Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

    Да не отварям тема тази ми се струва подходяща.Получи се голям луфт отгоре около три пръста на педала на съединителя и отделя ниско .Като на счупена пружина в помпата.Може ли ако се отвие тръбичката с нещо тънко да се провери хода на буталцето.Други идеи?

    Коментар


    • #47
      От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

      При долната помпа има нещо като демпфер чиято цел е да гаси пулсации при зацепване на съединителя - при мен беше се прецакала.

      Имах същите симптоми като при теб и мислех, че се е пробила вилката. След отцепването на скоростите се оказа, че вилката си е наред, а пък всичко си дойде на мястото след като изолирахме въпросния демфер - това на 200тди.

      успех
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #48
        От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

        На Nissan Terrano системата е същата (с демпфера). И (за Таргич) - вилката пак е ламаринена и пак се пробива по същия начин. Само опорния болт е по-къс и отпред не е с осички и няма никакви пластмаси никакви. Та пробитата вилка не е патент само на тия автомобили. Смених съединител с поне 80-100000км остатъчен ресурс.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

          Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
          При долната помпа има нещо като демпфер чиято цел е да гаси пулсации при зацепване на съединителя - при мен беше се прецакала.

          Имах същите симптоми като при теб и мислех, че се е пробила вилката. След отцепването на скоростите се оказа, че вилката си е наред, а пък всичко си дойде на мястото след като изолирахме въпросния демфер - това на 200тди.

          успех
          Ама за изолирането на демпфера трябваше малко уйдурма да се прави, че не идват резбите. Не помня, но май с преходна фтулка реших проблема.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #50
            От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

            Краен резултат. Използвах намалението ,че при дядо Владо сега е по спокойно и дъртака ми оправи кошника.Първо сменен демпфер ,не от него и после сменена помпата.В нея беше луфта.Като я занеса на помпаджията ще напиша какво и се е случило.

            Коментар


            • #51
              От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              .....Получи се голям луфт отгоре около три пръста на педала на съединителя и отделя ниско .Като на счупена пружина в помпата.....
              Познал съм .Счупена пружина.Помпата е оправена -нови пружина и гумички,40лв труд и части.

              Коментар


              • #52
                От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                Здравейте , колеги .Въпросът ми е почти безсмислен , но го задавам защото мисля , че тук могат да ми дадат най - точен отговор . Съединителят ми пробоксува при изкачване по височина на пета при включване на турбото - при 80 км.ч. и 2000 оборота . Прибрах се на 20 км. без други проблеми . Питането ми е -веднага в бокса или мога да изчакам доставка на частите .Карам градско 10 км. дневно . Дискавъри 1 300 тди . Благодаря .
                тел. 0899253328

                Коментар


                • #53
                  От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                  Първоначално публикуван от Лъчо SZ Преглед на мнение
                  Здравейте , колеги .Въпросът ми е почти безсмислен , но го задавам защото мисля , че тук могат да ми дадат най - точен отговор . Съединителят ми пробоксува при изкачване по височина на пета при включване на турбото - при 80 км.ч. и 2000 оборота . Прибрах се на 20 км. без други проблеми . Питането ми е -веднага в бокса или мога да изчакам доставка на частите .Карам градско 10 км. дневно . Дискавъри 1 300 тди . Благодаря .
                  Карай смело. Преди време купих една кола докарана със сериозно буксуващ съединител на ход от Германия. Аз я докарах от Варна до Шумен на ход като повече от 120км./ч. не можеше да вдигне - започва да буксува, при малко по-рязко даване на газ пак буксуваше. Така е я карах 1-2 седмици докато се освободи майстора за съединителя, накрая вече едвам се движеше, буксуваше от най-малкото.
                  Щом при теб е пробуксувал при сериозно натоварване ще изкара хиляди километри още ако не го мъчиш, но се приготвяй за смяната.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                    Благодаря за бързата реакция и неочаквания оптимизъм . Само патилият знае .
                    тел. 0899253328

                    Коментар


                    • #55
                      От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                      При този дневен пробег спокойно ще дочакаш идването на частите. 5а скорост я забрави временно.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                        Благодаря за информациятя . След като прочетох темата имам едно питане -освен комплект съединител и вилка възможно ли е да се смени и задният семеринг на коляновия вал . Този към скоростната кутия . Ако е възможно - бих искал да се смени , но не знам размери или ОЕМ номер за да го поръчам .
                        тел. 0899253328

                        Коментар


                        • #57
                          От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                          Може.
                          То като се свали съединителя е грехота да не се развият още няколко болта на маховика и да се смени семеринга.

                          Това на всички двигатели които съм разглобявал де.
                          Ленд ровър са си малко башка луди, че нали са англичани, но силно се съмнявам да е нещо различно.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                            По мои спомени семеринга върви с алуминиев корпус,който се захваща за картера.Ще се наложи свалянето на картера.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                              Не може ли да се развият само болтовете които държат картера към този детайл?
                              И да се охлабят по малко другите болтове, за да може да се извади алуминиевия детайл без да скъса гарнитурата.

                              Абе щом е свършена многото работа по сваляне на кутиите и съединителя-до смяната на семеринга работата е още 4-5% .

                              Пак казвам-говоря от опит с други двигатели, не познавам ровърския.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                                Номера за 300tdi е LUF100430 - има и гарнитура ERR6811

                                При td5 картера се смъква с 2-3мм за да се постави семеринга (и там е с алуминиев капак) - за 300тди мисля, че картера не се пипа.
                                Има и бронзова втулка, където лагерува шийката на скоростите, която може също да се смени ...

                                купувай качествени части ...

                                успех
                                LR Disco II, Td5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X