Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

    Аз на моята Хускварна 242 като е топло сипвам диференциално и М10Дсмесени.А най добре да си вземеш оригинално за дърворезачки масло и за смесване и от другото за смазване.Но никога не слагайте горело (отработено)за смазване
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
      .Но никога не слагайте горело (отработено)за смазване
      Това защо? Както писах, циганите в нашата гора само такова използват за веригите, и машините им работят без проблеми. Не забравяй, че за мазането на веригата постъпва винаги нова порция масло, старото е излетяло вследствие на центробежната сила, и от това масло се изисква да маже веригата на 1-2 оборота, хайде нека да са десет, но за толкова то си има достатъчно останали мазителни свойства. Изобщо преувеличено е износването на маслото вследствие на остаряването, по мое, а и на други, уважавани от мен хора то е работоспособно още доста време, просто не трябва редовно да се злоупотребява.
      И един пример несвързан с темата-на много от старите руски трактори в скоростната кутия има не диферинциално масло, а отработено моторно. За мен това е пълно безумие, но хората от бедност така си карат, и тракторите си вървят, даже орат...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

        То един приятел с такова горело си кара камионче мерцедес .Събира от кой сменя на леката кола и долива.А за тракторите по селата с горело в скоростите това показва какви яки машини самъчат се да ги счупят и не могат
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          До: Кратка, но Много красива разходка до Витоша

          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
          То един приятел с такова горело си кара камионче мерцедес .Събира от кой сменя на леката кола и долива.А за тракторите по селата с горело в скоростите това показва какви яки машини самъчат се да ги счупят и не могат
          Ми руска техника, ти се мъчиш да я строшиш, тя не ще...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

            Проблема с отработеното масло е не че не смазва а че запушва понякога филтърчето на помпичката,която представлява един червяк.Искам само да кажа че качеството на моторните триони последните 5-6г спадна,поради причината че щил ,Хускварна и др .водещи фирми изнасят производството на машини и детайли в Китай.

            Коментар


            • #21
              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

              Честито за придобивката. Какво те накара да избереш тази резачка?

              Stilh e призната марка.
              http://www.stihl-pv.com/1b.html
              Както се вижда за 440лв. Може да се купи най малкия модел. Доста приличен за целта. Аз режа с 260, баща ми е с 270 с бързо обтягане на веригата. Е няма такава техника. Рязал съм и с други( макита, елтос, хускварна и др). Меко казано има разлики. По повод за престоелият, смесен бензин. Лично съм чувал от дистрибутора на ул. Сребърна в София, че няма значение. Склонен съм да вярвам. Най малкото гумички и гарнитури не съхнат. Може и да греша, ще се радвам ако някой обясни принципът.
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #22
                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                Първоначално публикуван от ggs Преглед на мнение
                Честито за придобивката. Какво те накара да избереш тази резачка?

                Stilh e призната марка.
                http://www.stihl-pv.com/1b.html
                Както се вижда за 440лв. Може да се купи най малкия модел. Доста приличен за целта. Аз режа с 260, баща ми е с 270 с бързо обтягане на веригата. Е няма такава техника. Рязал съм и с други( макита, елтос, хускварна и др). Меко казано има разлики. По повод за престоелият, смесен бензин. Лично съм чувал от дистрибутора на ул. Сребърна в София, че няма значение. Склонен съм да вярвам. Най малкото гумички и гарнитури не съхнат. Може и да греша, ще се радвам ако някой обясни принципът.
                Избрах го заради цената и възможностите и защото съм го палил веднъж септември месец и следващият път може и да е догодина, а може и по-догодина
                Та затова не ми трябва "марков", а и за този чух много добри отзиви от потребители, та така

                Коментар


                • #23
                  До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                  Разбирам.
                  Ако искаш да я ползваш дълго. Сигурно са ти казва ли, но да потретя.
                  - преработено масло за веригата- не го препоръчвам. Само с вискозитет 10. Може да запуши, да прегрее и т.н
                  -масло за двигателят- Има разлика с стандартното за двутактови. 1л. високо оборотно, Щил е около 13лв. разреждаш около 50л. бензин с него. Или една гора с дърва 1/20
                  -обръщаи шината от време на време за да се износва равномерно.
                  -не я пренатягай- опасно, харчи, изяжда дъската (шината)

                  Дълго да и се радваш
                  Пийте червено вино! Дава здраве.
                  А то ни трябва за да пием ракия!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                    Честито,аз,никога не бих избрал такъв трион ,но след като го палиш двапъти в годината,ще режат с него и внуците.Разликата между марковите и другите,че марковите са по-дуракоустойчиви.Имал съм 3 триона Хускварна и един Партнер,а съм рязъл с почти всички матки и модели.Хускварната можеш да я караш с горело масло с години,и да и няма нищо,да работи с всякакво двутактово масло,а даже и с М10-д ,место него/за модел 262/.Щила също е много добър трион/като Мерцедес и БМВ/малко по-тежък и малко повече гори,но някой модели режат повече от Хускварна.Искам да кажа че опита ми се състои само с полу професионални/около50кубика/и професионални мотори.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                      За професионална работа трябват професионални машини но те са си по скъпи.Ама да отрежеш от дъжд на вятър някой храст става и с клас хоби.Но само за това а ако решиш да срежеш 3-4 кубика дърва с нея ?Цел ден вият из селото за да срежат 2кубика.Мъка преголемаМойта е 242 Хускварна от най малките професионални на18 години реже като змей
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                        Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                        За професионална работа трябват професионални машини но те са си по скъпи.Ама да отрежеш от дъжд на вятър някой храст става и с клас хоби.Но само за това а ако решиш да срежеш 3-4 кубика дърва с нея ?Цел ден вият из селото за да срежат 2кубика.Мъка преголемаМойта е 242 Хускварна от най малките професионални на18 години реже като змей
                        Айде сега. Всяка година си събарям в гората а и не само там по 8-10 кубика и после си ги нарязвам с точно същата машинка



                        Това на снимката не съм аз, но машинката е същата.
                        И си работи, и пее, и дървата си се режат, ей-така от себе си
                        Вярно, не може да се сравнява с Щил, или Хускварна, но определено върши работа.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                          Кольо нали знаеш че кой си умее и с ръчно трионче ще се справи .А на некой сещаш се какъв и свръх професионалната машина да му дадеш най много некоя беля да направи
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                            Кольо нали знаеш че кой си умее и с ръчно трионче ще се справи .А на некой сещаш се какъв и свръх професионалната машина да му дадеш най много некоя беля да направи
                            А, то белите и с обикновена отвертка стават...
                            А вчера, като слагахме един гипсокартон си порязах пръстта на винта. Ама производителя е виновен, що ги прай толко остри
                            Извинявам се за спама
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                              Винта е виновенкак па се е извъртел баш с острото
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                                Първо покупката на колегата за неговите изисквания е удачна.Второ 8-10 кубика не са критерии -толкова се режат за час,час и половина.Трето -242 на Хусварна е далече от професионалните триони-те почват от 365 и нагоре/65 куб.и мощност от 5,5 кс./Но както всички се научиха да правят телевизори така сега всички правят моторни триони.Иначе старите шини на Орегон издържаха 500куб.,а сега не могат да устискат и 350.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X