Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заден диференциял как да разбера дали има нещо разбито? (SUZUKI)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ha

    докараи я в балгария да я изгорим ритуално на площад света неделя

    Коментар


    • Много интересна тема доказваща една теза, исказана тук на форума, че истински коли спряха да правят някъде към среда на 90-те . Джип с двигател на Рено Клио . УЖАС . Да не говорим за тези "башмайстори" дето за 40 000 км не могат да открият повреда . Направо ми е жал за тебе , човече . Ела си в БГ , тук поне майстори има , че даже и разбират от работа си . А за "кончина" на различни възли и агрегати , то си е нормално предвид експлуатация - раз , и те си имат определен живот , заложен от производитела - два . Например за Сеат Ибиза в мануала пишеше че смяна на съединитела е на 70 000 км , а от там кат дойдет . Успех в борба с това МПС .
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • това е нормално като се има на предвид че тyк повечето джипки ги карат жени които ходят на пазар с тях и да си взимат децата от училище......та и произведителите им правят с тази цел джипките нека не се лажем колко джипки има на пазара с цели мостове без електроника май една две три всичко друго е както го казвате вие паркетник и е много правилно....
        с излизането на новата гранд витара може да се разбере че сузуки вече не е каквото беше а е просто една паркетна марка както всички останали.......
        тук не сам писал в този форум но ше ви кажа че са ми много ясни що за марка са като си порачвах пиньон и корона 4.3:1 поседях бая докато си обяасним какво искам та шефа на незнам си кво дойде с две думи не могеш да порачаш част без номер на шаси това е парвото после като го порачаш в моя случай няма вращане ако не стане този пиньон и корона е ет бензиново сузуки и ще изгоря 400€ за часта +400€ монтажа ако не стане но това е друг вапрос аз казах и пак ше кажа или ще стане или пътя....така ако аз не закупя часта след като дойде става интересно сузуки трябва да платят някакав процент защо тази част не се е монтирала на колта с еди каф си номер на шаси а бе скпана им е системата много.......
        частите всички семеринги лагери дойдоха 300-400€ но най важната част е няма и вече ми писна да се обаждам да пиатм кога но и те горките си нямат и на представа дали изобщо ще дойде......
        извиняавам се за толкова много обяаснения но искам да са яасно нещата не да си мислите че се майтапия.......
        харесват ми форумите дето нещата са изкрени и този ми е лубимия няма защо да се лажем
        ако и мойата жена караше колата само а аз да се качвам да цопна в няакое гьолче
        сам сигорен че картинката штеше да е друга
        поздрави

        Коментар


        • Re: заден диференциял как да разбера дали има нещо разбито? (SUZUKI)

          днес со взех машината искам да споделя какво се установи от цялат тази история с вибраците..
          смених всичко с по каси пиньон и корона лагерите и нещата са пак същите но има сега голям напредък оборотите не падат толкова и е поносимо карането ако се случи да вибрира е само на втора трета вече е завравих...с две думи скасих с 25% дифовете но 15& ги лапкат гумите или само 10% има скъсяваен което е недостатъчно но поне разбрах от каде идва проблема...
          а частите старите са като чисто новои сега има заден блокаж и знам че всичко по дифовете е наред..
          причината ше е търся в раздатката разпъната верига съеденитела е мизерен може и от там да се получава но се уморих да плащам сега почивка докато ме изкарат после ше ги сменя...
          поздрави

          Коментар


          • Re: заден диференциял как да разбера дали има нещо разбито? (SUZUKI)

            Баси епопеята...не'ам думи.Аз доста мислих в/у твоя проблем.Извода е демфер.Някъде има неправилно сложен демфер.Имам в предвид гумено или метално "колелце",служещо за баланс някъде по мостовете или скорости-раздатка.От там резонанса...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • Re: заден диференциял как да разбера дали има нещо разбито? (SUZUKI)

              аз се предадох все пак не малко нерви и пари хварлих сега ше има газ а то ше си каже
              но страно пак за мен е луфта който се появи на пета най се усеща.
              кinех каза че на осите на касетата може да е причината но всичко е добре като новичък е дифа..
              в тази тема престанах да пиша да ен стана банален.
              като превлучвам от четвърта на пета има един гаден клик луфт чукане или незнам вече как да го нареча на пета като отнема газта и подам се усеша огромен луфт чикане неприятна работа такава кола не съм имал и ме е яд че мина през сумати майстори и не могат го хванат що е то...
              днес си викам една раздатка от катастрофирал джип ше зема да е сложа поне това сам ще си го направя.....но засега щте зема да си почина малко че иначе ше ме изгони жената...
              поздрави

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X