Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заден диференциял как да разбера дали има нещо разбито? (SUZUKI)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Проверил ли си каретата на кардана?
    Ако и там е ок както казваш, че си сигурен за другите места, остава повредата да е наистина в моста и то по-точно някой лагер! На тия км японски явтомобил да му строшиш диференцяла се изисква голям талант... невярвам да го имаш!
    Все пак ако има износен пиньон или корона признаците са ручене и чаткане... Тогава обаче звука е постоянен и се овеличава с овеличаване на скоростта неможе да го има в един момент и в друг да го няма! Чаткането се получава пък при голям луфт! Луфта на диференцялите е както каза Стефан микрони и се проверява с цигарена хартия! Но вибрации от пиньон/корона неможе да има! Вибрации се постигат само при нещо криво - полуоска или строшен лагер!
    Погледни ръкава външно да неси го удрял някъде и да има механично искривяване!
    4ао и успех
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #17
      На мен все ми звучи като небелансирано нещо...кардан, барабан или нещо друго...Затова се получава при определени обороти - когато е в резонанс...Ама може и да не е това...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        виж за всеки случай дали са ти добре затегнати болтовете на джантите, че аз така тръгнах по сервизите и яко се изложих - нещо тропа, ама не постоянно и предимно като върна газта... Митко Фулда сигурно се сеща за случая...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Аз със едни гуми какви ядове съм брал... качват ги на баланс машината перфектни, слагам ги на колата лудница! Всичко здраво пак преглеждам отивам при друг да ги балансира... слагам отново пак същото! Намерих две истъркани дърти гуми викам ще ги сложа да вида аз ли съм несъм ли Бридгестон на 100 години на слик сложих и машината небеше същата...
          Полудях тогава! признаците бяха вибрации след 60 до към 80-100 ама страшна работа! Поне на мене ми беше много кофти понеже много се влиая като нещо не е в ред!
          Та в твоя случй направо смени предните със задните гуми и тествай и това
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от kinex
            А знаеш ли колко е допустимия луфт на дифа.
            Виждам, че упорито се интересуваш от този луфт! Сигурно имаш шум?! Луфта, както казва Стефан е микрони, но се установява грубо в свободния ход на пиньона на ръка. При мен пределния е 5 мм. и доколкото всички дифове си приличат и при теб е някъде там. Нямаш ли си документацийка?

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Паджеровод
              Първоначално публикуван от kinex
              А знаеш ли колко е допустимия луфт на дифа.
              Виждам, че упорито се интересуваш от този луфт! Сигурно имаш шум?! Луфта, както казва Стефан е микрони, но се установява грубо в свободния ход на пиньона на ръка. При мен пределния е 5 мм. и доколкото всички дифове си приличат и при теб е някъде там. Нямаш ли си документацийка?
              Като взех колата смених маслата. В дифовете сложих 140W90. И стана едно шумноооо Сложих Лики Моли онва графитеното и се оправи.
              Днес мерих на едно Чероки в сервиза Дана 30 и 35 луфта беше 1см а по документацийка трябва да е 0.4см. Беш ли му мамата

              Коментар


              • #22
                Ми превишаваш двойно позволения луфт. Само добавки няма да решат проблема. На някои машини се подлагат пръстени под пиньона за обиране на този луфт и проблема се решава, но ако износването е голямо и е нарушена геометрията на зъбите...
                Така става при яко газене в кал и навлизане на мръсотия в дифа през отворите за вентилация и ако не му е дремело на предишния да сменя маслото...

                Коментар


                • #23
                  днес е погледнаха или по точно прабваха й според тях всичко е наред й тази вибрация е нормална просто не трябва да се оставя да пада под 1800обо.....
                  обясниха ми че ако има нещо разбито то щеше да се чъва и на по високо обороти а пък й направи една друга проба на место колата със дръпната ръчна пъска рязко съединитела колата е на първа й не издава никакви страни звъци нито чукания напрабо не ми се вярва че е всичко наред щот като нова не го правеше но шефа на сервиза вика че вече имало износване и затова се получава сега..............
                  благодаря за съветите хсте е закарам във dry севис¡з дето не е на сузуки то поне проверка не се плаща за да видя какво ще кажат й други.......
                  а днес на една витара доста новичка беше 2004 или 2005 годян да е и чъках по гъмите дрънчи по същия начин но пак на една гранд витара го ням това дрънчене............
                  ка се примерва този лъфт дето ми спменахте?
                  във книгата го има със сигурност даже имам и свален от интернет учебник за автосервис¡з но за бензиновото сузуки за дизела би трабвало де е същото........
                  въртя гъмите всеки пет хилядо км й не вярвам да е от гъми щото не тресе не носи а пък й са на половината грайфер даже повече напрабо се учъдбам колко много издържат...................
                  мога да завъртя барабаните нищо не ми коства за да видя дали е от тях..........
                  а като е дигната колата само от едната страна май се натоварва повече й за това може да издаба шъм ще е пробвам на повдигач............
                  така както стоят нещата единствения начин де се избегне това вибриране е само megdy 1600-1800obo де не давам рязко газ а просто да галя гъста и да изчакам да премине 1800обо........й другия е да не давам да падне под 1800 обо. като сменям от първа на втора но пак take страда съединителя й като карам обръщам повече внимание на обортомера отколкото на пътя..........
                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    Оборотомера на таблото и оборотите на дифа нямат много общо. Виж скоростите. Щом го прави на втора и трета при определени обороти може да е лагер на блокова ос или нещо по нея.

                    Коментар


                    • #25
                      мале само тва да не е че от диференцияла на скоростите не ми се вярва чак от там да се придава тази вибрация..........
                      много ми е интересно защо само при подаване на газ го прави както казах ако сам по внимателен и без да ускорявам рязко преминава без да вибрира.......
                      при поставяне на по големи гъми 215/75/15 какво мислите че ще стане ще се увеличи ли това явление и ще се намали сега е със 205/70/15
                      поздрави...........

                      Коментар


                      • #26
                        Луфта неможе да се определи без сваляне на моста по този метод вие немислите ли, че дифа не е изграден само от пиньон и корона, ами има и планетарен механизам, а има и минимален луфт от шлиците на полуоските дори... А относно регулирането на хлабината несе прави с пластини и шайби!
                        Маслото на тоя диф трябва да е 80W90 ако несе лъжа и ако не е такова е лошо за моста.... ще викаш после японските коли са боклук
                        лек ден
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #27
                          А ако сложи 140W90 лошо ли е

                          Коментар


                          • #28
                            днес ще ходя да е гледат пак но във друг сервиз не на сузуки...
                            ще видя поне лагера на лявата польоска да сменя защото това ще е най разумното пак квото стане...........
                            то е ясно че във сузуки се правят на ударени ама и повече няма да стъпна във тяхен сервиз пак и е доста скапичко на последната ревизи ме обрълиха 280€ смяна на масло филтър антифриз спирачна течност й масла на преден most скорости и раждатка а това нещо във друг севиз ми стръва 150€ най много......
                            как е възможно колата да искъра толкова км без да прави шъм и сега на всяка смян да дрънчи й да ти викат че няма нищо...........нещо има ама и те не знаят.....
                            поздрави.........

                            Коментар


                            • #29
                              ва сервиза които ходих забелязаха малък лъфт на задна ляба гъма бинго вече имам час във последния сервиз на сузуки във които не бях ходил й направо им казах че съм за смяна на лагер ще почакам до по следващия понеделник обаче че са претъпкани...........хай дано тя да са свясни иначе си карам колата на dry сервиз й казвам довиждане на гаранцията..........
                              поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                Ако имаш разбит лагер на главина като караш на право и започнеш да правиш леки завойчета наляво надясно(както на F1 загряват гумите) шумът трябва да се променя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X