като няма дърва, а и терена е силно "хард"-http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=44121
    То всеки знае на равното да направи 10 кубика от 40 см. метровки
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

      242 на Хускварна беше 91 --92г. най малката машинка в професионалния клас .Най малката .Естествено че в гората няма да режеш с най малката и слаба от профи класът а с по големи.Ти си резал много повече от мене много ме радва че сме на едно мнение за марката Хускварна
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #33
        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Темата произлиза оттук:
        Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг




        Благодаря!
        Обзаведох се със Спарки ТV4240, сега остава да го зглобя и пусна в експлоатация
        П.С.
        Благодаря на Братята Петрови, Румбата и Яро за оказаната Неотценима помощ в избора и доставката

        Дойде разглобен в кашон



        Все пак съм си Инженерче - зглобих го, а дали ще проработи - ще разберем като сипя бензин







        Марков това ти ли си. Не не си. Как не си го пробвал още. Ламинат реже ли.

        Майтап. Не спам.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

          Колега,това Спарки ,произвежда ли се в България?Ако е така подкрепям избора ти напълно.Иначе на дизаин е много добра,и за скромните изисквания към нея/да се ползва от време на време/ще е идеална.

          Коментар


          • #35
            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

            Виждам,че имаше разногласия относно за старото масло(вече използвано).Проблема е там,не че е мръсно(което също е проблем),а най-вече,че няма добра смазваща способност и така режещата верига и шина се износват много по-бързо.Аз на моятам щилка слагам каквото изпадне,но задалжително НОВО.Най добре е М10Д при нас литъра е 3 лева наливно,иначе когато изпадне за дизелов двигател,за бензинов,синтетично,полусинтетично... ...абе всякакво стига да е ново. .И помнете,винаги дръжте веригите остри,несе знае кога какво ще изпадне.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #36
              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Колега,това Спарки ,произвежда ли се в България?Ако е така подкрепям избора ти напълно.Иначе на дизаин е много добра,и за скромните изисквания към нея/да се ползва от време на време/ще е идеална.

              СПАРКИ се произвежда в България, град Ловеч.

              В една класация на ръчен електроинструмент фирмите са подредени така:
              1.Бош, 2.Метабо, 3.Блек енд Деккер, 4. Хилти, 5.Спарки, 6.Де Валт. Съпостави цените им в магазините - пак същото подреждане.

              Предимството на "Спарки" е широката и добре снабдена с части ремонтна мрежа. По-евтин ремонт.

              Коментар


              • #37
                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                СПАРКИ се произвежда в България, град Ловеч.

                В една класация на ръчен електроинструмент фирмите са подредени така:
                1.Бош, 2.Метабо, 3.Блек енд Деккер, 4. Хилти, 5.Спарки, 6.Де Валт. Съпостави цените им в магазините - пак същото подреждане.

                Предимството на "Спарки" е широката и добре снабдена с части ремонтна мрежа. По-евтин ремонт.
                Така наредени е някаква рекламна недомислицаОт така изброените най-добри са Де валт и хилти а останалите в произволен ред като спарки е най-назад.Също в началото на класацията е забравена Макита-много добра марка на качеството на хилти и Де валт, но на по-ниска цена.
                Николай Папазов

                Коментар


                • #38
                  До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                  А Хитачи къде остана?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    А Хитачи къде остана?
                    Някъде в средата
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #40
                      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                      Тук,според мен важното е че се произвежда в Ловеч,и за скромните изисквания ,ще върши рабита всяка марка.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                        Тези триони не се правят в Ловеч. Вече проучих и според "едно врабче" се внасят от вън и се опаковат тук. Дори из завода не знаеха, че предлагат други освен ел. инструменти. Понеже си търся за мен нещо дребно, всички викат Щил. Партнера също не е лош, но за толкова дребна разлика в цената предпочитам Щилка. Ако намеря някоя втора ръка също е оферта.
                        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                          Тези триони не се правят в Ловеч. Вече проучих и според "едно врабче" се внасят от вън и се опаковат тук. Дори из завода не знаеха, че предлагат други освен ел. инструменти. Понеже си търся за мен нещо дребно, всички викат Щил. Партнера също не е лош, но за толкова дребна разлика в цената предпочитам Щилка. Ако намеря някоя втора ръка също е оферта.
                          Ами те и Москвичите се сглобяваха там с вносни части. А иначе истината за моторните триони е Хускварна, не че имам тази марка. Нямам я, но приятел има и е много по-добра от моята.И двете режат според както им е наточена веригата, но вибрациите към ръцете са 1 към 10. А това е доста важно за над половин-един кубик.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                            За мен като ,човек който дълги години се е занимавал и се занимава с моторни триони,триона номер едно е Хускварна имал съм 3 бр.всички над 50кс.,но на колегата му трябва за савсем друга работа.Мисля че този е добър.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              За мен като ,човек който дълги години се е занимавал и се занимава с моторни триони,триона номер едно е Хускварна имал съм 3 бр.всички над 50кс.,но на колегата му трябва за савсем друга работа.Мисля че този е добър.
                              Напълно те подкрепям в казаното колега. Хускварната е номер едно.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                За мен като ,човек който дълги години се е занимавал и се занимава с моторни триони,триона номер едно е Хускварна имал съм 3 бр.всички над 50кс.,но на колегата му трябва за савсем друга работа.Мисля че този е добър.
                                Да де. Надявам се, че говориш за кубични сантиметри, а не за конски сили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X