Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

    Миналата седмица както си паркирах пред блока и изведнъж при превключване от първа на задна съединителя блокира (Discovery 1, 1993, 200TDI). Какво имам в предвид - педала стана твърд, все едно под него има трупче и независимо от приложеното усилие не може да мръдне повече от 1 см (колкото е луфта по лостовете явно).
    Реших, че нещо може помпа да е блокирала (задрала) или долната машинка нещо, но след като го свалихме долната машинка с Lazar пред блока - се видя че не е това причината. И помпата и машинката си работеха перфектно. Тогава работата стана дебела и решихме че това явно е вилката на съединителя или нещо друго, което налага отваряне на съединител.
    Звъня в Дарукар, запазих си час за следващия ден в 8:00 АМ. Обаче проблем. Как да закарам двутонното плашило до там като имам само налични автомобили. Цецо (c_gul) се притече на помощ и тъй като не можеше сутринта го карахме вечерта в 21:30. Сеира за блока беше голям, защото плашилото не можа да излезе от паркинга напред, защото беше затапено от други коли, а трябваше да го дърпаме назад през ливадата (добре че имаше ливада отзад). То не бяха маневри, то смяна на въжета, фенери, шегели, дължини абе шоу.
    Разбрах се с Дарукар като го отворят да ме викнат да видя каква е ситуацията. Викнаха ме в 11:30 да ми покажат какво що. За съжаление (или за радост) проблема беше във вилката. Ябълковидния опорен болт, на който лагерува вилката беше я протрил и излязъл през нея. Така и така беше свалена скоростна кутия - казах има да сменят всичко което може да се смени - съединител комплект (въпреки,че стария имаше още 50% ресурс), разни скобички, каре и консумативи.
    Всичко беше готово до вечерта. Добре се справиха момчетата.

    От Дару казаха, че тази вилка е хубаво да се сменя при смяна на съединител, защото обикновено не издържа 2 смени на съединител, при условие, че ябълковидния болт е метал в метал и няма маншон който да държи смазката (греста). Вилката струва смешните 31 лв при тях, обаче до какво може да доведе не е истина.

    Вилката беше оригиналната, което значи че не е сменявана никога. Ако беше сменена сега нямаше да съм 1200 лв. назад.

    Съвет от мен (и от Дару): При смяна на съединител - задължително смяна на вилката (освен ако не е Heavy duty изпълнение). Цената на вилката е несъизмерима с цената на съединителя и труда.

    Прилагам снимки на счупената ми вилка. Много ясно си личи по средата как ябълковидния бол е излязъл през нея.



    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    До: Блокирал съединител. Причина и решение на проблема.

    Ей така:



    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-10, 16:56. Причина: Още малко снимки

    Коментар


    • #3
      До: Блокирал съединител. Причина и решение на проблема.

      Мда, аз затова си смених и вилката като сменях съединителя, въпреки че Голди ми се чудеше...
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #4
        До: Блокирал съединител. Причина и решение на проблема.

        Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
        Мда, аз затова си смених и вилката като сменях съединителя, въпреки че Голди ми се чудеше...
        Това явно е правилният подход. Не го слушай Голди. Той има опит с Jeep, УАЗ, Nissan. LR-a е друга бира.
        Като се видяхме с Радо, изказах предположение за проблема. Не бях неинформиран и неподготвен. Този проблем го чувам неколкократно и Сър Лазар може да го запише като една от детските болести на Дискавъри. Еиййй, това Диско - много дълго детство кара бе. Личи си,че е англичанче.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          До: Блокирал съединител. Причина и решение на проблема.

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Това явно е правилният подход. Не го слушай Голди. Той има опит с Jeep, УАЗ, Nissan. LR-a е друга бира.
          Като се видяхме с Радо, изказах предположение за проблема. Не бях неинформиран и неподготвен. Този проблем го чувам неколкократно и Сър Лазар може да го запише като една от детските болести на Дискавъри. Еиййй, това Диско - много дълго детство кара бе. Личи си,че е англичанче.
          Сори за спама
          сър Лазар де Падокс, да му намерим замък. Абе, Лазо а в оня комплект съединител, дето аз смених, дали имаше и вилка и дали я смених? Ще питам и майсторите.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: Блокирал съединител. Причина и решение на проблема.

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Сори за спама
            сър Лазар де Падокс, да му намерим замък. Абе, Лазо а в оня комплект съединител, дето аз смених, дали имаше и вилка и дали я смених? Ще питам и майсторите.
            Нямаше вилка. Майстора щеше да ти каже ако има нужда.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-10, 16:35.

            Коментар


            • #7
              От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              .........
              Тогава работата стана дебела и решихме че това явно е вилката на съединителя или нещо друго, което налага отваряне на съединител.
              .......
              Айдеее, и аз ще снимам следващата серия на продълженито на филма, тази седмица.
              К-та Съединител, е Valeo.
              targa дебелината на феродовия диск е 8.5мм.
              Днес си поиграх и направих вилката Heavy Duty, малко заварки, малко боя и готово.
              Ако всичко е нормално/наред, в сряда демонтаж и монтаж.

              ... е тук има още малко снимки от сериала: ... ЦЪК и ...ЦЪК

              Филмчето е от ...ТУК
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-10, 19:30.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                Евала за труда!Ювелирна изработка!

                Коментар


                • #9
                  От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                  Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                  ............
                  Днес си поиграх и направих вилката Heavy Duty, малко заварки, малко боя и готово.
                  ...........]
                  Това е направо Duty Free / демек нито е дюти, нито е хеви/, в сравнение с вилката от Леви за 20-25 лв./ NB: Втората е адски усилена!!!
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                    Добро усилване. Ама аз щото съм с чугунена и не мисля за такива работи. И така и не успях да намеря стария диск. Ако новия е 8,5мм заначи стария е бил 9. Все ще излезе и ще го снимам.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                      Готово, работата е също като с бисквитка Oreo
                      Взимаш, отвърташ, отлепяш и хоп готово.
                      После по обратния път и работата става.

                      .... счупване като по учебник, нищо ново под слънцето.
                      Свалените феродов и притискателен дискове перфектни но ....
                      И малко снимки от забавлението.
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                        Сваляне на още неща.
                        Прикачени файлове
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                          Главния виновник.
                          Сваляте една от шпилките, за да може до извадите притискателния диск.
                          Прикачени файлове
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                            И като ги свалите, ви идва да се ръфнете по ....
                            Това е, с две думи и няколко снимки.
                            Благодаря на участвалите.

                            .... от мен толкова.
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блокирал съединител. Причина: счупена вилка, и решение на проблема.

                              Петракиев отново е перфектен, за което аз благодаря!
                              На какъв пробег горе - долу се случва тази "революция"? Да знаем тези които още не сме участвували в нея кога какво ни чака.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X